Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zasiłek na zagospodarowanie
strony: [ 1 ]
iwonka21-05-2004 12:30:22   [#01]

Moje pytanie nie dotyczy mnie, ale ciakawa jestem sama, jak to jest z tym zasiłkiem.

Nauczyciel 1:
zatrudniony w szkole1 od 2.04.2003 do 29.06.2003 (22 godziny)
potem od 1.09.2003 do 31.08.2004 (12 godzin)
oraz w szkole 2od 1.09.2003 do 31.08.2004 (18 godzin);
jest nauczycielem stażystą, od września będzie kontraktowym, będzie pracował w obu szkołach. W szkole 1 cały etat, w szkole 2 kilkanaście godzin.

Pytanie:
Czy zasiłek powinien otrzymać w szkole 1 czy 2, czy to ma znaczenie?
Czy jak złoży wniosek we wrześniu, kiedy będzie nauczycielem kontraktowym, zasiłek będzie większy? Czy jego wysokość zależy od wynagrodzenia?

Nauczyciel 2:
zatrudniony w marcu 2003, do końca czerwca 2003 na pół etatu w szkole 1, potem od września 2003 do listopada 2003 w szkole 1 na pół etatu oraz od listopada 2003 do końca czerwca 2004 w szkole 2 (20 godzin, na zastępstwie), we wrześniu nadal będzie w szkole 2.

Pytanie:
Czy wniosek może złożyć w drugiej szkole?
I czy ze względów finansowych ma znaczenie, czy się go złoży teraz, czy jako nauczyciel kontraktowy?

panda21-05-2004 16:45:01   [#02]

jak to rozumiem

[KN] Art.61.1. Nauczyciel posiadający wymagane kwalifikacje, który  swą

pierwszą pracę zawodową w życiu podejmuje  w  szkole,  na  swój  wniosek

otrzymuje  jednorazowy   zasiłek   na   zagospodarowanie   w   wysokości

dwumiesięcznego  otrzymywanego  wynagrodzenia  zasadniczego.  Prawo   do

złożenia  wniosku  o  wypłacenie  zasiłku  przysługuje  nauczycielowi  w

okresie pierwszych dwóch lat pracy w szkole. Zasiłek wypłaca  szkoła,  w

której nauczyciel jest zatrudniony w dniu złożenia wniosku.            

 

Nauczyciel I:

korzystniejsze dla niego jest złożenie wniosku w szkole 2, gdzie zatrudniony jest na cały etat, bo:

"Nauczyciel, który podjął pierwszą pracę w szkole zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin, jednak wyższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć, ma prawo do jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie określonego w art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego odpowiadającego wymiarowi czasu pracy.  (Uchwała z dnia 21 września 1995 r. I PZP 24/95)"

Pod warunkiem, że:

- praca w szkole jest pierwszą pracą w życiu
- zatrudniono go zgodnie z kwalifikacjami
- wystąpił z wnioskiem w ciągu 2 lat od podjęcia pracy w zawodzie.

 Nauczyciel II:

Jak wyżej (łącznie z warunkami): korzystniej tam, gdzie pełny etat.

cynamonowa24-05-2004 17:37:49   [#03]

cd.

 czy nauczyczyciel, który otrzymał taki zasiłek musi " odpracować" jakiś okres w szkole? chodzi mi o to, że dałem kobiecie zasiłek a ona po roku chce zrezygnować z pracy ? powinna go zwrócić ?
panda24-05-2004 18:11:09   [#04]

Są zasady.

Sama mam teraz taką sytuację.

KN. 61. 2. Zasiłek, o którym mowa w ust.1, podlega zwrotowi, jeżeli  nauczyciel nie przepracuje trzech lat w szkole. W uzasadnionych  przypadkach  organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości  lub  w  części  od obowiązku zwrotu  zasiłku.

cynamonowa24-05-2004 21:02:16   [#05]
 rozumiem,.ze 3 lata od chwili otrzymania zasiłku . A jesli pracowała wcześniej w danej szkole, to czy w te lata wlicza się ten okres ?
panda24-05-2004 21:07:09   [#06]

tak bym nie interpretowała

Uznałabym raczej, że trzy lata pd podjęcia pracy w szkole, bo nie ma wyraźnego zaznaczenia, że trzy lata od otrzymania zasiłku, zwłaszcza, że nie musi o niego występować w pierwszym roku.

violka24-05-2004 21:08:05   [#07]

KN mówi

że 3 lat w szkole - czyli wogóle, a nie od chwili otrzymania zasiłku

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]