Forum OSKKO - wątek

TEMAT: akcje i projekty
strony: [ 1 ]
hanabi25-05-2004 07:31:23   [#01]
przepraszam, powtarzam pytanie bo przy poprzednim podniesionym przeze mnie wątku umknęło dyskutującym . Jakie jest Wasze zdanie na temat udziału szkoły w akcjach typu "Szkoła z klasą" lub podobnych? plusy? minusy?
Małgoś25-05-2004 07:45:19   [#02]

zycie pokazało, że w szkołach z klasą nie dzieje sie wcale lepiej niz w pozostałych

nasza szkoła zrezygnowała z tej akcji na pólmetku

za duzo papieromanii, za duzo angazowania nauczycieli, za duzo zamieszania przy ogólnej modzie na ...akcyjność w szkołach :-)

nn25-05-2004 09:26:18   [#03]
W naszej szkole klasy funkcjonują przez cały czas. Niektórzy nazywają je oddziałami. Bo czyż można pozbawiać szkoły klas??? Pozdrawiam. Roman
Zola25-05-2004 18:35:11   [#04]
;-)
mak25-05-2004 18:43:04   [#05]

akcje i projekty

MOJA SZKOŁA BRAŁ UDZIAŁ W UBIEGŁOROCZNEJ EDYCJI "SZKOŁY Z KLASĄ". MAMY TYTUŁ. Z PERSPEKTYWY CZASU WYDAJE MI SI, ŻE TO JEST SUPER RZECZ.
mak25-05-2004 18:46:56   [#06]

GODZINY PONADWYMIAROWE W DNIACH 5 I 6 MAJA

WŁAŚNIE NASZ OP PRZESŁAŁ INFORMACJE DO SZKÓŁ, ŻE NIE WYPŁACI NAUCZYCIELOM NADGODZIN ZA DNI  W KTÓRYCH ODBYŁ SIĘ EGZAMIN W KLASACH GIMNAZJALNYCH. CZY KTOŚ MAŻE MI POWIEDZIEĆ, CZY TAKIE DZIAŁANIE JEST ZGODNE Z PRAWEM?
mak25-05-2004 18:48:29   [#07]

ZNOWU BARDZO POTRZEBUJĘ POMOCY

WŁAŚNIE NASZ OP PRZESŁAŁ INFORMACJE DO SZKÓŁ, ŻE NIE WYPŁACI NAUCZYCIELOM NADGODZIN ZA DNI  W KTÓRYCH ODBYŁ SIĘ EGZAMIN W KLASACH GIMNAZJALNYCH. CZY KTOŚ MAŻE MI POWIEDZIEĆ, CZY TAKIE DZIAŁANIE JEST ZGODNE Z PRAWEM?
Elżbieta Wysocka25-05-2004 20:20:29   [#08]

uczestniczymy w akcji "szkoła z klasą"

Przed przystapieniem przeanalizowaliśmy wymagania, możliwości nasze i stwirdziliśmy, że wiele rzeczy robimy nieazależnie od jakiejkolwiek akcji i można spróbować to opisać. Jest trochę tego pisania - to prawda, ale staraliśmy sie wykorzystać to co już jest zrobione lub wybrać zadania takie, które odpowiadały naszym zamierzenioniom na ten rok szkolny.
Byłam nieco zaniepokojona :), kiedy przy dwóch pierwszych zadaniach zauważyłam jakieś gdwiazdki, których nie mogłam znaleźć przy zadaniach innych szkół.
Okazało się, że to wyróżnienie ...
Cieszyliśmy się, szczególnie uczniowie zaangażowani w te właśnie zadania.

Moim zdaniem tytuł "Szkoła z klasą"  nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem. Może sama nazwa nie jest najlepsza - "akcja"
Dla nas nie jest to akcyjność - opisujemy to, co robimy. Piszę o tym ponieważ słyszę, że w niektórych szkołach mówią "mamy dużo roboty, bo wymyślili nam jakąś szkołe z klasą" - wtedy jest to z pewnością uciążliwe i kojarzy się tylko z dodatkową pracą dla wszystkich.

pozdrawiam
panda25-05-2004 20:31:47   [#09]

nadgodziny

Też tak robię. Nie wypłacam nadgodzin, jeśli zmiana organizacji dnia wynika z organizacji roku szkolnego i jest wcześniej znana. Poza tym w regulaminie wynagradzania mamy, że płacą tylko za efektywnie przepracowane godziny ponadwymiarowe. U nas było tak od zawsze, czyli w przypadku np. rozpoczęcia, zakończenia roku szkolnego płace tylko pensum. Swego czasu szukałam rozstrzygnięcia odpłatności za nie realizowane godziny nauczania indywidualnego. To co znalazłam potwierdzało tę zasadę.
Nionka26-05-2004 20:04:01   [#10]
Oj!Oj! To chyba nie tak. Dni egzaminów to nie były dni wolne od pracy ani dni zwolnienia lekarskiego. To były dni wolne od zajęć dydaktycznych - wolne dla uczniów klas I i II. Nauczyciele mieli byc w tym czasie w szkole i wykonywać przydzielone im tego dnia zadania. To mogło byc nadzorowanie na egzaminie lub inne zajęcia - co komu dyrektor zlecił. W kwestii rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego sytuacja jest bardzo podobna - to nie są wolne dni! Pamiętam taką sytuację w mojej poprzedniej szkole sprzed kilku  lat. Dyrektor nie zapłacił za ponadwymiarowe w dniu 1 września. Nauczyciele się wkurzyli, nie pamiętam juz, kto się w tej sprawie wypowiadał - KO czy MEN, w kazdym razie forsę dostali. Dlatego ja płacę. Siedzą w szkole tyle, ile mają danego dnia godzin, kazdy ma cos do zrobienia i koniec.
panda26-05-2004 21:42:01   [#11]

oj, tak

Na dowód:

KN 30.6. Organ prowadzący szkołę będący  jednostką  samorządu  terytorialnego określa dla  nauczycieli  poszczególnych  stopni  awansu  zawodowego,  w drodze regulaminu:

 3) wysokość i warunki wypłacania składników  wynagrodzenia,  o  których
mowa w ust.1 pkt 4, o ile nie zostały one  określone  w  ustawie  lub  w
odrębnych przepisach,                                                   
i pierwszy regulamin jaki znalazłam z Ciechocinka: http://www.ciechocinek.bip.tc.pl/pliki/22_UCHWAANrVIII10203.doc :

6. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i zastępstw  doraźnych przysługuje za godziny faktycznie zrealizowane.(!)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]