Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Odliczanie opłat w p-lu za nieobecnośc
strony: [ 1 ]
Macia31-05-2004 15:46:42   [#01]
Napiszcie proszę jak wyglada u was uiszczanie opłat za p-le-żywienie i czewsne. Czy są dokonywane z góry i odliczane kwoty za te dni w których dziecko nie było w przedszkolu. U nas opłaty sa z góry do 10-tego a jesli dziecko opuszcza to ma odliczone za te dni w kolejnym miesiacu ale tylko za żywienie. Powoduje to straszne zamieszanie szczególnie teraz gdy niektórzy rodzice chcą wypisać już w maju dziecko. Zapłacili za cały miesiac a ono nie było np. 4 dni. Chcieliby zwrot kasy ale tego uczynic nie można (druki ścisłego zarachowania) wiec wymyślaja by te dni jeszcze przyszło w czerwcu. Muszę stwierdzić że pomysłowośc rodziców w tej kwestii mnie szokuje. Mysle o wprowadzeniu zarzadzenia by odliczać jedynie wczesniej zgłoszone dłuzsze nieobecności dziecka. Czy moge to zrobic? wiem że to praktykuja w szkole i niektórych przedszkolach.
layola31-05-2004 16:22:11   [#02]
u mnie również płaci się z góry za wyżywienie i tzw. opłatę stałą. Odpisuje się tylko żywienie, czyli jeśli dziecko jest nieobecne w przedszkolu, to odlicza się dzienną stawkę żywieniową pomnożoną przez ilość nieobecnych w miesiącu dni. Odliczeń dokonuje się w następnym miesiącu po podsumowaniu frekwencji. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przedszkolak zostaje wypisany, np. któregoś czerwca i nie będzie już chodził do przedszkola, a rodzic  wcześniej o tym zgłosi, wówczas ma naliczaną opłatę stałą + żywienie pomnożone przez tyle dni ile dziecko będzie w danym miesiącu w przedszkolu. Ale jeśli po przerwie wakacyjnej dziecko wraca do przedszkola (ma złożoną kartę), wówczas z odpisem czeka rodzic do miesiąca sierpnia lub września (w zależności od tego, w którym miesiącu przedszkole jest zamknięte).  o takich zasadach odpłatniści informuję wszystkich rodziców kiedy przychodzą po karty, a później jeszcze raz na zebraniach grupowych we wrześniu.
Nisia31-05-2004 16:25:21   [#03]

 

U mnie odliczane są nieobecności jedynie z opłaty za wyżywienie oczywiście z dołu podczas gdy wpłaty przyjmowane są za miesiąc z góry.

Ewentualne zwroty odbywają się na KW. O ile dziecko wraca po wakacjach, lub jeszcze w wakacje to wtedy robione sa odliczenia. Gdyby rodzic chciał przyprowadzić dziecko na tych kilka dni w czerwcu musiałby zapłacić czesne, a to się nie kalkuluje. Kiedy sa takie , a nie inne problemy finansowe , rodzice oczekują odliczenia każdego dnia nieobecności. Pozdrawiam :-)))

Ank31-05-2004 16:35:35   [#04]

U nas opłaty wnoszone są do 15 każdego miesiąca i pomniejszane o odliczenia za nieobecności dziecka w miesiącu poprzednim ale tylko za żywienie. Odpisy za czerwiec w przypadku dzieci młodszych odliczane są w sierpniu (po przerwie wakacyjnej). Rodzice dzieci 6-letnich w momencie wpłaty określają do kiedy dziecko będzie chodzić do przedszkola i za tyle dni wnoszą opłatę. 

Odliczamy z żywienia każdy dzień nieobecności, choć w niektórych przedszkolach liczy się dopiero od drugiego dnia, czyli za pierwszy dzień rodzice płacą. 

