Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opinia medyczna
strony: [ 1 ]
Gaba22-05-2004 16:14:22   [#01]

kolejny (enty) raz otrzymuuję od ucznia w maju zwolnienie lekarskie wystawione wstecz od np, września. Są to niestety leserzy i kombinatorzy, którzy mimo pism wzywających od uregulowania stanu wf - olali szkołę i jej powinności, ale karze machają ręką na to i dozwalają na taki proceder. Piszę ostro - ale może czasem warto powiedzieć jednoznacznie.

Powiedziałam basta i mam zamiar złożyć skargę na lekarza do Izby Lekarskiej - co wy robicie w takich razach?

Dla mnie takie zachowanie lekarza i ucznia jest bezczelne.

panda22-05-2004 18:18:40   [#02]

zgadzam się

Tylko czy lekarz wystawia zwolnienie z datą majową a mocą od września?

Zanim poniosą cię nerwy, sprawdź czy uczeń nie jest dyspanserem, bo jeszcze się okaże, że np. chorego na serce zmuszasz do wysiłku.

A swoją drogą to co ten uczeń robił na w-fie od września? Cwiczył czy nie?

malmar1522-05-2004 18:23:57   [#03]

gaba

nie denerwuj się, szkoda Twojego zdrowia ;)

Ten właśnie problem poruszałam w wątku dotyczącym konsultacji rozporządzenia o ocenianiu, jednak chyba tylko my dwie mamy z tym problem, bo nikt tematu nie podjął.

Bywa często i tak, że rodzic wystawia zwolnienie na dwa miesiące i należy to honorować. A spróbuj nie! Nie pomogą Ci zapisy w statucie, itp.

A jeszcze zapis, że na wf ocenia się wkład dziecka w...

Co tu ocenić?

Pozdrawiam. Gośka

Gaba22-05-2004 18:41:34   [#04]

- nie chodzi mi o chorych czy nie-chorych!

chodzi mi dokładnie o kpa - nie słyszałam, by złozyć jakikolwiek dokument do jakiegokolwiek urzędu i prosić (domagać się!), by działało coś od 9 miesięcy wstecz. wg mnie nie trzeba tego nawet zapisywać - tu działa zwyczajnie kpa, dlatego tych spraw nie ureguluje w statucie, bo nie ma takiej potrzeby.

Mam zamiar wydać decyzje zwalnianiające od momentu ich wpływu, ale (!!!) ponieważ jest więcej niż 50% nieobecności, dzieci te będą nieklasyfikowane z wf.

Jeżeli się jest chorym - to się jest chorym, to jednak obywatel ma jakieś zobowiązania i się sprawę załatwia.

AMS22-05-2004 19:11:35   [#05]
zwolnienie z w-f następuje w drodze decycji dyrektora nr... -jestem na bieżąco? a jeśli decyzja to wcale nie musi być pozytywna. o tym rodzice i uczniowie powinni wiedzieć przy okazji informacji o kryteriach ocen, wymaganiach edukacyjnych w przedmiocie. możecie mnie poprawić? dzięki.
violka22-05-2004 19:46:06   [#06]

Gaba

sądzę, że powinnaś zrobić tak jak piszesz, dziś dostarczył - od jutra ma zwolnienie z WF i dalej konsekqwencje

"kto późno przychodzi sam sobie szkodzi"

fredi24-05-2004 19:38:13   [#07]

Violka

twoja propozycja nic nie zmienia, a tylko komplikuje sprawę. Do 25 maja jakieś oceny , frekwencja a teraz zwolniony na 4 tygodnie i wpis na świadectwie zwolniony ?
violka24-05-2004 21:01:44   [#08]

dlaczego?

Gaba pisze, że ma ponad 50% nieobecności - więc jeśli nie ma ocen , to nie podstawy do klasyfikowania.

wg mnie nie może zwolnienie z WF działać wstecz, ale od dnia dostarczenia - skutkuje to tym, że u tego ucznia 100% godzin liczy się od początku semestru do dnia dostarczenia zwonienia, bo dalej jest zwolniony, czyli legalnie nie ćwiczy

Gaba24-05-2004 22:18:12   [#09]

raz jedyny nie udzieliłam pozytywnej decyzji na zwolnienie z wf - w przeddzień konferencji klasyfikacyjnej dostarczono mi zwolnienie z wf (nawiasem mówiąc sfałszowane - przepraszam, że o tym piszę, sama oczy przecierałam).

 

Pytanko - co mam wstawić uczniowi, który ma zwolnienie z wf w II semestrze, a chodził w I?

A na świadectwie końcowym, np. chodził dwa lata, a w III klasie nie?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]