Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Opłaty za wyjazd z dziećmi
strony: [ 1 ]
Agnieszek01-06-2004 13:34:55   [#01]
Jaki przepis (ponoć jest) mówi o tym, że opiekun grupy/ trener nie płaci za wyjazd? Pomóżcie, dobrzy ludzie!
beera01-06-2004 13:51:43   [#02]

jest tak:

Nie placi opiekun grup wycieczkowych, tzn- może nie płacić:

§ 16. Działalność szkoły w zakresie krajoznawstwa i turystyki, w tym koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia kierowników i opiekunów wycieczek lub imprez, może być finansowana ze środków pozabudżetowych, a w szczególności:
1) z odpłatności uczniów biorących udział w wycieczce lub imprezie,
2) ze środków pochodzących z działalności samorządu uczniowskiego i organizacji młodzieżowych działających na terenie szkoły,
3) ze środków wypracowanych przez uczniów,
4) ze środków przekazanych przez radę rodziców lub radę szkoły, a także osoby fizyczne i prawne.

 

Natomiast jak rozumiem, chodzi o wyjazdy- np. na zawody sportowe?

Tu opiekun nie płaci tym bardziej- powinien mieć delegację na wyjazd do miejsca, w którym się odbywają zawody

Agnieszek01-06-2004 14:29:46   [#03]

Dzięki Asiu. Podaj mi, proszę z jakiego rozporządzenia (?) pochodzi ten paragraf.

beera01-06-2004 14:31:53   [#04]
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. Nr 135, poz. 1516)
Agnieszek01-06-2004 14:42:02   [#05]
Dzięki raz jeszcze:)))
RomanG01-06-2004 17:23:27   [#06]

Dodajmy jeszcze, że opiekunom należą się również ustawowej wysokości diety (na wycieczkę też powinna być wystawiona delegacja). Jeżeli za wycieczkę płacą rodzice, oni też powinni te diety sfinansować.

To samo dotyczy kosztów organizacyjnych typu rozmowy telefoniczne: dzwonimy ze szkoły, szkoła obciąża rodziców, wchodzi to do rozliczenia wycieczki. Gdy dzwonimy z prywatnego aparatu, można to rozliczyć na podstawie oświadczenia.

AnJa01-06-2004 20:19:30   [#07]

Roman:-)

Ty naprawdę chcesz rozpieprzyć nasz system edukacyjny ? O finansowanie chodzi oczywiście!

Bo rację prawnie to masz - ale finansowo? A jak bez finansów wychowywać i sie opiekować? A logika? Za rodziców pieniadze? A ile obsługa administracyjna(narzuty na sprawdzenie) prywatnych telefonów kosztować będzie?

beera01-06-2004 20:26:51   [#08]

Roman minął się trochę z przepisami, bowiem

nie nalezy się pracownikowi dieta, co wynika z niżej cytowanych przepisów.
Nie mozna żądać, by rodzice placąc opiekunowi za wycieczkę podwójnie ponosli koszty płacąc mu jeszcze dietę.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 19 grudnia 2002 r.w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (Dz. U. Nr 236, poz. 1990)

§ 3. Z tytułu podróży odbywanej w terminie i miejscu określonym przez pracodawcę pracownikowi przysługują diety oraz zwrot kosztów:
1) przejazdów;
2) noclegów;
3) dojazdów środkami komunikacji miejscowej;
4) innych udokumentowanych wydatków, określonych przez pracodawcę odpowiednio do uzasadnionych potrzeb.

§4.3. Dieta nie przysługuje:

1) za czas delegowania do miejscowości pobytu stałego lub czasowego pracownika oraz w przypadkach, o których mowa w § 8;
2) jeżeli pracownikowi zapewniono bezpłatne całodzienne wyżywienie.

§ 6. 1. Za każdą rozpoczętą dobę pobytu w podróży pracownikowi przysługuje ryczałt na pokrycie kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej w wysokości 20% diety.

2. Ryczałt, o którym mowa w ust. 1, nie przysługuje, jeżeli pracownik nie ponosi kosztów dojazdów.

§ 7. 1. Za nocleg w hotelu lub innym obiekcie świadczącym usługi hotelarskie pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stwierdzonej rachunkiem.

2. Pracownikowi, któremu nie zapewniono bezpłatnego noclegu i który nie przedłożył rachunku, o którym mowa w ust. 1, przysługuje ryczałt za każdy nocleg w wysokości 150% diety.

