Forum OSKKO - wątek

TEMAT: donosy a dostęp do informacji publicznej
strony: [ 1 ]
OLGIE24-06-2017 20:41:18   [#01]

urzędnik przekazuje, że na szkołę i jej pracowników ma donosy oraz informacje od osób niezadowolonych, gdy zwrócono się do niego w trybie dostępu do informacji publicznej - odmówił, zasłaniając się roboczym i wewnętrznym charakterem tych dokumentów.  

Zachodzi podejrzenie, że urzędnik ten nie mówi prawdy, ew. całej prawdy, trudno reagować i poprawiać, jeśli nie wiadomo, o co chodzi. Urzędnik ten natomiast skierowuje owe donosy do prokuratury, gdyż uważa, że mogło dojść do przestęptswa, a jest to odwet i zemsta za całokształt.

Jak bronić się przed takimi absurdami?

AnJa24-06-2017 21:07:55   [#02]

Przepraszam, możesz to jakoś jaśniej? Bo nie wiem o co chodzi. Możesz na priva.

befana08-07-2017 10:44:27   [#03]

Sytuacja nie jest wcale taka odosobniona. U mnie tak od lat - urzędnik gminny wypowiada się niepochlebnie o nauczycielu na sesji rady, powołując się na donosy, a w dokumentacji oczywiście nic o donosach nie ma, bo donosów się nie rozpatruje.

Polska norma. Opluć kogoś bezkarnie zawsze można.

robson11-07-2017 15:29:37   [#04]

Taki kraj. To przykre

halinah13-07-2017 12:44:32   [#05]

Złożony został wniosek do organu prowadzącego o udostępnienie informacji publicznej (dot. konkursu na dyrektora szkoły - skład komisji konkursowej, imion i nazwisk kandydatów, uchwały o ich dopuszczeniu do postępowania, informacji o rozmowach z kandydatami, zadanych pytaniach i udzielonych odpowiedziach, o liczbie uzyskanych przez kandydatów głosów, o wyniku postępowania, a też - w stosunku do wybranego i "namaszczonego" dyrektora - uzasadnienia przystąpienia do konkursu i przedstawionej przez niego koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły).

W odpowiedzi organ prowadzący przedłużył termin udostępnienia o dwa miesiące, argumentując to okresem urlopowym i koniecznością dodatkowych konsultacji prawnych w związku z pojawiającymi się wątpliwościami co do niektórych punktów wniosku.

Czy takie uzasadnienie jest zgodne z prawem? Które z zadanych pytań może budzić wątpliwości? Proszę o pomoc.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]