Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pomocy mój op. coś kombinuje
strony: [ 1 ]
Gocha25-05-2004 16:48:20   [#01]
Pomocy. W kwietniu złożyłam projekt organizacyjny przedszkola na 3 oddziały (2 - 6-latków). Kończy mi sie kadencja i dalej nie wiem co ze mną - nie ma ogłoszonego konkursu, brak powierzenia na dzień dzisiejszy. Dzisiaj tj. 25 maja pan insp. ośw. pyta mnie co ja sądzę o tym jakby przenieśli oddziały "0" do szkoły. ja im, że wg mnie dążą do likwidacji placówki, a to trzeba było zrobić w lutym. Jak się jutro bronić?
grażka25-05-2004 20:55:06   [#02]

Nie w tym temacie

ale też ciekawe pomysły OP:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2090352.html

panda25-05-2004 20:57:00   [#03]

sama wiesz

Termin lutowy obowiązywał. Nasi próbowali w terminie ale i tak KO odpowiedziało negatywnie i są ugotowani. Rada na jutro: nie daj się sprowokować. Traktuj wypowiedzi na płaszczyźnie rzeczowej. Nie doszukuj interpretacji. Jeśli masz obawy - zapytaj, jak masz rozumieć... Miałaś zajęcia z komunikacji? Już cię nie zaskoczą a to najważniejsze.
Tatiana25-05-2004 22:11:46   [#04]
To faktycznie są kombinacje. Może  w szkole mają za dużo nauczycieli i potrzebują dla nich pracy? Przecież jest już po rekrutacji ? A może chcą wziąć oddziały z nauczycielkami i przedszkole dopełnić młodszymi dziećmi? Ale to jest nierealne. Ja myśle, że spokojnie,aczkolwiek stanowczo trzeba ich przekonać, że takich decyzji nie podejmuje się w maju. To się wiąże ze zwolnieniem ludzi. Twój status też by się zmienił, bo być dyrektorem jednego oddziału a 3 oddziałów, to są inne warunki pracy. Podawaj te argumenty. Nie jest to co prawda likwidacja czy przekształcenie placówki a tylko wyprowadzenie oddziałów, czyli przedszkole zostaje. No i tu się obawiam, aby te ich kombinacje nie weszły w życie. Ale myślę, że sobie poradzisz. Powodzenia.
Gocha26-05-2004 19:27:13   [#05]
Dzięki za rady. Jestem po rozmowie z wójtem. Twierdzi, że oni nie zamykaja przedszkola - tak więc termin lutowy nie ma tu nic do rzeczy. Jak powiedziałam, że zostajemy z 24 dziećmi, co w efekcie i tak doprowadzi do zamknięcia przedszkola - stwierdziłże nadinterpretuję ich zamiary.

Na moje pytanie "Co daje zamknięcie oddziałów już istniejących i dobrze funkcjonujących i utworzenie dwóch innych?" W odpowiedzi usłuszałam, "no daje" ale nie sprecyzowano co?
A tak na marginesie, to interpretacja p. wójta dotycząca ust. o syst. oś. jest bardzo interesująca. Mówi, że "przecież po coś dokonano zmian w ustwie". Ma chyba na myśli to, że dzieci mają odbyć przygotowanie roczne do podjęcia nauki w szkole i ma się to odbywać w szkole?????
Tatiana29-05-2004 21:14:23   [#06]

Oczywiście pan Wójt nie zna prawdy do końca dot. 6-latków. Stanowisko Ministerstwa jest takie, że 6-latki mają pozostać w przedszkolach, a tylko tam, gdzie nie ma warunków to tworzy się oddziały przy szkole .Taka interpretacja nie jest nigdzie zapisana, ale osobiście słyszałam taką wypowiedź p. min. Łybackiej. Ale gminy kombinują. Prowadzą swoją politykę, na którą nie ma wpływu nawet ministerstwo. Obawiam się, że śladem wielu krajów UE, coraz więcej gmin będzie przenosiło 6-latki do szkoły, bo w wielu krajach przedszkola o charakterze edukacyjnym organizowane są przy szkołach.Ale oni nie chcą zrozumieć, że nasze przedszkola wszystkie są o charakterze edukacyjnym, z bardzo ambitnymi programami i wiele krajów może od nas się uczyć.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]