Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop pracownika. PILNE PROSZĘ.
strony: [ 1 ]
gera30-05-2004 18:55:46   [#01]

Od 1 czerwca przyjmuję na stanowisko głównej księgowej panią z 6-letnim stażem.

Dotychczas pracowała w innej szkole w tym samym mieście (ten sam organ prowadzący).

Czy mogę przyjąć ją z niewykorzystanym urlopem, czy może poprzedni pracodawca musi wypłacić ekwiwalent za urlop?

Jak zrobić aby było dobrze zwłaszcza, że Pani zaplanowała i zapłaciła za wczasy w czerwcu. Nadmienię, że nie spodziewała się zmiany zatrudnienia, a przy okzji awansu (wcześniej -pomoc księgowej).

AMS30-05-2004 20:41:56   [#02]
w KP , wysłane do wymiany plików. myślę że pomoże
gera30-05-2004 23:05:42   [#03]

Art. 155. [Urlop proporcjonalny] § 1. W roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop:

1) u dotychczasowego pracodawcy – w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze,

2) u kolejnego pracodawcy – w wymiarze:

a) proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego – w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego,

b) proporcjonalnym do okresu zatrudnienia w danym roku kalendarzowym – w razie zatrudnienia na czas krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego, z zastrzeżeniem § 2.

§ 2. Pracownikowi, który przed ustaniem stosunku pracy w ciągu roku kalendarzowego wykorzystał urlop w wymiarze wyższym niż wynikający z § 1 pkt 1, przysługuje u kolejnego pracodawcy urlop w odpowiednio niższym wymiarze; łączny wymiar urlopu w roku kalendarzowym nie może być jednak niższy niż wynikający z okresu przepracowanego w tym roku u wszystkich pracodawców.

§ 21. Przepis § 1 pkt 2 stosuje się odpowiednio do pracownika podejmującego pracę u kolejnego pracodawcy w ciągu innego roku kalendarzowego niż rok, w którym ustał jego stosunek pracy z poprzednim pracodawcą.

 Znaczy nie mogę przyjąć z urlopem. Nie może go wykorzystać u tamtego pracodawcy. Urlop trzymała na owe wczasy.

W takim razie powinna dostać ekwiwalent i w czerwcu (już u mnie) urlop za czas od czerwca do końca roku.

Czy dobrze?

Kurcze, tylko w tej sytuacji, co z opłaconymi wczasami? Zabraknie urlopu!

 

violka30-05-2004 23:20:14   [#04]
to daj jej bezpłatny - te kilka dni chyba nie zrobi różnicy
gera30-05-2004 23:41:24   [#05]
Dobry pomysł. Dzięki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]