Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godziny ponadwymiarowe a egzamin gimnazjalny
strony: [ 1 ]
Andżurina18-05-2004 18:27:38   [#01]

Proszę o poradę w sprawie rozliczenia godzin za dni egzaminu gimnazjalnego.

Czy za te dwa dni należą się godziny ponadwymiarowe? Czy też - zajęć dydaktycznych nie było i w związku z tym nie nalicza się godzin.

Przewertowałam już wszystkie przepisy, ale odpowiedzi nie znalazłam.

krystyna18-05-2004 18:48:36   [#02]

Ja zaliczam.

Większość grona pracowała (niekiedy dłużej niż w planie lekcyjnym), miałam 12 komisji, kilku było obserwatorami w innych szkołach.

A jak masz kilku takich, co w komisji nie byli, to przecież oni też musieli być "gotowi"  do pracy, np. do zastąpienia nieobecnego członka, lub zemdlonej członkini...

A zajęć dydaktycznych nie mieli tylko uczniowie kl. I i II, bo Ci z III to mieli superdydaktyczne !

Andżurina18-05-2004 18:52:26   [#03]
Dzięki, właśnie też tak myślałam.
marekci18-05-2004 19:05:45   [#04]
Liczyć, kalendarz obliguje do bycia w szkole.
Maryśka219-05-2004 08:32:51   [#05]
Ja też zaliczam. Marekci podał jasno dlaczego.
MaDem19-05-2004 12:34:40   [#06]

ale........ wg rozporządzenia dni, w które przypadają egzaminy gimnazjalne, są wolnymi od zajęc dydaktycznych. Dlatego uważam, że nauczyciel, który w tych dniach pracuje w komisji, powinien mieć zapłacone za całość przepracowanych godzin, np. od 8:00 do 14:00 - 7 godzin lekcyjnych..............

W mojej szkole dniami wolnymi był egzamin dojrzałości, więc pracując w komisji przez dwa dni od 8:00 do 15:00, mamy płacone jak za 16 godzin. W czasie egzminu dojrzałości, osoby, które nie są w komisji, nie mogły przebywać w szkole, chyba podobnie jest w przypadku egzaminu gimnazjalnego - powołuje się komisję wcześniej, więc po co mieli przebywać w tym czasie w szkole???????? "Gotowi" do czego???

Maryśka219-05-2004 13:02:04   [#07]

Dni wolne od zajęć dydaktycznych nie oznaczają dni wolnych dla nauczycieli.

Nauczyciele gotowi do... (patrz wyjaśnienie Krystyny w poście 2).

Ewa z Rz19-05-2004 13:02:36   [#08]

:-)))

do zajęć opiekuńczych... jakby zaszła potrzeba... :-))

Mogli też wykonywać szereg innych czynności, do których obliguje ich KN

Maryśka219-05-2004 13:05:15   [#09]

:-)))

O właśnie!
Mariola19-05-2004 14:35:21   [#10]

to przecież paranoja :-(

teraz okaże się , że nauczycielom za egzamin gimnazjalny się płaci a za MATURY się nie płaci.
Czyżby rozporządenie dotyczące zapłaty za maturę dotyczyło egzaminu maturalnego?
Coś w tym naszym kraju jest chore :-(
My siedzimy w komisjach nie tylko podczas pisemych ale i ustnych matur i nie mamy płacone :-(((((
MaDem19-05-2004 15:04:08   [#11]

no dobrze, ale......... nauczyciel musi być "gotowy" i gdzie ma wówczas przebywać w tej gotowosci :-))) na ławce przed szkołą???? Zalecenia kuratorium są wyraźne: w czasie egzaminu dojrzałości na terenie szkoły powinni przebywać tylko członkowie komisji egzaminacyjnej i pracownicy obsługi.

Członkowie komisji egzaminacyjnej są powoływani zawsze w zwiększonym skladzie, jeżeli chodzi o egzamin pisemny, aby nie było problemu, jak ktoś "omdleje":-)))

Poza tym w gronie mam 78 osób, w komisji pracuje w jednym dniu egzaminu 25 osób, to reszta ma siedzieć na zaplecach i udawać, że pracuje??? Ludzie nie bądźmy bardziej papiescy niż sam Papież!!

Jakie zajęcia opiekuńcze w szkole średniej???

Czy w gimnazjum w czasie trwania egzaminu mogą odbywać się zajęcia np. wychowawcze???

Koralik20-05-2004 20:20:25   [#12]
mogą -wycieczki np.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]