Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pozdrowienia dla Bractwa Czerwonej Pieczęci
strony: [ 1 ]
joszka01-06-2004 17:15:24   [#01]

Stukam,pukam w arkusze, dyplomy,świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa dojrzałosci - prawie dwieście osób do obrobienia, kilku kolegów do obtańcowania za niechlujność,czasami wstyd za zdjęcia młodych ludzi na ich pierwszym w życiu waznym dokumencie ..... i myslę , co im powiem na ostatnim naszym spotkaniu?

Marek Pleśniar01-06-2004 17:19:07   [#02]
oho, nieuchronnie zbliża się Moment Pisania Przemów Końcowych:-)))
Jolanta Szuchta01-06-2004 17:21:05   [#03]

Jejku

co to za Bractwo?
joszka01-06-2004 17:24:48   [#04]

????

Duża Okrągła Czerwona, Mała Okrągła Czerwona, Podłużna Dyra, Podłużna Przewodniczącego PKE, Podłużna  Przewodniczacego Komisji Egzaminacyjnej - na świadectwo maturalne,dyplom,świadectwo ukończenia szkoły,arkusz zbiorczy, itp
bega01-06-2004 17:25:58   [#05]
Pewnie zacznę jak zwykle od cytatu. Problem w tym, że jeszcze nie wiem, jakim. Na pożegnaniu klas IV zaczęłam od słów z "Ani" - "dorosnąć to znaczy odejść". Może mało ambitnie, ale czy nie adekwatnie? Nie lubię rozstań, więć często powtarzam sobie - "Nie ma rozstań na tej samej planecie". I tym optymistycznym akcentem...:)
Jolanta Szuchta01-06-2004 17:30:23   [#06]

Nie będę

pisać żadnych przemowień,powiem bez kartki, zawsze to krócej ,a i mlodzież juz zniecierpliwiona bo chce na wakacje.
Mariola01-06-2004 17:39:41   [#07]

a ja jestem na etapie

pisania świadectw.
Jeszcze wykreślanie, zdjęcia, pieczęcie (które wymienił joaszka) podpisy...
i wszystko muszę na jutro :-(
No nic, znikam do pracy...
AnJa01-06-2004 20:23:27   [#08]

"dorosnąć to znaczy odejść"

No to dorastam!

I spadam - znaczy: odchodzę!

Jako kwintesencja mego rocznego pobytu wystarczy?

Gaba01-06-2004 20:27:06   [#09]

HI

200 x 1 - świadectwa

3 x 200 x 2 (pieczęcie) - kopie świadectw

3 x 200 x 2 (pieczęcie - kopie zaświadczeń

 

- Babciu, i po co to wszytsko?

AnJa01-06-2004 20:56:19   [#10]

Sekretarki nie masz?

Abu kierowcy, bynajmniej?

krystyna01-06-2004 21:24:48   [#11]

Gaba,

a na tych wszystkich kwitach datę będziecie skrobać ręcznie, czy można jakimś datownikiem ?
Gaba01-06-2004 21:39:28   [#12]

1. sekretarkę mam... podbije...

2. ale ja podpisuję = 1400 podpisów dla klas III

- a gdzie reszta szkoły, a książki, a... dyplomy? o ja nieszczęśliwa!

AnJa01-06-2004 21:48:53   [#13]

Arkusz zrobiłaś?

Egzamin zorganizowałas?

To co Ty jeszcze tam robisz???

Rezygnuj! Ktoś te sztemple i podpisy postawi! Jakby chetnego nie było - to sie ja piszę!

Czemu ja ten C.K. tak lubię? Zwłaszcza o 22?

Gaba01-06-2004 22:10:31   [#14]
Ty mnie na CK nie podbieraj... sztempeł, jest sztempeł p. Dulska
AnJa01-06-2004 22:15:58   [#15]

Ja ? Podbieram ? Na CK?

Egzamin dojrzałosci zakończył, misje wypełnił, to i zajecia szukam!

W tym C.K. Gimnazjum to pewnie za długo bym nie wytrwał, ale sztemple i parędziesiat wieczorów  w okolicach Plant to moze jakoś?

joszka02-06-2004 10:03:07   [#16]

Proszę o więcej powagi

 

Towarzyszu, dlaczego wasza legitymacja partyjna gorzałką śmierdzi?

