Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kółka zainteresowań
strony: [ 1 ]
DorotaN14-08-2017 16:43:38   [#01]

Witam, czy mogę i na jakiej podstawie przydzielić nauczycielom koła zainteresowań ( nieodpłatnie)?

DYREK14-08-2017 17:15:51   [#02]

bez wynagrodzenia ? ;-)

DorotaN14-08-2017 18:18:45   [#03]

Art.  42.  [Czas pracy nauczyciela. Tygodniowy wymiar zajęć]

1.  Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.
2.  W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:
1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7;
2) inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów;
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.
nie mogę?
rzewa16-08-2017 07:48:08   [#04]

one nie będą nieodpłatne -> będą realizowane w ramach pracowniczego zakresu zadań czyli wynagrodzenie n-la będzie obejmować również tę pracę

uważam, że powinny być to zajęcia zatwierdzone w planie pracy szkoły (te zajęcia w tym planie od razu są przydzielone konkretnym n-lom)

DorotaN16-08-2017 11:03:30   [#05]

Dziękuję, rozumiem: przydzielam na posiedzeniu rady, a pensja, która n-l dostaje, to pokrywa ; nic dodatkowo

noe1916-08-2017 13:04:39   [#06]

ale pamiętaj o zmianie w KN

„2d. W ramach zajęć i czynności, o których mowa w ust. 2 pkt 2, nauczyciel nie prowadzi zajęć świetlicowych oraz zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.”, 

więc kólko nie może być zajeciem z ppp

z rozp. o ppp i jego formach

2)  zajęć rozwijających uzdolnienia; 

 

ot taka gra słów :)

Bas16-08-2017 13:15:58   [#07]

Była już dyskusja o tym na forum. Zajęcia rozwijające uzdolnienia z pomocy p-p są celowane do ucznia z opinią lub orzeczeniem, a te z art. 42.2 KN - są ogólnodostępne i rozwijają zainteresowania uczniów.

noe1916-08-2017 21:56:13   [#08]

zgadza się i ja to rozumiem,

ale wytłumacz to wizytatorowi ;)

że te np. zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze są z ppp, a te ogólnodostępne z art. 42

bo mogę sobie wyobrazić, że będę miał trudność :D

 

 ostatnio miałem uwagę, od wizytatora do projektu arkusza, że napisałem zajęcia rewalidacyjne, a nie napisałem jakie typu są to konkretnie zajęcia :) (Miałem: Dziecko z niepełnosprawnością int. w stopniu lekkim - zajęcia rewalidacyjne - prowadzący nauczyciel z oligo)


post został zmieniony: 16-08-2017 21:59:53
Bas16-08-2017 21:58:27   [#09]

Pokażesz mu opinie z zaleceniem rozwijania uzdolnień i skład takiego płatnego z pp koła. Reszta kół to zadanie statutowe szkoły art. 42.2 i są ogólnodostępne.

rzewa17-08-2017 09:36:56   [#10]

jest zasadnicza różnica między zajęciami z ppp a tymi z art 42 KN -> zajęcia z ppp organizuje się dla konkretnych uczniów czyli najpierw uczniowie, ich diagnoza, decyzja o tym że potrzebne konkretne zajęcia -> i organizacja zajęć

natomiast te z art 42, przewidziane w planie pracy szkoły, są organizowane dla chętnych uczniów -> jeśli chętnych nie ma, to i nie ma tych zajęć

oczywiście zespół ppp może dojść do wniosku, że konkretne zajęcia organizowane dla chętnych będą również wskazane dla konkretnego ucznia jako pomoc pp ale to nie zmieni charakteru tych zajęć

juasia20-08-2017 20:17:49   [#11]

ale żeby uczeń chodził na zdw to musi mieć opinię poradni p-p?

Bas20-08-2017 21:57:04   [#12]

Wg mnie, tak. Ale spójrz jeszcze w zapisy rozp. o pomocy. Są tam opisane działania nauczycieli dot. np.: diagnozy trudności, informowania dyrektora o uczniach z problemami w nauce itp. Myślę, że tacy też mogą być objęci. Tylko...kto da na to kasę?

Planuję dla tych uczniów zrobić okresowe (czyli wg potrzeb) formy wsparcia (w ramach zadań statutowych szkoły - czyli 40-godz. czasu pracy n-la).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]