Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czwarta godzina wf.
strony: [ 1 ]
Mawo28-05-2004 12:50:34   [#01]

Próbowałam znaleźć coś na ten temat w szukaju, ale mi się nie udało, proszę więc o pomoc. Chodzi o interpretację rozporządzenia MENiS

z dnia 9 grudnia 2003 r.

w sprawie dopuszczalnych form realizacji czwartej godziny obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego

Na podstawie art. 61 ust. 3 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 81, poz. 889, z późn. zm. 2)) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Czwarta godzina obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego w ramach tygodniowego wymiaru godzin może być realizowana w formie:

1) zajęć sportowych i rekreacyjnych;

2) gier i zabaw ruchowych;

3) zajęć korekcyjno-wyrównawczych;

4) aktywnych form turystyki;

5) imprez rekreacyjnych i rozgrywek sportowych;

6) udziału w szkoleniach młodzieżowych organizatorów sportu i sędziów sportowych;

7) uczestnictwa w ważnych dla środowiska wydarzeniach sportowych.

§ 2.

Zajęcia wychowania fizycznego, o których mowa w § 1, mogą być organizowane przez szkołę jako zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne lub pozaszkolne.

Ja rozumiem to tak, że ta czwarta godz. wf. może być realizowana w formie zajęć pozalekcyjnych, a więc poza limitem 28 godzin zajęć obowiązkowych (w klasach IV-VI SP), moje KO sądzi inaczej. Jak Wy to interpretujecie?

Bożena28-05-2004 13:21:39   [#02]
 Zajęcia pozalekcyjne lub pozaszkolne to jedynie forma odbywania zajęć, które są nadal obowiązkowe dla każdego ucznia, więc wchodzą do ramówki i limitu 28 godzin- ja tak interpretuję.
Mawo28-05-2004 15:33:24   [#03]

Dziękuję, Bożena. Chyba rzeczywiście tę 4. godz. trzeba  ująć w w lim. 28 godz. obowiązkowych, ale czy musi być prowadzona przez tego samego nauczyciela, skoro ma być realizowana w formie zajęć pozalekcyjnych. A jeżeli nie, to trzeba ją zapisać w arkuszu pod inną nazwą i jej realizację dokumentować w dzienniku zajęć pozalekcyjnych. Czy ktoś z Was ją tak realizuje?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]