A to dlatego,ze jak towarzysz sekretarz legitymacje stempluje,to na stempel chucha.

Lidka02-06-2004 20:04:28   [#17]

Niezdarna "próbka"

Absolwentom zawsze piszę coś dłuższego bardziej przemyślanego, aby pozosało w pamięci, ze względu na oprawę, udział rodziców itp......Na przykład:

 

 

Z zadumą nad przemijaniem żegnamy dziś rok szkolny

Ktoś nazwał rok szkolny –

·         księgą do zapisywania,

·         obrazem z czystym płótnem i ramami !

 Co zostało zapisane w tej księdze ?

 Jaki obraz powstał wewnątrz tych ram ?

 Odchodzący rok zmusza nas wszystkich, do refleksji i zastanowienia.

Jaki był?

Czy należy tylko do nieodwracalnej przeszłości,

 czy też będzie rzutować na naszą przyszłość?

Naukę w szkole podstawowej - drodzy absolwenci – już   zakończyliście.

Opuszczacie dzisiaj „piątkę” niosąc plony swojej pracy.

  Jesteście dzisiaj podobni do zawodników, którzy dobiegli do mety. Stają na podium, czekają na laury, pochwały, dyplomy. Liczył się każdy wysiłek, każda sekunda na trasie zawodów i każdy osiągnął sukces. Teraz czas na wyniki. Tu podsumowania pracy uczniów............,   Wyniki zapisane na świadectwie, zaświadczeniu ze sprawdzianu, dyplomie są ważne, ale niektórzy twierdzą, że wykształcenie to to, co pozostaje kiedy zapomina się rzeczy wyuczonych. Dlatego dzień dzisiejszy jest również metą waszych dążeń, pewnym etapem, odcinkiem waszego życia. 6 lat temu witaliśmy ufne, spontaniczne, otwarte na świat dzieci i chcieliśmy abyś była, był osobą wrażliwą, myślącą, odpowiedzialną, zdobywającą z zapałem wiedzę, poznającą świat, innych ludzi i samego siebie, abyś kochał, kochała życie w jego bogactwie i różnorodności ale i kogoś, kto pamięta, że najpierw trzeba dać a później oczekiwać, że krytykę należy zacząć od samego siebie a przede wszystkim nie ustawać w trudzie pracy nad sobą. Na ile te zamierzenia wypełniliście wie tylko każdy z was. Każde zakończenie dzieła czegoś nas uczy, pozwala również wyciągnąć wnioski, dodaje nowych doświadczeń. Starożytni Rzymianie powiadali ,, finis coronat opus” – koniec wieńczy dzieło. Wybudowany z wielkim wysiłkiem dom – raduje gospodarza, bo stan surowych murów nie zadawalał nikogo z rodziny.  Trzeba budować dalej, wziąć pod uwagę zauważone braki, pomyłki, błędy, niedociągnięcia. Prawdziwy budowniczy nie gniewa się, gdy mu ktoś dopowie, doradzi, a nawet zwróci uwagę. Błąd wcześniej zauważony wynagrodzi w przyszłości.

 Zanim jednak ruszy wakacyjny autobus trzeba się rozliczyć z wszystkimi, jakby podpisać obiegówkę, wszystkie sprawy załatwić sumiennie i do końca. A tym, którzy tak wiele pracowali dla Was i nad Waszym charakterem pora podziękować i pamiętać o nich. Henryk Sienkiewicz tak pięknie napisał „Dobroć serca i pamięć o wyświadczonym dla nas trudzie jest tym, czym ciepło słońca dające radość, spokój, a nawet życie”.        Na podziękowanie, na uśmiech wdzięcznego serca czekają dziś rodzice, nauczyciele i wielu dobrych ludzi, którzy przez wiele miesięcy wam pomagali w domu, w szkole i na każdym kroku Waszego życia ! Dlatego o jedno was proszę – niech wasza wdzięczność popłynie jak rzeka do wszystkich, którzy świadczyli wam dobro i pracowali dla was. Podziękujcie szczerze rodzicom, nauczycielom i wychowawcom. Wiem, że każdy z nas ma wiele potrzeb, często do domu i serca zagląda bieda – ale na wdzięczności jeszcze nikt nie stracił – wręcz odwrotnie – wiele zyskał.

