Forum OSKKO - wątek

TEMAT: w białych rękawiczkach
strony: [ 1 ]
Kajka21-05-2004 21:17:35   [#01]
Wraz z rodzicami kolegów mojego dziecka chcemy wystąpić z pismem do dyrekcji szkoły w sprawie zmiany nauczyciela. Nie bardzo wiem jak to powinno wyglądać, nie chcę pisać szczegółów w pisemku, tylko ująć tak jakoś ładnie i grzecznie żeby nie zaszkodzić za bardzo koleżance nauczycielce (ale jednak wolałabym żeby nie uczyła przez kolejne lata klasy mojej córki). Czy wystarczy uzasadnienie, iż uczniowie nie mogą znaleźć płaszczyzny porozumienia z nauczycielem
fredi21-05-2004 21:19:21   [#02]
Kajka przenieś córkę do innej szkoły wg ciebie dobrej.
Kajka21-05-2004 21:25:18   [#03]

szkoła jest dobra

pewnie nauczyciel też ale nie dogaduje się z tą klasą, a poza tym nie mam bardzo wielkiego wyboru szkół w okolicy
panda22-05-2004 06:09:07   [#04]

a próbowaliście rozmawiać?

Porozmawiajcie może najpierw z dyrektorem. Może przyjmie wasze argumenty i od 1 września zmieni nauczyciela? Może w trakcie rozmowy zorientujecie się jakie argumenty przekonują dyrektora? Sprawdźcie najpierw jednak zapis w Statucie Szkoły czy taka kwestia jest tam ujęta.
Gaba22-05-2004 06:22:31   [#05]

Jeżeli rodzice marudzą, potem dają konkretne uwagi, prośby - a gdzieś mi wraca od nauczyciela (hmm, jakoś mi nie tak w tej klasie) - zmieniam sama zestawy. Takie pismo do dyrekcji (wg mnie) jest juz dowodem na istnienie konfliktu. Fachowiec (Marku, Twoje określenie - bardzo je lubię) nie dopuszcza do takich sytuacji, można wiele załatwić przed wybuchem prawdziwego konfliktu. Może tu działać dyrektor, nauczyciel - rodzic (bywa), mogą na tym etapie działać też sami nauczyciele uczący. Nie mogę udawać, że mnie nie interesuje poziom zadowolenia!

 

Nie przyjmuję jednak argumentów - nie lubimy go, bo wymaga - ale dla mnie argument: trudno nam się dogadać jest dobrym argumenetem. Zawsze słucham takich zwierzeń... reaguję, gdyby się powtarzały, za parę miesięcy. Przede wszytskim nie lubię p[ism oficjalnych - chyba najlepieuj rozmawiać.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]