Forum OSKKO - wątek

TEMAT: brak odnowionego skierowania kat.
strony: [ 1 ]
Mada4502-06-2004 13:06:17   [#01]

jak mam potraktować brak odnowienia skierowania do nauczania religii dla nauczyciela kontraktowego na umowwie zgodnej z KN, który rozpoczął staż na mianowanie, aktualnie go przerwał tytułem nieobecności spowodowanych chorobą.Nadal przebywa na L4, niewiem co z wakacjami, jeśli nadal bedzie na zwolnieniu- jak to ma się do zawartej z nim umowy.

Konkretnie kiedy i w jakich okolicznościach mogę z nim zerwać umowę. Zwolnienie ma z tytułu leczenia choroby psych.

beera02-06-2004 13:25:41   [#02]

3. Nauczyciele religii muszą posiadać upoważnienie (missio canonica) od biskupa diecezjalnego. Cofnięcie tego upoważnienia oznacza utratę prawa do nauczania religi

Twój n-l żeby pracować na stanowisku katechety MUSI miec misje biskupią.Kiedy misja wygasła?

janzg02-06-2004 13:25:54   [#03]

a jakim cudem została zawarta umowa na czas inny niż w skierowaniu?

Jeżeli stało się to co myślę, że się stało, to pozostaje czekać na powrót ze zwolnienia a potem dać skierowanie na badanie lekarskie i tak w kółko "Macieju"

Mada4503-06-2004 07:40:01   [#04]
umowa została zawarta na czas nieokreślony, czy brak skierowania na rok 2004/2005 może3 być równoznaczny z cofnieciem skierowania. Mam obawy ,że takiegio skierowania Kuria nie wyda.( wiedzą o chorobie) ponadto ja też wiem i mam wątpliwości co do dalszego tzn. od 01.09.2004 zwolnienia . Czy może dojść do rozwiązania stosunku pracy zgodnie z art.23 w pkt dot. cofniecia skierowania
Alda03-06-2004 10:18:33   [#05]
A tak w ogóle , jak to właściwie jest  w przypadku awansu zawodowego  nauczyciela religii . Przydziela się opiekuna stażu , ale kogo ? , no bo w końcu nauczyciel innego przedmiotu tak naprawdę nie ma pojęcia o metodyce nauczania religii  - dla przykładu :w realizowanym przez  n-la religii programie ,zupełnie inaczej precyzowane są  cele główne i operacyjne . Jak taki opiekun stażu ma udzielać wskazówek , a tym bardziej uzasadnić ocenę przebiegu stażu ?   Czy ktoś  z Was miał juz do czynienia  z awansem zawodowym nauczyciela religii?
Ewa z Rz03-06-2004 13:30:07   [#06]

owszem, miałam

awansowiczem był katecheta świecki, opiekunem ks. proboszcz (n-l mianowany) - nie było sprawy.

Nauczyciela religii można zwolnić z końcem tego m-ca w którym zostało cofnięte skierowanie - a więc bez wypowiedzenia, z mocy prawa, bo on w tym momencie traci prawo nauczania religii.

Przysługuje mu jedynie odprawa w zależności od stażu pracy.

Mada4504-06-2004 09:01:27   [#07]
wiecie co chyba zwariuję ja.Jedyną pomocą jesteście Wy i tylko mi żal,że  z doskoku mam internet.Sprawa katechety spędza mi sen z powiek. Popełniłam błąd i nie ma dla mnie wytłumaczenia.Powinnam przewidzieć choroby psychiczne i nie iść na kożyść nauczycuiela ,,,,,,,,,,,,,,ze coś mu tam odnowią. Jestem załamana , bo dfodatkowo w spadku dostałam byłą dyr. ,której wygasa umowa tytułem przekroczenia nieobecności dłuższej niż 2 lata.To drugi rok mojej pracy i kiedy pomyślę ile serca i wysiłku oddałam mojej misji dla szkopły jak bardzo wierzyłam, że pomogę dzieciakom. Przepraszam to taki mój dół. Acha co jeszcze powinnam znać i przeczytać jeżeli chodzi o prawo ?
Ewa z Rz04-06-2004 12:59:32   [#08]

Wszystko! ;-)

Nawet to czego jeszcze nie ma...

A tak poważnie - wystarczy to, co znajduje się w dziale Dokumenty -> Oświatowe w IPwO (link w menu Witryny górnego paska forum) oraz korzystać z nas aż do upadu - po to tu jesteśmy by nas wykorzystać... :-))

Mada4507-06-2004 08:49:39   [#09]
Jeszcze raz serdeczne dzięki EWO. jesteś wielka, bo w tym zakręconym swiecie masz czas, by uczyć innych. zawsze wydawało mi się ,że umiem "Czytać". pozdrawiam , życzę SŁONECZKA
Gaba08-06-2004 02:53:23   [#10]

Ewa, jest Wielka

- dosłownie też!

 

- witaj w Klubie Wielkich Inaczej

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]