Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 5-dniowy tydzień pracy
strony: [ 1 ]
Basik27-05-2004 08:18:07   [#01]

Moja nauczycielka przyszła do mnie z informacją, że nie będzie jej dzisiaj w pracy, bo wyjeżdża na szkolenie jako przewodnicząca komisji wyborczej, ale ponieważ posiedzenie rady pedagogicznej odbędzie się we wtorek (jej dzień wolny) , więc nie czuje się w obowiązku odpracowywać w dniu wolnym, bo ja go jej zabieram.

Pracujemy 6 dni w tygodniu i jedynym dniem, kiedy jesteśmy wszyscy jest czwartek. Ale nie zawsze możliwe jest zebranie rady w ten dzień. Podobno kiedyś jakiś PIP zarzucił dyrektorowi, że łamie prawo wyznaczając rady w dniu wolnym któregokolwiek nauczyciela.

cO Wy na to?

Alicja B27-05-2004 13:12:43   [#02]
art. 42c ust. 3 KN: Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy...    Myślę, że chyba rzeczywiście nie musi odpracowywać tego wyjazdu, jeśli będzie na radzie pedagogicznej. Ale i tak mam wątpliwości.
malmar1527-05-2004 19:42:26   [#03]

Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze

Czy posiedzenie Rady jest jednym z tych zajęć? Mam wielkie wątpliwości.

Bernadeta Wąsik27-05-2004 20:04:05   [#04]

Trzeba poszperać w przepisach dot. wyborów

Uczestniczyłam w spotkaniu komisji obwodowej w charaktere członkatej komisji i zapamiętałam, że szkoląca Sekratrz Gminy zwracała uwagę, że przewodniczacy komisji maja obowiązek wzięcia udziału w szkoleniach przy czym podkreśliła, że przepisy związane z wyborami tylko nie wiem czy ordynacja wyborcza do sejmu i senatu czy rozporzadzenie dot. wyborów do parlamentu UE dopuscza mozliwośc usprawiedliwionej nieobecności w pracy /najprawdopodobniej 3 dni / bez prawa do wynagrodzenia ale z zastrzeżeniem, że pracodawca ma obowiazek odprowadzenia składek ubezpieczeniowych. Niestety nie dysponuje przepisami w tym zakrese.
AMS27-05-2004 22:02:12   [#05]
kilka lat temu moja byłą dyrekcja posługiwała się często stwierdzeniem w takich wypadkach: nauczyciel pracuje 40h tygodniowo w 5-dniowym tygodniu pracy, czyżby się to zmieniło?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]