Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pomoc szkoły
strony: [ 1 ]
nurich01-06-2004 14:15:27   [#01]
Wiatm,
jestem aktualnie w dość ciężkiej sytuacji osobistej i zanim zwrócę sie do kogokolwiek o pomoc chciałabym się dowiedzieć czy sa jakieś szanse otrzymania wsparcia od szkoły bądź organu prowadzącego szkołę , w której pracuję.
Z mężem wynajmujemy mieszkanie już od dłuższego czasu, niestety nie stać nas na kredyt na zakup własnego. Z powodu rosnącycyh cen mieszkań wynajmowanych nie stać nas już na płacenie czynszu, grozi nam wyrzucenie na bruk. Ja pracuję w gimnazjum, miejscowość liczy ok. 30 000 mieszkańców. Mąż nie pracuje. Czy istnieją jakieś możliwości ze strony szkoły? Wiem że jest dom nauczyciela ale nie mam pojęcia jak się dowiedzieć czy są miejsca i do kogo się z tym zwrócić.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
beera01-06-2004 14:21:00   [#02]

przede wszystkim

zapomoga z ZFŚS- tu się zwracasz do dyrekcji

w kwestiach dalszych takze do niej, bo nie wiadomo kto jest administratorem w DN- szkoła, czy organ.

Myslę, ze rozmowa z dyrektorem powinna być pierwszym krokiem

nurich01-06-2004 14:26:32   [#03]
ale ten wstyd ..... przed taką rozmową.
beera01-06-2004 14:29:53   [#04]

yhm...

to, kurcze, nieproste

jest pewna bariera w czlowieku

wiele takze zalezy od dyrektora- nie wiem jakim jest czlowiekiem

ale tak, czy tak- po prostu się zdecyduj.

Ewa z Rz01-06-2004 14:33:39   [#05]

niestety...

Trzeba ten wstyd schować do kieszeni - by pomoc uzyskać trzeba o nią poprosić.

Ale jeśli to zrobić trudno, to można o pośrednictwo poprosić koleżankę z zz-tów - oni od tego są... Ewentualnie koleżnakę z Komisji Socjalnej, jeśli takową macie.

Trudno udzielac rad na odległośc nie znając sytuacji lokalnej. Mogę Ci tylko powiedzieć, że szybciej uzyskasz pomos od szkoły niż od organu. Chyba, że jestes mieszkanka tej samej gminy, w której pracujesz - wtedy może... (GOPS itp.)

Jolanta Szuchta01-06-2004 15:29:04   [#06]

Najlepiej osobiście

przez dyrektora.Moja dobra rada.
nurich01-06-2004 16:19:24   [#07]
oj ciężko będzie ale bardzo dziękuje za porady, przygotuje się do rozmowy z dyrektorem. Może się uda...
Jolanta Szuchta01-06-2004 16:50:53   [#08]

nurich

przecież zapewne znasz regulamin przyznawania pomocy socjalnej w Twojej szkole.Jest tam zapewnw wydzielony fundusz mieszkaniowy,może weż pozyczke ona jest mało oprocentowana,może Ciebie to uratuje.

Poza tym czy miasto?gmina?nie może dopłacac Ci do czynszu za mieszkanie?Wiem że w mojej miejscowosci ludzie korzystaja.

nurich01-06-2004 17:06:38   [#09]
hmmm
nie słyszałam o takim regulaminie, ale może warto kogoś podpytać i najpierw się z nim zapoznać.Jesli chodzi o pożyczkę to jest wykluczona gdyż w obecnej sytuacji jeśli przeznaczę nawet 100 pln miesięcznie na spłate jakiejś raty to będziemy głodowac, liczy się każda zlotówka.
Gimina mi raczej nie dopłaci gdyz oboje z mężem jesteśmy zameldowani 600 km od aktualnego miejsca zamieszkania. Z powodu ciągłego wynajmowania mieszkań od obcych ludzi nie mieliśmy się gdzie zameldować, a gmina udziela dodatków tylko dla osób zameldowanych na jej terenie. Zaś gmina w której jestesmy zameldowani nie jest nami zainteresowana, gdyż tam już od trzech lat nie przebywamy.
Jolanta Szuchta01-06-2004 17:15:21   [#10]

Pisząc

o pomocy socjalnej miałam na uwadze ZFSS i tam, ja przynajmniej mam, wydzielony fundusz mieszkaniowy.Poza tym dorażną pomoc socjalną dla ludzi w danej chwili w trudnych warunkach finansowych daję.Nie są to może duże kwoty ale zawsze cos.Tak mam ustalony regulamin.
Macia01-06-2004 18:00:06   [#11]

A może

moglibyście zameldowac sie na okres czasowy. Być może wtedy moglibyście dostac dofinansowanie do mieszkania.
nurich01-06-2004 18:16:07   [#12]

niestety

na to zazwyczaj nie zgadzają się właściciele mieszkań. ale skorzystam z podpowiedzi Joli, i popytam w szkole parę osób na początek. Muszę zacząć działać.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]