Forum OSKKO - wątek

TEMAT: klasa integracyjna
strony: [ 1 ]
djb26-05-2017 09:19:45   [#01]

Przed chwilą dowiedziałam się, że organ prowadzący podjął decyzję o utworzeniu w naszej szkole  oddziału integracyjnego 

(szkoła podstawowa, klasa I).

Proszę o pomoc:

-czy rodzice wszystkich uczniów z tej klasy muszą wyrazić zgodę na to, aby ich dzieci były w tym oddziale?

Jeżeli tak, proszę o aktualną podstawę prawną do tego.

 

djb26-05-2017 10:39:35   [#02]

Podnoszę i bardzo proszę o pomoc.

cynamonowa26-05-2017 21:32:11   [#03]

PP nie ma....ale doświadczenie mi mówi, że tak. Trzeba dość realnie uświadomić rodziców, by później mieć łatwiej rozwiązywać ewentualne " niedogodności". Od 17 lat mamy takie klasy, więc z doświadczenia wiem...że po rzetelnym przedstawieniu argumentów "za", czasem "przeciw" jest zasadne.

Roman Langhammer27-05-2017 06:00:52   [#04]

Dokładnie. Też mam trochę doświadczenia. W tym roku otwieram dwa oddziały klasy pierwszej, w tym jeden integracyjny. Na 36 uczniów, tylko rodzice 1 nie zgodzili się na klasę integracyjną. Wszyscy pozostali byli za, a wręcz pisali wnioski, żeby ich dziecko było w integracji. ;) Mamy dobre doświadczenia. Obok mamy przedszkole, które praktycznie każdego roku ma grupy integracyjne, więc rodzice już trochę na ten temat widzą. :)

joljol29-05-2017 10:37:31   [#05]

3. Doboru dzieci i uczniów do oddziału integracyjnego dokonuje dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą ich rodziców, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci i uczniów, w tym dzieci i uczniów niepełnosprawnych.

joljol29-05-2017 10:56:45   [#06]

od 1 września 2017

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]