Zapis statutowy i z umowy z rodzicem mówi o odliczaniu dni zgłoszonej nieobecności dziecka, ale tyle z tym zamieszania- jeden zgłosi, drugi nie a dziecka i tak nie ma. Trzeba dużo samozaparcia i systematyczności by rodziców i problemu przypilnować a pewnie by się wszystko dało ustawić.

migotka31-05-2004 22:49:12   [#05]
No właśnie, jak to jest. Jeśli zgłoszę nieobecność dziecka w danym dniu, to powinno być to odliczone. U mojego dziecka w przedszkolu przyjęte jest, że pierwszy dzień nieobecności ( nawet jeśli został wcześniej zgłoszony) nie  jet odliczany. Czy jest na to jakiś przepis?
Nisia01-06-2004 08:10:23   [#06]

 

Do migotki

 Tego rodzaju zapis powinien znajdować się w statucie placówki. Sadzę, że taka praktyka odliczania związana jest z tym, że pewne produkty w żywieniu zabezpieczane są z dnia na dzień i tak naprawdę dopiero drugiego dnia można zaplanować mniejszą ilość . W przypadku przedszkolaków jest to zawsze problematyczne.

Pozdrawiam

Renatka01-06-2004 14:05:18   [#07]
 u nas żywienie pobiera sie z góry, odlicza się dni nieobecne usprawiedliwione  -w następnym miesiącu( dlatego założyłam sekretarkę w telefonie) trzeba trochę cierpliwości do rodziców.  tzw opłatę stałą pomniejszamy tylko w  przypadku pobytu dziecka w szpitalu lub sanatorium zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej i Zarządzeniem Dyrektora placówki . i na wniosek rodzica złożony u dyrektora z zaświadczeniami.
Kajka01-06-2004 16:16:23   [#08]
w naszym przedszkolu z gory płaci się tylko opłatę stałą (czesne), za żywienie płaci się dniówkę za każdy rzeczywisty dzien pobytu dziecka w przedszkolu (z dołu); w przypadku nieobecności cały miesiąc rodzice płacą połowę czesnego i nic za wyżywienie
Macia01-06-2004 18:04:32   [#09]

kajka

a skad bierzecie pieniądze na zakupy produktów zanim rodzice zapłacą?
grażka01-06-2004 19:11:38   [#10]
no właśnie, np. we wrześniu?
Kajka02-06-2004 18:50:22   [#11]

jakoś są

Jeszcze się nie zdarzyło żeby wszyscy zapłacili w terminie. To co zebrane intendentka wpłaca do 20 a resztę potem. Nigdy się w to nie zagłębiałam ale popytam jutro intendentki jak to jest dokładnie.
mikula03-06-2004 21:41:49   [#12]

w moim przedszkolu opłata stała jest naliczana z góry i nie podlega odliczeniom z powodu nieobecności,chyba że dziecko jest urlopowane z ważnych powodów.Za wyżywienie rodzic też płaci z góry.Odliczamy na podstawie usprawiedliwienia pisemnego od trzeciego dnia nieobecności,chyba że rodzic wcześniej zgłosi.Pojedynczych dni nie odliczamy.Taką zasade odliczeń mamy zapisaną w regulaminie i rodzice są poinformowani na poczatku roku szkolnego. We wrześniu dostawcy nas kredytują..

Kajka05-06-2004 18:21:32   [#13]

już wszystko wiem

We wrześniu rozpoczynając uczęszczanie do przedszkola maluszek (czytaj jego rodzice) wnoszą tzw. kaucję żywieniową (35 zł); gdy dziecko jest definitywnie wypisane z przedszkola (najczęściej po 6 latkach) kaucja jest zwracana rodzicom. Dlatego oprócz pieniędzy od rodziców za wyżywienie mamy na koncie zawsze pieniądze z kaucji. Poza tym tak jak pisałam wcześniej nie ma sytuacji aby wszyscy wpłacili więc niejako pieniądze są na bieżąco.

Rodzice wyżywienie płacą za tyle dni ile dziecko chodzi, przy sytuacji w mieście inna opcja nie wchodzi chyba w rachubę bo by nas zlinczowali

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]