Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Notatka służbowa
strony: [ 1 ]
Krzyko18-05-2004 15:12:20   [#01]

Jak powstaje "notatka służbowa"? Kto ją sporządza, w czyjej obecności, kto ją podpisuje? Jakie ma ona umocowanie prawne? Gdzie i jak długo się ją przechowuje? Jakie są jej konsekwencje? Itd, itp... Słowem wszystko, czym możecie się podzielić na ten temat. Będę wdzięczny.

Jacek18-05-2004 16:14:31   [#02]

A to zalezy od sytuacji, w której sporządza sie notatkę służbową

Przykład mój z dnia dzisiejszego:

Konflikt między nauczycielkami uczącymi w tej samej klasie (jedna z nich jest wychowawcą klasy) doprowadził do tego, że zostali weń wplątani uczniowie. Więc wezwałem obie, omówiłem krótko sprawę i dałem do podpisania notatkę o treści:

Puławy, 2004-05-18

 

Notatka służbowa

 

 

W dniu 18 maja 2004r. odbyło się spotkanie z p. ............................................ wychowawcą klasy .......... oraz nauczycielką ....................uczącą w tej klasie p. ......................, związane z wydarzeniami w wyniku, których doszło do konfliktu między ww. nauczycielkami.

Z uwagi na fakt, że w konflikt między obiema nauczycielkami zostali zaangażowani uczniowie tej klasy spotkanie zostało poświęcone przypomnieniu podstawowych zasad
i przepisów regulujących zadania i obowiązki wychowawcy oraz nauczyciela, a także sposobów rozwiązywania konfliktów w świetle obowiązujących norm, przepisów prawa oraz
Statutu Gimnazjum.

Ponadto obie strony zostały pouczone, że w przypadku powtórzenia podobnych zdarzeń, w których w konflikt między nauczycielami zostaną włączeni uczniowie tej lub innej klasy gimnazjum zastosowane zostaną przez dyrektora gimnazjum dostępne przepisami prawa działania w tym dyscyplinarne.

 

Zapoznałam się i przyjmuję do wiadomości

 

 

 

 

p. .................................                            p. ...........................

 

 

 

Dyrekcja Gimnazjum

 

Jedna z nich nie uznając moich argumentów odmówiła przyjęcia do wiadomości i to napisała. Teraz jesli dalej będzie coś sie działo dalej postąpię zgodnie z ostatnim zdaniem z notatki i tyle.

Notatki przechowuję w oddzielnym segregatorze

Mam równiez i takie notatki, pod którymi podpisuję sie tylko ja np. telefon od kogoś w ważnej sprawie dotyczącej nauczyciela. biorę kompa wpisuję kto zgłosił, jaki charakter miało zgłoszenie data i mój podpis

panda18-05-2004 16:18:09   [#03]

pozdrawiam i moje zdanie

Miło Cię tu spotkać. Notatka służbowa jako taka nie ma mocy prawnej, może stanowić jednak podstawę wykonania kolejnych kroków. Przykłady:

1. notatkę służbową sporządza kierownik administracyjny jeśli stwierdzi, że o godz. 20.00 nie było na terenie szkoły pracownika, który o tej porze pracuje. Przedstawia ci to na piśmie i od tego się zaczyna.

2. notatkę służbową przedkłada mi kierownik, w trakcie prac remontowych kiedy dochodzi do zaniedbań - na tej podstawie formułuję wystąpienie do inwestora

Notatki służbowe przedkładali mi również zastępcy na temat wydarzeń dot. n-la. Ja podejmowałam kroki prawne dyscyplinujące a kiedy sąd później analizował to w aktach sprawy - nie kwestionował.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]