Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy myślicie już o wakacjach?
strony: [ 1 ]
Bożenak19-05-2004 14:47:01   [#01]

 

 Chyba powinnam zapytać "czy planujecie ?" Papierów dookokoła mnie mnóstwo  (oczywiście takich, w których trzeba coś zrobić) a ja zaczynam rozmyslać o wakacjach i o tym, że chciałabym... ,  że muszę oderwać się na jakiś czas od tego szkolnego szumu  i chociaż na tydzień gdzieś wyskoczyć. Tylko gdzie ? Pomyslałam , że i tym razem nie zawiodę się na kolezankach i kolegach z forum no i może Ktoś "podzieli się " ze mną jakimś fajnym miejscem , no i oczywiście niezbyt drogim.  Myślę o górach, niekoniecznie zbyt wysokich. Może być na priwa. Dziękuję z góry.

panda19-05-2004 15:47:22   [#02]

Też dobry wątek, bo też chciałabym

może pomożecie? Może polecicie mi jakieś niedrogie miejsce nad morzem (ze względu na dojazd z małym dzieckiem) raczej we wschodniej częsci (Jastrzębia, Karwia, Mikoszewo...).
bogna19-05-2004 15:50:27   [#03]
dużo ciekawych (? - to się okaże) i tanich ofert można znaleźć w agrowczasach :-)
panda19-05-2004 15:54:23   [#04]

Owszem, ale

co czyjaś opinia, to opinia. Na stosunkowo tanich wczasach to byłam, na Krecie. Tyle, że niestety musiałam je reklamować i nie były to satysfakcjonujące dwa tygodnie. Nie myślcie, że to wybrzydzanie. Zapłaciłam za *** a dostałam hotel ze szczurami, klimatyzacją, którą musiał naprawiać mąż i widokiem na kominy elektrowni. Teraz weryfikuję zanim podejmę decyzję. A najlepiej weryfikować u osób nie zaangażowanych w prowadzenie usług turystycznych, lecz z nich korzystających.
Mariola19-05-2004 16:03:48   [#05]

panda

możesz wejść na forum gazety wyborczej http://www.gazeta.pl i tam wybrać turystyka i morze.

Co do spędzenia czasu nad morzem, to ja jadę już po raz trzeci w to samo miejsce.
Nie wiem co to znaczy tanie, ale jadę na Półwysep Helski do Kuźnic (najwęższe miejsce na półwyspie).
Zaletą jest niezaludniona plaża, od pensjonatu 50-100m (tylko przejść przez tory kolejowe) i dobre, pełne wyżywienie :-)
Jak chcesz to mogę dać namiary na priv.
Mariola19-05-2004 16:05:25   [#06]

z tym tanie

chodziło mi o to, że dla jednego jest tanim to co dla drugiego jest nieosiągalne i na odwrót :-)
Bożenak19-05-2004 16:07:52   [#07]

myślę podobnie jak Panda

 

   Dla wypoczywającego ważne jest po prostu , czy to co jest napisane w ofercie potwiedza się w rzeczywistości.

 Asiu i Maju dziękuję.

Do Pandy - ja 2 lata temu byłam w Chłapowie- spacerkiem brzegiem morza chodziliśmy z mężem do Jastrzębiej- nie wiem 4-5 km?. Nie jestem pewna czy mam w domu namiar na naszą dawną kwaterę, ale moja rodzina była zadowolona.

panda19-05-2004 16:15:54   [#08]

Będę zobowiązana

Tanie rzeczywiście jest pojęciem względnym. Ale jakoś tak trudno rzucać kwotami. Będę zobowiązana za każdy namiar na priva jaki przekażecie. Zweryfikować się mogę sprawdzając Mazury lub polecając miejsca wakacyjne zagranicą i przekazując praktyczne wskazówki. Jeśli można ten wątek do tego wykorzystać to w tym roku wybieram się na Teneryfę i dużo już wiem, ale jeśli ktoś tam już był to bardzo mnie interesuje wynajęcoe samochodu, a konkretnie też polecenie uczciwej wypożyczalni.
TereKlo19-05-2004 16:48:40   [#09]
U nas jest pięknie i chyba tanio.
U nas to Góry Sowie - góry podobne do Beskidów widzianych w Wiśle.
Jest jeden sprawdzony pensjonat (istnieje od ponad dwudziestu lat) - cena noclegu od 25 PLN, warunki wygodne.
Można przejść góry wzdłuż i wszerz: na Górze Sowa wieża widokowa na Sudety, niedaleko są forty w Srebrnej Górze (wiszący most i czerwony most, z którego można zjechac na linie), Forty w Kłodzku, ok 30 km w Czechach Skalne Miasto (góry o pokroju Gór stołowych, które nawiasem mówiąc też mamy w zasięgu wzroku), ale jeszcze piękniejsze (np. jeziorko wysoko pomiędzy skałami, po którym można pływać łódką. Zamek w Książu, Walim i Głuszyca z pozostałościami fabryki broni z II WŚ  do zwiedzenia (w nadziei odnalezienia bursztynowej komnaty) itd itp Dla wszystkich, któzy cenią spokój i ciszę. W Nowej Rudzie do zwiedzenia kopalnia węgla kamiennego i mozliwość przejazdu górniczą kolejką. Można pojechać (np. autobusem) do Stronia Śl. i zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzia z pięknymi naciekami (rezerwacja biletów), obok zwiedzić kopalnię złota w Złotym Stoku, arboretum w Lądku zdr. itp itd
Szczegóły o okolicy na stronie http://www.pulsar.net.pl/orzel/polozene.htm (tego schroniska nie znam od środka, ale położone jest wysoko - tam jeżdżę zimą na narty).
Albo więcej na http://www.gorysowie.pl/.
Aha - w lipcu w pobliskich Ząbkowicach Śląskich odbywa się FolkFiesta (zespoły z różnych stron świata, w zeszłym roku królowało reage).