3. Ryczałt za nocleg przysługuje wówczas, gdy nocleg trwał co najmniej 6 godzin pomiędzy godzinami 21 i 7.

4. Zwrot kosztów noclegu lub ryczałt za nocleg nie przysługuje za czas przejazdu, a także jeżeli pracodawca uzna, że pracownik ma możliwość codziennego powrotu do miejscowości stałego lub czasowego pobytu.

beera01-06-2004 20:27:59   [#09]

anja?

Na jakiej podstawie ta racja?

bo kurcze- uważam inaczej...

AnJa01-06-2004 20:53:24   [#10]

Asiu - pewnie z lekka przesadzam, ale:

1. rodzice podwójnie nie płacą, płaci jednak szkoła bo:

- co to znaczy bezpłatne całodzienne wyzywienie? do kosztów diety czy kosztów faktycznych? co to te koszty faktyczne? ( w kosztorysie wycieczki wliczone czy z rachunków wynikające?)

- ryczałt ? Jak nie ponosi? A metro w Warszawie? Bo na pieche nie lubię! O Katowicach nie wspomnę!

A ja nie chce, coby mi rodzice fundowali. Wolę rachunek(7.1), korupcji sie boje!Podejrzenia znaczy!

A jak tą opiekę mieszkając w hotelu z rachunkiem mam zapewnić?

beera01-06-2004 21:01:02   [#11]

ej???

nie czaję :-))

Moj synus pojechał z Paniami ( dwiema) na wycieczkę

Koszty wycieczki były obliczane na 24 osoby.

Dzieciakow w klasie 22- pomiedzy nich podzielono koszty wycieczki. W ten sposob rodzice zaplacili za:

wyżywienie pań

dowozy autobusem w każde miejsce gdzie się udawali

noclego w schronisku, w ktorym śpia dzieci

bilety na statek dla nauczycielek

bilety do teatru dla nich

W ten sposob rodzice już dokonali pokrycia kosztów wycieczki.

jeśli dołączyć do tego delegacyjne koszty- tzn. diety za wyżywienie, noclegi, itp- mamy podwojną płatność.

Jeśli zaś uznać, ze częśc wydatków n-l rozlicza dietą, a część jest wliczona w koszty wycieczki, to gratuluje tym, ktorzy z takiego balaganu będą musieli po zakończeniu wycieczki się rozliczyć

brrrr

;-)

beera01-06-2004 21:02:53   [#12]

aha

:-)))

z lekka przesadzam ;-))))

to ok

;-))

AnJa01-06-2004 21:10:20   [#13]

Tak w ogóle to masz rację.

1. nie powinno sie podwójnie płacic.

2.nie powinno się w koszty ponoszone przez rodziców wpuszczać opiekunów.

3.opiekunowie powinni byc płaceni jak np. opiekunowie na zawodach( 4 godziny - jeśli tak w regulaminie) +delegacja (bo czemu nie?)

4. tak przy okazji - bezpłatne nooclegi, posiłki, przejazd, ubezpieczenie, opiekunów gwarantowane przez biuro to ich koszty własne jako picówa w oferte wpisywane.

Nie wierzysz? To zrezygnuj z tych bonusów i poproś o obnizenie kosztów!

Firma - organizator ma to przecież zapewnic!

beera01-06-2004 21:22:16   [#14]

ej...

ja nigdy nie mialam tych bonusów :-(

frajer jestem ;-)

organizowałam wycieczkę mojego syna do trójmiasta- obie panie dostały wszystko, o czym pisalam wyżej- zaplaciliśmy my- rodzice

AnJa01-06-2004 21:42:19   [#15]

Kurde, to mam w mordę od biur podrózy.

A mówili mądrzy ludzie. coby do kompa po pijaku nie siadać:-)

beera01-06-2004 21:44:14   [#16]

;-)))

chyba, ze ząb boli ;-)))
AnJa01-06-2004 21:53:04   [#17]

Właśnie, zwłaszcza, że i od szkół.

A ząb to dopiero zaboli jak w mordę bedzie:-(

RomanG01-06-2004 23:16:39   [#18]

jeżeli zapewniono bezpłatne całodzienne wyżywienie

Ja nie namawiam do rozliczania diet niezgodnie z przepisami. Jeżeli wszystko naprawdę zapewniono i się nie należy, to nie naliczać. Ale co do zasady należy się.

Nie widziałem jeszcze wycieczki, kiedy to każdego dnia zapewniano by opiekunom bezpłatne całodzienne wyżywienie.

Podczas wycieczek jednodniowych najczęściej wyżywienia w ogóle nie przewiduje się.

Na wycieczkach wielodniowych zwykle jest tylko śniadanie i obiadokolacja.

Za brakujące posiłki należy się dieta obliczana w procentach wg przepisów.

Za noclegi oczywiście nie.
Ryczałty na dojazdy komunikacją miejską już czasami tak.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]