Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zakończenie roku szkolnego
strony: [ 1 ]
krystyna20-05-2004 14:35:54   [#01]

Wypisywałam dzisiaj zarządzenie precyzujące wszystkie możliwe daty do końca roju szkolnego (do kiedy wolno robić klasówki, kiedy wpisywać przewidywane oceny ołówkiem, kiedy zawiadamiać o nich rodziców, wywiadówki, kontrola dokumentacji, wpisywanie ocen długopisem, sporządzanie arkuszy ewaluacyjnych, dzień sportu, dzień z wychowawcą, zakończenie roku szkolnego, plenarka).

No i tak sobie myślę, kiedy robicie uroczyste zakończenie roku szkolnego w kl. III gimnazjum ???

Ja ustaliłam kl. I i II na 25 czerwca rano (po mszy św.), a KL.III - w tym samym dniu o godz. 17.00.

Ale kusi mnie, zrobić im już w czwartek po południu...

Czy to by było przestępstwo ???

Chyba tak, bo data wydanoa świadectwa to jednak 25 czerwca....

A może jednak nie ?????

Jak planujecie ???

Magosia20-05-2004 15:36:55   [#02]

To nie przestępstwo

-z całą pewnością. Od "zawsze" w mojej szkole najstarsza klasa(kiedyś VIII, teraz III) kończy bardzo uroczyścia w przeddzień oficjalnego zakończenia -wieczorem.
Dlaczego uważam,że to nie przestępstwo?
Bo rano są na lekcjach normalnie;-), więc dniówkę zaliczyli. Po południu - kto chce Msza, potem o 18 uroczysta impreza w pełnej gali z rodzicami (nie pracują, a przed południem wiekszość w pracy), potem prawie przed zmierzchem ostatnie zdjęcia na placu szkolnym, potem długie żegnanie się i szlochy do północy co wrażliwszych.
Taka tradycja i ja ją kultywuję  -5 rok.
A 25 i tak mam 3 tury oficjalnych zakończeń - mam zespół +filię, więc nie ma mowy o podejrzenie o labę.
krystyna20-05-2004 16:28:26   [#03]

magosiu,

u mnie też tak zawsze było, ale....

chyba były dwa różne terminy zakończenia roku, a w ub.r. (gdy już się pojawił ten jeden termin) - zaplątało się Boże Ciało...

Dopiero w tym roku wszystko jest takie jednoznaczne i ta jedna wspólna dla wszystkich data 25 VI...

Dlatego mam (oprócz sklerozy, bo to co napisałam wyżej, to niekoniecznie prawda...) pewne obawy, żeby nie powiedzieć, złe przeczucia (zwłaszcza gdy czytam inne wątki, za co można "ukarać" dyrektora...)

Helena S20-05-2004 16:35:36   [#04]

co szkoła to tradycja

u mnie bal gimnazjalny przygotowany przez Radę Rodziców odbywa się kilka dni przed końcem roku. W dniu zakończenia trzeciaki, przy całej szkole są żegnane, nagradzane, drugaki przygotowuja im program pożegnalny, ostatni dzień są uczniami gimnazjum. W tym roku też tak będzie. Wszystko zależy od wspomnianej tradycji.
Jolanta Szuchta20-05-2004 21:22:54   [#05]

Ja tam też zawsze

kończyłam ze starszyzną dzień wcześniej.

W tym roku chyba nie ,wszak w Opole na cenzurowanym ;-)

hania20-05-2004 21:57:46   [#06]

klasy trzecie

u nas - w tym samym dniu co wszyscy, ale rano - pierwsza tura. Potem trochę szlochów ...i lecą do szkół ponadgimnazjalnych z papierami.... robi tak olbrzymia większość...

a ew. komers - bywał wcześniej. Moi wychowankowie w ubiegłym roku komersu nie mieli, bo rodzice nie zdecydowali... robili sobie za to spotkania klasowe, w sobotę po końcu roku, poza szkołą.... coś w formie ogniska pożegnalnego...

ElaM26-05-2004 09:16:24   [#07]

nie ma tradycji są przepisy

które mówią (otrzymaliśmy to z KO)

zgodnie z § 6 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z późn. zmianami) "W szczególnie uzasadnionych przypadkach kurator oświaty, na wniosek dyrektora szkoły, może wyrazić zgodę na udzielenie dnia wolnego od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, pod warunkiem zrealizowania zajęć przypadających na ten dzień w wybraną sobotę. Natomiast wcześniejsze rozpoczęcie ferii letnich przewidziane § 7 w/w rozporządzenia wymaga, oprócz zgody Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, spełnienia warunków tu przewidzianych.

:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]