Mój mąż mówi, że tu zegary nawet wolniej chodzą. Ja tu znalazłam ukojenie po kilku latach mieszkania w mieście.
Zapraszam.

PS. Zabrzmiało jakbym była rzecznikiem firmy turystycznej....
TereKlo19-05-2004 16:51:28   [#10]
A tu wiem jak jest:
http://www.gory.info.pl/lesny_dwor/
Mariola19-05-2004 18:06:52   [#11]

treklo :-)

dzięki za namiary.
Fajnie,że można tam z psem :-)
I cena przystępna.
Może się skuszę :-))
TereKlo19-05-2004 18:34:39   [#12]

Dla mnie najważniejsze w tym miejscu to to, że to nie jest skupisko pensjonatów i domów wypoczynkowych, tylko po prostu wieś w fajnym regionie i na dystans od wywczasowiskowych trotuarów, do których w każdej chwili i tak mozna "podskoczyć" jak się zatęskni za gwarem.

Zaletą jest możliwość łażenia po zielonych zalesionych górkach i te widoki!!!!

Dorsto19-05-2004 18:40:03   [#13]

www.spanie.pl

Bardzo dobry serwis, można zadać pytanie o rezerwację od razu do wielu ośrodków/kwater. Polecam.

AMS19-05-2004 19:11:34   [#14]
chętnie skorzystałabym z oferty nadmorskiej jeśli zechcecie pomóc, nawet kilka adresów bo mam liczną grupę chętnych. interesuje mnie możliwość wpadnięcia na dwa tygodnie bez zapowiedzi, warunki lokalowe mogą być spartańskie byle blisko fal i piasku. wzamian podpowiem gdzie mimo osławionej drożyzny góralskiej skorzystać z uroków górskiego pejzażu. pozdrawiam.
Leszek19-05-2004 20:21:29   [#15]

osobiście polecam Świeradów... mały pensjonacik "Na stoku" nad hotelem "Malachit"...

pozdrawiam

Bożenak20-05-2004 13:31:36   [#16]

gdzie szukać?

 

Gdzie szukać informacji  bardziej szczegółowych o tym pensjonacie? Czy gdzieś na www.swieradow?

Leszek20-05-2004 18:35:14   [#17]

pamiętam nr telefonu (w internecie go nie ma)

(075) 781 67 31

pozdrawiam

Bożenak21-05-2004 13:15:19   [#18]

dziękuję

 :)))
dorota21-05-2004 13:48:11   [#19]
 Mieszkam nad morzem i nagle uświadomiłam sobie,że nic o wypoczynku w moich stronach nie wiem. Ale numer. Muszę trochę się porozglądać.
emeryt21-05-2004 14:23:22   [#20]

polecam Przesiekę i Jarosławiec

Spokojnie,spacerowo - bliziutko do Karpacza i Szklarskiej Poręby.

szczegóły: www.przesieka.pl

byłem tam przeszło 25 razy. Gonię za każdym razem 204 km w jedną stronę ale naprawdę warto.

Nic tak nie koi oświatowego stresu jak spacerek Doliną Czerwienia a potem podpiwek na Zamku Chojnik.

Z nad morza polecam Jarosławiec. Urzekający.

Bożenak21-05-2004 14:40:49   [#21]

faktycznie uroczo w tej Przesiece

ale to troszeczke za daleko,  bliżej by mi było w Bieszczady , Beskidy.
Przy okazji postudiowałam trochę mapę no i okazało się, że w pobliżu (?) mieszka moja rodzina (Pieszyce), której jeszcze nie odwiedzałam , a w oklicach Zielonej Góry serdeczna kolezanka, do której wybieram się już 5 rok i jak na razie to nie byłam. Warto sie zastanowić.

Bożenak25-05-2004 16:37:57   [#22]
 Wygląda na to , że najwięcej rozmyślam ja,  może mam tego wszystkiego za dużoalbo szwankuje mi organizaja pracy. Ale przynajmniej będę oglądać ciekawe miejsca  na stronach wwww i  ...boję się, że na tym będzie koniec.
AMS25-05-2004 17:09:52   [#23]

do Bozenak

myśl pozytywnie, podobno od patrzenia  marzenia się spełniają, więc jeszcze włącz wyobraźnię, że tam jesteś. po wakacjach wszystko opowiesz. a ja nadal czekam na podpowiedź, gdzie by tu nawybrzeżu naszym się zatrzymać, bo u nas "góroli to sie jedzie drogom i patrzy po chałpach (napisy), gdzie noclegi i jeść dajom" to pewnie można zostać na trochę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]