Każde zakończenie roku szkolnego to przysłowiowy schodek wyżej,  to o wiele kroków bliżej życiowego celu. Dla Was będzie to przesiadka jakby do innego pociągu, do nowej szkoły, do nowych nauczycieli i nowej dyrekcji. Nie wiem jak wam daleko jeszcze do szczytu waszych dążeń. Ile by jednak nie było jeszcze dni, miesięcy i lat pamiętajcie, że nie wolno zmarnować żadnej chwili, żadnego dobra, żadnej wartości.

  Pamiętajcie życie jest jak rejs statku – możecie się znaleźć w różnej sytuacji  - na spokojnej wodzie, w czasie sztormu, na mieliźnie i niestety na dnie.. Wyruszacie w trudny rejs, na sprawdzian ducha, waszej roztropności i posłuszeństwa. Życzymy wam pomyślnych wiatrów. Jutro umilkną dzwonki, zegary jakby się zatrzymają – gospodarzami czasu będziecie wy sami !  Uważajcie, aby nikt i nic was nie skrzywdziło, pamiętajcie o niepokoju rodziców o Was. Może potrzeba wam będzie silnej woli, mądrych uwag, a może osobistego opamiętania ?

I nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj .

Zostaw sobie również czas na:

1.       PRACĘ – ona jest ceną sukcesu.

2.       ROZMYŚLANIE – ono jest źródłem siły.

3.       ZABAWĘ – ona jest tajemnicą młodości.

4.       LEKTURĘ – ona jest podstawą wiedzy.

5.       MODLITWĘ – ona oderwie cię od spraw przyziemnych.

6.       PRZYJACIÓŁ – oni są źródłem szczęścia.

7.       MIŁOŚĆ BLIŹNIEGO – ona jest Twoim darem dla niego.

8.       MARZENIA – one poniosą Twoją duszę do gwiazd.

9.       ŚMIECH – on Ci pomoże znosić brzemię Twego życia.

10.  PLANOWANIE – wtedy będziesz miał czas na pierwsze dziewięć rzeczy

Życzymy Wam  radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie i szczęścia przez całe życie!

 Może się przyda

bogna02-06-2004 20:09:32   [#18]
Lidka - ślicznie :-)))
Małgoś02-06-2004 20:18:26   [#19]

a ja żegnałam w tym roku maturzystów, mówiąc o ...pieniądzach ;-)

bo mając na świeżo powtórzone ideały średniowieczne, renesansowe, romantyczne ... powinni wreszcie pomysleć o tym jak zacząć starać się o skuteczne i satysfakcjonujące zdobywanie ...pieniędzy - jak panować nad tym demonem współczesnego świata ;-)

bega02-06-2004 23:03:39   [#20]
Wiecie, już wiem, co zacytuję - fragm. Kołakowskiego o młodości, z życzeniami rozsądnych wyborów. Ale przy Lidce wypada to troche blado;)
Jolanta Szuchta02-06-2004 23:06:42   [#21]

Lidzia

cudownie skad w Tobie tyle inwencji?
Lidka02-06-2004 23:23:10   [#22]

Spokojnie z tymi pochwałami

Bez przesady. Jestem ścisłowcem. Tekst jest pełen luk i braków. Wkleiłam to, co kiedyś napisałam. Błędów nie poprawiłam. Ale korzystając z forum wiele się nauczyłam. Korzystam często z materiałów forumowiczów a test choć niezdarny wkleiłam bo może komuś się przyda. Czasami potrzebujemy jakiegoś bodźca.
Maryśka202-06-2004 23:49:03   [#23]
Lidka - mnie się tam ten bodziec  podoba :-)
AnJa05-06-2004 16:52:24   [#24]

Pieczęcie i przemowy mam od wczoraj za sobą. Gadałem ze 3 minuty, z fragmentu Lidki też skorzystałem.

Dzięki!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]