Forum OSKKO - wątek

TEMAT: depresja nauczyciela
strony: [ 1 ]
miriamm907-07-2017 00:47:52   [#01]

potrzebne jest mi co sądzicie o takiej sytuacji, kiedy nauczyciel wychowawca nie wykonał ważnej sprawy dla uczennicy związanej z oceną zachowania, a dyrektor szkoły powiedział, że tak stało się z powodu depresji nauczyciela. 

Wiedząc o depresji, co mógł zrobic w stosunku do nla i tego, że jest on wychowawcą klasy? Jak to taktownie można byłoby rozwiązać?"

izael07-07-2017 11:36:45   [#02]

można na przykład taktownie udusić dyrektora...wrrr

oczywiście taki czarny żart to był

no to tak:

komu dyrektor to powiedział?

co to zrobiło nauczycielowi?

czy to jest stan faktyczny podparty diagnozą lekarską, czy tylko takie gadanie, że "w depresji jestem"?

jeśli prawdziwa depresja, to skąd dyrektor o tym wiedział?

jeśli wiedział z dokumentów medycznych albo z poufnej rozmowy z nauczycielem, to niefajnie... to nawet GIODO mogłoby z dużym zatroskaniem na dyrektora spojrzeć;)

a co dyrektor na taką sytuację? jak ją tłumaczy? bo może nawet z sensem jakoś i szkoda o tym więcej gadać?

Może spotkało się to ze zwykłym ludzkim zrozumieniem sytuacji i jest już po sprawie?

 

i

depresja to nie wstyd

:)

a nawalanie w sprawach ważnych to czasem wstyd

:)

 

hanabi07-07-2017 22:12:40   [#03]

depresja nie jest i nie powinna być usprawiedliwieniem

 

miriamm911-07-2017 13:17:49   [#04]

Dzięki. Tak myślę, czy można upowszechniać takie informacje  o nauczycielu (ustawa o ochronie zdrowia publicznego).

 

robson11-07-2017 15:27:10   [#05]

O dyrektorze który tak powiedział trzeba powiedzieć, że brak mi słów... bez klasy itd. Ale problem depresji w tym zawodzie istnieje i ma bardzo poważne podstawy. Jednak dyrektor coś z tym powinien zrobić bo przychodnia tylko szkoła. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]