Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak przeprowadzić uzupełnienie etatu?
strony: [ 1 ]
nowy2027-03-2017 16:19:22   [#01]

Bardzo  proszę  o  pomoc  w  rozstrzygnięciu  następujących  kwestii:

Sytuacja  nauczyciela (zatrudnienie  na  czas  nieokreślony), dla  którego  nie  ma  etatu  w  macierzystej  szkole, ale  jest  możliwość  uzupełnienia  tego  etatu  w  innej  szkole  (w  tej  samej  gminie).

pytania - kiedy  organ  prowadzący  winien  zadziałać  zgodnie  z  art.  220  ustęp 1 punkt 3)?
          - czy  to  powinno  być  w  kwietniowym  arkuszu  organizacyjnym  uwzględnione?
          - czyim  pracownikiem  jest - tej  szkoły, w  której  ma  więcej  godzin?
          - kto  wręcza  temu  nauczycielowi  stosowne  dokumenty?
          - czy  stosuje  się  do  tego  nauczyciela  art  225  ustęp 2 - czyli  który  z  przywołanych  artykułów  stosuje 
            się  jako  pierwszy (220, czy  225)?

 

Pozdrawiam - "skołowana"  dyrektorka ...

rzewa27-03-2017 17:40:20   [#02]

1. na uzupełnienie OP może skierować w każdym czasie, ale jeśli ma to być uzupełnianie od 1.09 to wystarczy, że zrobi to  w sierpniu a nawet 1.09

2. nie -> jeśli to ma być uzupełnianie od nowego roku szkolnego, to powinno wynikać z kwietniowego arkusza -> czyli w arkuszu inf. o tym że dla pełnozatrudnionego n-la na czas nieokreślony brak jest X godzin i ew. wskazanie, w której ze szkół te godziny są

3. jest cały czas pracownikiem tej szkoły, w której jest zatrudniony w pełnym wymiarze na czas nieokreślony

4. OP kieruje i informuje dyrektorów -> n-lowi OP przekazuje dokument przez dyrektora szkoły, w której jest on zatrudniony

5. tej sytuacji dotyczy art 220 ust 1 pkt 3 specustawy. Art 225 ust 2 dotyczy n-la gimnazjum, któremu dyrektor proponuje ograniczenie etatu a nie uzupełnienie

olaszyma28-03-2017 12:26:09   [#03]

Pytanie o zatrudnionych na czas nieokreślony - dwie nauczycielki SP z tej samej gminy miały u mnie godziny (jedna 3 - muzykę a druga 9 - jez niemiecki). po włączeniu mojego gimnazjum do SP (innego niż szkoła w której pracuję obie panie) nie będzie już dla nich godzin "u mnie" ale będą pracować w innej SP ta z 3h w pełnym wymiarze, ta z 9h też . Czy "u mnie" przysługuje im odprawa?

olaszyma28-03-2017 20:52:48   [#04]

Podnoszę.

rzewa28-03-2017 21:03:36   [#05]

nie

i to nawet wówczas, gdy z powodu braku godzin rozwiążesz z nimi stosunek pracy -> art 27 KN nie przewiduje odprawy

olaszyma28-03-2017 21:17:13   [#06]

Dziękuję Rzewo. Jestś niezawodna ! :-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]