Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Fundusz zdrowotny
strony: [ 1 ]
luzaczek25-05-2004 11:12:50   [#01]
Opiszę sytuację w naszej szkole i proszę o opinię. Po reformie nasza szkoła została podzielona na podstawówkę i gimnazjum. Nadal  działały w jednym budynku, ale jednak były to szkoły różne. Do funduszu zdrowotnego szkoły podstawowej zostali przypisani wszyscy emeryci tej szkoły, do gimnazjum ani jeden. Od tego roku szkolnego obie szkoły zostały połączone w jeden zespół. Myślałam, że obecnie można połączyć oba fundusze. W ten sposób więcej emerytów mogłoby skorzystać z zapomóg. Niestety, podobno szkoły mają jednak odrębny budżet i nie można tego zrobić. Proszę o Wasze zdanie.
Jolanta Szuchta25-05-2004 11:36:50   [#02]

Luzaczku

czy piszesz o funduszu zdrowotnym nauczycieli w ramach Funduszu Socjalnego?czy o tym w budżecie traktowanym jako odpis chyba o.3% od funduszu płac?
Ewa z Rz25-05-2004 11:52:16   [#03]

w zespole

jest jeden dyrek i powinien byc JEDEN fundusz socjalny.

Co ma do tego klasyfikacja budżetowa? Ja mam sp z oddziałem przedszkolnym i świetlicą - to aż 3 rozdziały, a fundusz jeden, bo jest to JEDNA firma.

To samo w zespole - jedna firma, bo nawet SN wypowiedział się w wyroku już tu kilkakrotnie przytaczanym, że wszystkich pracowników zatrudnia się w zespole. Zatem i fundusz socjalny powonien byc jeden, jednolicie zarządzany przez jednego dyrektora.

Jolanta Szuchta25-05-2004 12:00:45   [#04]

Nic nie ma

ale zapytałam w tej formie bo interesuje mnie &302 czyli nagrody i wydatki osobowe nie zaliczone do wynagrodzenia-fundusz zdrowotny

U mnie w GZSZiP księgowa cos takiego zapisuje a potem mowi ze tego juz nie ma.To w końcu jest czy nie?

Można dać nauczycielom czy nie?

Nie chciałam tworzyć nowego wątku.

Magosia25-05-2004 14:16:04   [#05]
Zdecydowanie jeden fundusz, ale to oczywiście co innego niż socjalny. Mam zespół -4 rozdziały i wszystko dodaję. Co do księgowych - tych z gminy, większość stara sie ukryć co może, dlatego , niestety, a może na szczęście musimy sie sami doszukiwać, dociekać, żąać i upierać się I dobrze ,że jest forum , bo czlowiek ma kogo zapytać.
Jolanta Szuchta25-05-2004 14:21:53   [#06]

Czyli

rozumiem z wypowiedzi Magosi ze ten paragraf funkcjonuje i mogę go rozdzielic nauczycielom?
janzg25-05-2004 14:33:00   [#07]

zgodnie z art 72 ust.1 KN środki finansowe muszą być, ale aktualnie nie ma na to przepisów wykonawczych, bo stare jakoby "wyszły" z życia.

czyli jest normalnie - bo to kolejna ewidentna luka prawna, gdyż właściwy minister (ust 3) nie wydał stosownego rozporządzenia

luzaczek25-05-2004 15:00:17   [#08]

Jeszcze wyjaśniam

U nas wszystko jest poplątane, gdyż fundusz socjalny jest razem dla wszystkich szkół w gminie, a fundusz zdrowotny jest dla każdej szkoły osobno. Nie bardzo mogę zrozumieć, jak to wszystko działa, gdyż te kwoty do podziału dostajemy na papierku. Wielu nauczycieli chciałoby, aby teraz,  po połączeniu szkół był jeden fundusz zdrowotny zarówno dla gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Ale przedstawiciel Zwiazków Zawodowych twierdzi, że jest to niemożliwe. Pomocy! wyjaśnijcie mi to.
Elusia25-05-2004 15:15:01   [#09]
a jakie nagrody płaci się z par. 302?
Renatka25-05-2004 19:15:00   [#10]
To tylko zależy od was - my mamy przy organie prowadzącym dla wszystkich placówek i dobrze bo można naprawdę pomagać, fundusze dzieli komisja i są w niej przedsztawiciele szkół ,przedszkoli , MDK  i związków zawodowych

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]