Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godzina zastępstwa doraźnego czy godzina w klasach łączonych czy
strony: [ 1 ]
marmak17-08-2017 10:02:46   [#01]

W małych szkołach dość powszechnie obowiązuje taka oto praktyka:

w przypadku nieobecności nauczyciela, klasy z którymi miałby zajęcia dołączane są do innych klas i w ten sposób zapewniona jest opieka nad dziećmi. 

Jak w takiej sytuacji potraktować godzinę pracy nauczyciela, któremu "dołożono" klasę?

Czy jest to godzina doraźnego zastępstwa bez wynagrodzenia?

Czy jest to praca w warunkach trudnych (de facto klasy są łączone) z odpowiednim dodatkiem?

A tak wogóle, czy taka praktyka jest zgodna z prawem? 

eny17-08-2017 12:58:42   [#02]

Jak liczne są te klasy? U nas często łączymy grupy w razie nieobecności nauczyciela . Grupy są max. 14 osobowe. Są to niepłatne godziny nauczyciela, gdyż to łączenie jest realizowane na jego etatowych godzinach. Dodam , iż to łącznie odnosi się do takich samych lub bardzo zbliżonych przedmiotów (zawodowe lub językowe)


post został zmieniony: 17-08-2017 12:59:18
dorotagm17-08-2017 19:53:51   [#03]

Tak, obowiązuje taka praktyka.

Hm, może i należy się dodatek za trudne warunki, ale nie wiem, czy jest gmina, w której jest wypłacany. U mnie nie.

W zasadzie u mnie taka doraźnie łączona grupa nie przekracza 24 osób.

elkap18-08-2017 09:15:22   [#04]

Zastępstwo doraźne to nie jest, ale praca w klasach łączonych niewątpliwie tak. I nie ma tu znaczenia liczebność grupy. Kwestia zapłaty za takie godziny powinna być określona w regulaminie wynagradzania.

rzepek18-08-2017 10:05:39   [#05]

U nas tez nie wypłaca sie dodatku w przypadku łączenia doraźnego. Bo tak naprawdę -sa to zajęcia bardziej "opiekuńcze", nauczyciel zastępujący rzadko robi  odrębne tematy lekcji w obu klasach równocześnie, bo trudno, aby nauczyciel wf na swojej lekcji przerabiał  temat z matematyki nie mając pojęcia, co robił poprzednik. A dodatek nalezy sie za realnie "zrealizowane" zajęcia (temat).

AnJa18-08-2017 11:11:44   [#06]

Nie wiem jak w takiej sytuacji płacić- sporadycznie się takie sytuacje trafiały i wówczas realizowany był 1 wspólny temat.

Warto jednak pamiętać, by liczba uczniów w połączonych oddziałach nie przekroczyła norm w przypadku przedmiotów limitowanych (wf, języki, informatyka, zaj.laboratoryjne)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]