Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dyscyplinarka
strony: [ 1 ]
Krzysztof Pom22-05-2004 13:43:25   [#01]
Mój nauczyciel, zatrudniony na całym etacie, pracowal dodatkowo na 1/2 etatu w innej szkole na czas określony. W związku z konfliktową sytuacją panującą między nim a dyrektorką tamtej szkoły złożył wcześniejsze wypowiedzenie umowy o pracę. Ostatnio otrzymałem pismo z kuratorium, w którym rzecznik dyscyplinarny informuje mnie o wszczęciu postępowania przeciw temu pracownikowi w związku z naruszeniem art. 6 KN. To postępowanie prowadzone będzie w mojej szkole. U mnie pracuje dobrze, żadnych problemów z nim nie mam. Czy nie powinno to być załatwione w szkole, z którą rozwiązał stosunek pracy?
panda22-05-2004 18:22:41   [#02]

co to znaczy?

Co masz na myśłi pisząc: To postępowanie prowadzone będzie w mojej szkole. ?
Leszek22-05-2004 22:37:03   [#03]

KN Art. 75. 1. Nauczyciele mianowani i dyplomowani podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6.
2. Za uchybienia przeciwko porządkowi pracy, w rozumieniu art. 108 Kodeksu pracy, wymierza się nauczycielom kary porządkowe zgodnie z Kodeksem pracy.

Zbyt mało danych podałeś na temat sytuacji...

natomiast bezsprzecznie nie Ty byłeś inicjatorem dyscyplinarki... zatem u Ciebie mogą się odbyć (z uwagi na miejsce pracy nauczyciela) czynności wyjaśniające... Ty możesz jedynie powtórzyć swoje słowa o braku zastrzeżeń do pracy nauczyciela ...

Reszta to problem rzecznika i inicjatora dyscyplinarki...

pozdrawiam

Nula22-05-2004 23:30:21   [#04]

nic przyjemnego

takie postępowanie wyjaśniające. Przeżyłam i nie życzę nikomu. Życzę mocnych nerwów i trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie.
Krzysztof Pom23-05-2004 15:49:15   [#05]
Dziękuję za wyjasnienia, szczególnie Leszkowi. Pozdrawiam
fredi25-05-2004 19:46:07   [#06]
za co ta dyscyplinarka ? ( czy 2 dni bumelki ?)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]