Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Opinia w sprawie dysleksji z niepublicznej ppp
strony: [ 1 ]
koala16-01-2017 13:02:34   [#01]

Opinia wydana przez niepubliczną paradnię. Dotyczy ucznia klasy II G.Uczeń radzi sobie średnio.

Zalecenia:

 zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, indywidualizacja. Tu nie mam uwag.

Natomiast jestem zaskoczona zaleceniami w zakresie dostosowań do egzaminu gimnazjalnego. " Pomoc n-la wspomagającego w odczytaniu jeden raz głośno informacji z pierwszej strony zestawu egzaminacyjnego oraz teksty i treści zadań"

W opinii nie ma wskazań, że uczeń w trakcie nauki  potrzebuje nauczyciela wspomagającego. Skąd na czas egzaminu mam wziąć takiego nauczyciela? Czy nie jest to nadużycie ze strony poradni?  Uczeń, który pracuje bez pomocy n-la wsp. raptem na czas egzaminu ma takiego mieć.

koala16-01-2017 19:47:59   [#02]

Odezwijcie się, może ktos z Was miał taki przypadek? Opinia wydana na podstawie par.4 Rozporzadzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczyw szkołach publicznych:

§ 4. 1. Opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, o specyficznych trudnościach
w uczeniu się może być wydana uczniowi nie wcześniej niż po ukończeniu klasy III szkoły podstawowej i nie później niż
do ukończenia szkoły podstawowej.
2. Na wniosek nauczyciela lub specjalisty wykonującego w szkole zadania z zakresu pomocy psychologiczno-
-pedagogicznej prowadzących zajęcia z uczniem w szkole i po uzyskaniu zgody rodziców albo pełnoletniego ucznia lub na
wniosek rodziców albo pełnoletniego ucznia opinia, o której mowa w ust. 1, może być wydana także uczniowi gimnazjum
i szkoły ponadgimnazjalnej.
3. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, wraz z uzasadnieniem składa się do dyrektora szkoły. Dyrektor szkoły, po zasięgnięciu
opinii rady pedagogicznej, przekazuje wniosek wraz z uzasadnieniem oraz opinią rady pedagogicznej do poradni
psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, i informuje o tym rodziców albo pełnoletniego ucznia.

żaden z nauczycieli uczących czy specjalista nie występował do dyrektora z wnioskiem. Ja również nie składałam wniosku do poradni pp. Sadzę, że opinia zosłałą wydana niezgodnie z prawem. Co mogę zrobić?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]