Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przepraszam...
strony: [ 1 ]
Danusia30-11-2016 11:58:11   [#01]

Pragnę gorąco przeprosić, że przez 17 lat pracy w gimnazjum wypuszczałam ze szkoły niedouczoną, źle

wychowaną,nieprzygotowaną do życia,patologiczną młodzież.

Przepraszam za to, że przez 17 lat uczyłam gimnazjalistów pić, palić, ćpać, wpajałam brak poszanowania dla wartości.

Przepraszam, że przeze ze mnie nasza edukacja znalazła się w ogonie Europy.

Przepraszam również za to, że przez siedemnaście lat mojego "nicnierobienia" brałam z budżetu państwa

wynagrodzenie.

Przepraszam, że przeze mnie trzeba teraz polską edukację podnosić z ruin.

Przepraszam także moje osobiste dzieci, że miałam dla nich zbyt mało czasu, gdy tworzono gimnazjum.

Przepraszam za to, że od bardzo wielu lat pracuję w zawodzie, do którego poszłam z powołania.

Przepraszam, że żyję jak pasożyt i darmozjad.

Moje przeprosiny dedykuję 230 posłom głosującym przeciw odrzuceniu projektów ustaw oświatowych,

a nieobecnych na sali sejmowej wczoraj i suwerenowi, który zdecydowanie opowiedział się za likwidacją gimnazjów.

 

 

 

Marek Pleśniar30-11-2016 13:46:51   [#02]

i co tu powiedzieć ...

danek30-11-2016 13:56:07   [#03]

Za nic nie musisz przepraszać.Jestem już emerytem a jednak gdziekolwiek mogę nie zgadzam się na złe zmiany.Środowisko

szkolne w naszym mieście :( Moje LO w rękach "dobrej zmiany":(

Lucyna M07-12-2016 20:59:29   [#04]

Danusiu, mocny tekst. Porusza.

 

mstola07-12-2016 21:38:37   [#05]

Danusiu z jakiego utworu te cytaty w Twoich przeprosinach?

Danusia07-12-2016 21:39:58   [#06]

Dziękuję, Lucyno.

W ostatnim czasie targają mną (dosłownie) bardzo różne nastroje: żal, rozgoryczenie, bunt, wściekłość i znowu żal, smutek...

Dobija mnie też arogancja, wyrachowanie, obłuda, które biją z projektów ustaw. Najbardziej chyba to:

Uzasadnienie projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe

„(…) Zaproponowane w niniejszym projekcie rozwiązania wdrażające i przejściowe:

1. umożliwią przekształcenie struktury szkolnej w sposób efektywny dla organów prowadzących szkoły publiczne i niepubliczne, jednocześnie gwarantując właściwe warunki realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki uczniom szkół ulegających wygaszeniu lub przekształceniu;

2. zagwarantują właściwe zarządzanie szkołami w okresie przejściowym przez powierzenie doświadczonej oświatowej kadrze kierowniczej, dotychczasowym dyrektorom, przeprowadzenie procesu przekształceń, bez potrzeby przeprowadzania w tym okresie zmian na stanowiskach kierowniczych szkół (dotychczasowi dyrektorzy pełnią funkcje do zakończenia kadencji); (…)” 

Czarna robota, trudne decyzje kadrowe, trudne rozmowy z rodzicami itp.

A potem co?...Państwu już dziękujemy... i kopniak w podziękowaniu (dotyczy głównie dyrektorów samodzielnych gimnazjów). 

Danusia07-12-2016 21:41:31   [#07]

mstola,

to moje własne, autorskie, z głębi serca.

mstola07-12-2016 22:24:26   [#08]

Mi to już pisać nawet się odechciewa :(

Mam depresję nastroju

Danusia09-12-2016 09:27:20   [#09]

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/grzegorz-turnau-na-facebooku-o-sytuacji-w-polsce,698381.html

izael12-12-2016 12:01:53   [#10]

Danusia:)

http://sliwerski-pedagog.blogspot.com/2016/12/nauczycielka-gimnazjum-przeprasza-b.html

 

Marek Pleśniar12-12-2016 12:38:55   [#11]

Chyba Danusia napisała artykuł :)

Danusia12-12-2016 12:53:40   [#12]

Dziękuję :)

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]