Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Tyflo
strony: [ 1 ]
agusia25-05-2004 20:34:36   [#01]
Czy ktoś z Was ma ukończoną tyflopedagogikę. Jedna z nauczycielek napisała program autorski, a musi on mieć opinię nauczyciela z taką specjalnością. Bardzo, bardzo proszę o pomoc.
panda25-05-2004 20:35:30   [#02]

opinia

Zapytaj w najbliższej PPP. Powinni miec takiego.
agusia25-05-2004 21:10:54   [#03]

Właśnie tu jest problem. W PPP gdzie orzekaja w takich sprawach nie ma nikogo z taką specjalnością. W naszej PPP też nie. Wydzwaniałam gdzie się dało i nie ma.

beera25-05-2004 21:14:02   [#04]

poczekaj na tych z integracyjnych

albo poproś marka o namiary na dyrektorow OSKKO ze szkól specjalnych lub integracyjnych- może ktos się znajdzie, kto pomoze

u nas to agabu, renata, maeljas- jest kilka osób

agabu25-05-2004 21:40:40   [#05]

Odzywam się

Niestety tyflopedagogów w terenie na lekarstwo.

Właśnie pomagam matce walczącej o orzeczenie PPP dla niedowidzacej córki. W PPP nie ma tyflopedagoga i mam dziecko niedowidzące z orzeczeniem o niepełnosprawności, któremu nawet powiększona czcionka nie należy się na sprawdzianie, mimo, że nie widzi, bo - tu cytat z orzeczenia - brak podstaw merytorycznych do kształcenia specjalnego i nie ma zaleceń dla szkoły. Zgroza! Mam ją traktować jak dziecko, ups... ucznia zdrowego.

Agusiu, czy ktoś z Wrocławia to za daleko dla Ciebie? Spróbuję się zorientować, czy ktos mógłby pomóc.

maeljas25-05-2004 23:18:12   [#06]

popytam

o tyflo - znam - tylko nie wiem, czy wyrażą zgodę.

"mam dziecko niedowidzące z orzeczeniem o niepełnosprawności, któremu nawet powiększona czcionka nie należy się na sprawdzianie" -

agabu - to dyrektor dostosowuje warunki na podstawie różnych opinii

- w  przypadku cytowanym wyżej wystarczy opinia lekarza okulisty, by dostosować odpowienią czcionkę - i nikt tego nie zakwestionuje.

Miałam już kilka takich przypadków - uczniowie pisali standardowy arkusz z powiększoną czcionką

panda26-05-2004 06:25:36   [#07]

Ełk

W naszej PPP jest tyflopedagog. Jeśli nić innego nie znajdziesz mogę poprosić, może się uda?
hanabi26-05-2004 18:18:54   [#08]

szkoła dla niedowidzących i niewidomych

jest w Wejherowie (koło Gdyni)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]