Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stażystą o kolkuletnim stażu i zatrudn. na czas nieokr.
strony: [ 1 ]
violka25-05-2004 22:46:08   [#01]

n-lka zatrudniona na czas nieokreślony

reforma zastała ją w trakcie studiów - więc została stażystką, na dodatek z nauczania przeniesiona została do biblioteki

staż zawaliła i teraz kończy powtórny staż 

czy może przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej w sytuacji, gdy na początku czerwca będzie mgr ale z przedmiotu który wcześniej uczyła (nie ma kwalifikacji do biblioteki, ze względów finasowych i studia się przedłużyły, a nie mogła wcześniej zrobić podyplomówki z bibliotekoznawstwa)

czy też trzeba jej odpowiedzieć na wniosek o rozmowę kwalif. , że przystapi do niej w chiwli gdy uzyska kwalifikacje do biblioteki

czy też może od razu awansować - przecież zgodnie z przepisami, skoro w dniu wejścia reformy była w bibliotece to do 2006 roku ma czas na uzupełnienie wykształcenia

czyli nakładają się tu 2 sprawy przepisy przejściowe i awans

co robić? zbliża się sesja i koniec stażu

joszka29-05-2004 14:36:42   [#02]

Myślałem ,że to tylko u mnie tak

Moja ma 25 lat stażu pracy(przemysł,szkoła,przemysł,szkoła)  ,ale w dniu słynnym kwietniowym nie miała kwalifikacji pedagogicznych.Zrobiła je, ale się uparła ( dotarła w uporze do NSA),że stażu nie rozpocznie.Jej adwokat (nb. pracuje jako radca prawny w ZNP) chce z nią razem dalej do Strasbourga....
Ewa z Rz29-05-2004 19:46:18   [#03]

violka

niestety, aby przystapić do rozmowy kwalifikacyjnej musi mieć kwalifikacje do tego czego uczy chociaz w wymiarze 1 godz w tygodniu.

Aby zakończyć staz musi w 30 dni od jego zakończenia zlożyć sprawozdanie do dyrka. Dyrek ma 30 dni na napisanie oceny dorobku. Po otrzymaniu oceny ona ma 14 dni na złożenie wniosku.

Potem komisja, jak nie ma kwalifikacji, zwraca wniosek do uzupełnienia wyznaczając datę tegoż... no i jak ona zdąży z tymi kwalifikacjami do tej daty to ok.

To wszystko może trwać i pół roku...

A jak nie zdąży - to znowu powtarza staz w następnym roku.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]