Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Poczytajcie sentencję - co wy na to?
strony: [ 1 ]
general11131-05-2004 22:22:03   [#01]

 To sentencja ocena pracy:

 

Pan mgr inż. XXXXXXXX legitymuje się 5 letnim stażem pracy, z czego 3 lata i 4 miesiące na stanowisku nauczyciela. W tym okresie czasu pracował równolegle w kilku placówkach oświatowych. W tutejszej szkole pracuje od 2 lat i 9 miesięcy jako nauczyciel matematyki.

Nauczyciel pracuje rytmicznie, nie zdarza się, aby lekcje przepadały z jego powodu. Jest systematyczny, przestrzega terminowości planu pracy.

Oceniany posiada kwalifikacje a także umiejętności zawodowe potrzebne na zajmowanym stanowisku oraz stosuje je w pracy.

Od początku pracy w tutejszej szkole jest wychowawcą klasy i dobrze wykonuje obowiązki z tym związane.

Podczas pracy w tutejszej placówce zorganizował wychowankom kilka wycieczek szkolnych, rajdów oraz wyjazdów na basen.

Pracownik systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe zgodnie z potrzebami szkoły.

Bierze czynny udział w pracach Rady Pedagogicznej.

Jest osobą kulturalną i taktowną. Dba o wygląd zewnętrzny oraz o sposób wysławiania się.

Prawidłowo reaguje na niespodziewane sytuacje mające miejsce w szkole.

Utrzymuje dobre relacje z nauczycielami, rodzicami i uczniami oraz skutecznie diagnozuje środowisko wychowawcze. Potrafi docenić indywidualny wkład pracy ucznia w rozwiązanie zadania, nagradza jego postępy i motywuje do dalszego działania.

Zna akty prawne traktujące o oświacie, statut szkoły oraz inne obowiązujące  dokumenty, stosuje się do nich i wdraża je w życie.

Jest nauczycielem lubianym przez uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

  

co wy na to?

Jersz31-05-2004 22:27:02   [#02]
Trochę zbyt ogólnikowe. A jaka ocena ? Dobra?
general11131-05-2004 22:30:19   [#03]
ocena dobra. A co powino byc rozwinięte?
Jolanta Szuchta31-05-2004 22:55:32   [#04]

Sformułowania

adekwatne do  kryteriów oceny?

general11131-05-2004 23:02:26   [#05]
tak, ale czy wystarczojaco uzasadnione. czy podajecie blizsze szczegóły w POZYTYWACH uzasadnienia?
Elżbieta Wysocka31-05-2004 23:11:22   [#06]

znacznie krócej

piszę ocenę. Odnoszę się do kryteriów oceny jakie u nas przyjęliśmy.
Myślę, że podałeś wystarczająco dużo szczegółów.
general11131-05-2004 23:24:16   [#07]
dzięki a inni?
annah31-05-2004 23:38:17   [#08]

jak dla mnie ocena za bardzo ogólnikowa, mało szczegółów, faktów odróżniających tego nauczyciela od innych

gdybyś zakrył nazwisko nauczyciela po czym poznasz, że właśnie o tym a nie innym nauczycielu piszesz?

Ryszard31-05-2004 23:48:04   [#09]
po 5 latach pracy ocena na pół strony to zlekceważenie nauczyciela.
general11101-06-2004 00:04:35   [#10]

Hmm, co wiem to wiem a sama ocena to jedno słowo.

Czy sa jakies przepisy czy to moje widzi mi się?

hania01-06-2004 00:43:18   [#11]

są przepisy:-))

Rozporządzenie
Ministra Edukacji Narodowej

z dnia 2 listopada 2000 r.

w sprawie kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego

§ 2.

6. Kryterium oceny pracy nauczyciela stanowi stopień realizacji zadań określonych w art. 6 Karty Nauczyciela i art. 4 ustawy, zadań statutowych szkoły oraz obowiązków określonych w art. 42 ust. 2 Karty Nauczyciela - ustalony w wyniku sprawowanego nadzoru pedagogicznego.

7. Na ocenę pracy nauczyciela nie mogą mieć wpływu jego przekonania religijne i poglądy polityczne, a także fakt odmowy wykonania przez nauczyciela polecenia służbowego, gdy odmowa taka wynikała z uzasadnionego przekonania nauczyciela, iż wydane polecenie było sprzeczne z dobrem ucznia, dobrem służby albo dobrem publicznym.

8. Dyrektor szkoły dokonuje oceny pracy nauczyciela, uwzględniając w szczególności:

1) poprawność merytoryczną i metodyczną prowadzonych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prawidłowość realizacji innych zadań zawodowych wynikających ze statutu szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, kulturę i poprawność języka, pobudzanie inicjatywy uczniów, zachowanie odpowiedniej dyscypliny uczniów na zajęciach,

2) zaangażowanie zawodowe nauczyciela (uczestnictwo w pozalekcyjnej działalności szkoły, udział w pracach zespołów nauczycielskich, podejmowanie innowacyjnych działań w zakresie nauczania, wychowania i opieki, zainteresowanie uczniem i jego środowiskiem, współpraca z rodzicami),

3) aktywność nauczyciela w doskonaleniu zawodowym,

4) działania nauczyciela w zakresie wspomagania wszechstronnego rozwoju ucznia, z uwzględnieniem jego możliwości i potrzeb,

5) przestrzeganie porządku pracy (punktualność, pełne wykorzystanie czasu lekcji, właściwe prowadzenie dokumentacji).

agabu01-06-2004 10:16:27   [#12]

ocena

Z tekstu nie wynika, czy jest to ocena pracy , czy ocena dorobku zawodowego. Jest "na odczep się". Może nie było o czym pisać? Może dyrektor nie zna przepisów?
Jolanta Szuchta01-06-2004 10:25:21   [#13]

Do przepisów

które podaje Hania mamy szczególowe kryteria  oceny pracy na poszczególne wynikające z zapisów KN.To tak jak uczniom podajemy kryteria co na 1-6 powinni umieć,tak i nauczyciel ma prawo wiedziec co na wyrózniajacą,dobrą lub negatywna.
hania01-06-2004 12:24:43   [#14]

u mnie też są takie kryteria

zbudowane przez nauczycieli zresztą....

i dyrektor pisząc ocenę używa sformułowań z nich wziętych

Adaa01-06-2004 13:29:21   [#15]

Dawno w wymianie plików(ankiety) umiesciłam arkusz pomocniczy przy ocenie pracy nauczyciela.

Sama ,moi koledzy ,bardzo czesto korzystaja z niego.

W praktyce się sprawdził...moze skorzystasz

general11101-06-2004 19:02:41   [#16]

juz skorzystałem

wielkie dzieki

AnJa01-06-2004 20:34:22   [#17]

1. pisz co chcesz.

2. o dwuinstancyjności pomyśl - bez wzgledu na ocenę uogólnioną, zawsze delikwent się moze odwołać.

3. w przypadku jw. i uogólnieniu- napiszesz konkretnie: zakwestionuje konkretny zapis, zapiszesz jak w tym: ble ble ble wyżej - nie ma podstaw do kwestionowania konkretu.

Wniosek: jako ze ocena zadnego znaczenia nie ma w przypadku nauczyciela nijakiego ( jak wiekszość z nas)- pisz jak w sentencji z #1.

general11101-06-2004 22:45:25   [#18]
dobre ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]