Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy dobrze policzylam date powrotu do pracy...?
strony: [ 1 ]
Agata L27-05-2004 12:53:49   [#01]

Mam problem,

Jak wyliczyc sobie dzien, w ktorym zaczne kontynuacje stazu, dzien powrotu do pracy, oraz dzien zakonczenia stazu?

Na nieprzerwanym zwolnieniu bylam od 1 wrzesnia 2003, urodzilam 21 kwietnia 2004 i zaczęłam urlop macierzynski. Czy dobrze liczę?:

1 grudnia - przerwany staz

21 kwietnia - urlop macierzynski (16 tyg) do 10 sierpnia

od 11 sierpnia - urlop wypoczynkowy (8 tyg.) do 5 października

6 października powrót do pracy.

Czy staz kontynuuje 21 kwietnia, czy 11 sierpnia?

 

Jak policzyc kiedy skoczę staż?

W pracy mnie nie było: L4 (7 miesiecy i 20 dni) + urlop macierzynski (16 tyg.) = 11 miesiecy i 11 dni

Doliczajac ten czas do daty poprzednio ustalonego terminu zakonczenia stazu wynika: 31 maja 2004 + 11 miesiecy i 11 dni = 11 maja 2005?

Czy dobrze wyliczylam? (nie ukrywam, ze pomogly mi posty Ewy z Rz) 

Pozdrawiam

Agata

Ewa z Rz28-05-2004 15:00:48   [#02]

Agatko,

Nie miałam czasu tego liczyć ale jak tak bardzo prosisz, to to zrobię:

Zakładam, że rozpoczęłaś staż 1 września 2001 roku, do 1.09.03 zrealizowałaś 2 lata stażu, o ile w tym czasie nie przebywałaś ani jednego dnia na zwolnieniu.

Twój staż został przerwany 1.12.1003, a wznowiny 7.05.2004, ale w czasie urlopu macierzyńskiego, czyli do pozostałych 9 m-cy trzeba doliczyć czas trwania urlopu (ale jedynie ten, który przypadł PO wznowieniu stażu).

Wynik będzie ten sam jeśli do daty zakończenia urlopu macierzyńskiego dodamy 9 m-cy stażu jakie pozostały jeszcze do zrealizowania. Piszesz, że urlop macierzyński skończysz 10 sierpnia 2004, czyli po doliczeniu 9 m-cy wychodzi 11 maja 2005 - data zakończenia stażu. Zatem Twoje wyliczenia są prawidłowe.

Tu nie jest ważna data złożenia wniosku o kontynuację, byle by tylko nie było dłuższej niż 6 m-cy przerwy w stażu. Natomiast istotne jest, czy w roku szkolnym 01/02 i 02/03 korzystałaś ze zwolnień lekarskich, urlopu na opiekę nad zdrowym dzieckiem, urlopu okolicznościowego czy bezpłatnego.  Jeśłi takie dni były (np. 3) to data zakończenia stażu ulegmie przesunięciu o 3 dni i będzie to 14 maja 05.

Lepiej mieć staż o kilka dni za długi niż o 1 dzień za krótki - i tak składasz papiery na komisję w seji letniej. A czy 20 czy 30 maja różnicy nie robi.

Agata L28-05-2004 19:18:40   [#03]

Dziekuje i tutaj:) Ale sie ciesze:)

Ewo, wdzieczna Ci jestem za bezinteresowną pomoc. Dam znać jaki będzie finał całej tej sprawy.

Pozdraiwam serdecznie!

Agata

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]