Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Termin odpowiedzi dla nauczyciela?
strony: [ 1 ]
adam3125-05-2004 18:50:36   [#01]

Otrzymałem w połowie maja skargę nauczyciela dotyczącą "mobbingu stosowanego przez v-ce dyrektora szkoły". W ciągu 14 dni udzieliłem odpowiedzi, że ze względu na matury nie mogą szczegółowo zbadać sprawy i w najbliższym terminie udzielę szczegółowych wyjaśnień.
Jaki termin odpowiedzi mnie obowiązuje 14 czy 30 dni?

AMS25-05-2004 19:26:18   [#02]

Art. 943 dodany przez art. 1 pkt 30 ustawy z dnia 14 listopada 2003 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 213, poz. 2081). Zmiana weszła w życie 1 stycznia 2004 r.

Art. 943. [Obowiązek przeciwdziałania mobbingowi] [37] § 1. Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi.

§ 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

§ 3. Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.

§ 4. Pracownik, który wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów.

§ 5. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę powinno nastąpić na piśmie z podaniem przyczyny, o której mowa w § 2, uzasadniającej rozwiązanie umowy.

 nie wiem czy to pomoże, nie znam szczegółów

 a termin odpowiedzi zgodny z prwem administracyjnym: 14 dni a porem ten do którego się zobowiązuję

Leszek25-05-2004 20:09:15   [#03]

Kodeks postępowania administracyjnego ustala terminy załatwiania spraw:

Art. 35. § 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.

§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.

§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania

Pozdrawiam

AMS25-05-2004 20:15:22   [#04]
jesteś zdecydowanie dokładnieszy - Leszek innymi słowy znów skorzystałam dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]