Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiana stanowiska nauczyciela, a odpowiednie dokumenty
strony: [ 1 ]
Max3618-05-2004 11:09:09   [#01]
Mam następującą sytuację, zmniejszyła mi się liczba klas pierwszych, w związku z tym jednej z nauczycielek (staż 33 lata) przydzieliłem inny zakres, tzn nauczanie indywidalne oraz godziny na świetlicy. Po przepracowaniu 8 miesięcy, nauczycielka oświadczyła mi, że zrobiłem to niezgodnie z przepisami, gdyż straciła dodatek wychowawczy i wydłużył się jej czas pracy (godzina na świetlicy 60 min) i że nie dostała odpowiedniego pisma w tej sprawie. Moje pytanie czy postąpiłem prawidłowo, czy rzeczywiście nie miałem prawa odebrać jej dodatku za wychowawstwo itd.
violka18-05-2004 11:39:14   [#02]

powinna otrzymać wypowiedzenie zmieniające albo zmiana warunków pracy i płacy powinna nastąpić za porozumieniem stron (na piśmie)

należy tu domniemywać że takie porozumienie było skoro pracowała 8 m-cy, ale jak życie uczy papier musi być

panda18-05-2004 19:31:25   [#03]

a co jeśli

Przepis brzmi:

[KN] Art.18.1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może  być

przeniesiony na własną prośbę  lub  z  urzędu  za  jego  zgodą  na  inne

stanowisko w  tej  samej  lub  innej  szkole,  w  tej  samej  lub  innej miejscowości, na takie samo lub inne stanowisko.    

 

A co jeśli nauczyciel nie wyrazi zgody? Jakoś nie mogę znaleźć przepisu w KN a KP raczej się nie stosuje, czy tak?

Jolanta Szuchta18-05-2004 21:42:15   [#04]

Violu

Czyli?jest arkusz organizacyjny zatwierdzony w którym planuję nauczycielke do pracy w świetlicy szkolnej,a w poprzednim roku była nauczycielem w klasach 1-3.To znaczy muszę jej dać wypowiedzenie warunków pracy?kiedy? czy tez do końca maja?

Przeciez to sie jeszcze w trakcie wakacji moze zmienić i te zmiany wprowadzam aneksem nr1

violka18-05-2004 21:53:55   [#05]

do końca maja wypowiedzenie - zakładam że nie masz dla niej 1-3 , więc jeśli nie wyrazi zgody na świetlicę to będziesz musiała rozwiązać stosunek pracy

jak się zmieni to pewnie na lepsze i nie będzie problemu (wypowiedzenie zmieniające to zwykle na gorsze)

panda19-05-2004 06:23:22   [#06]

sytuacja analogiczna

Nauczycielka z I-III od 1 września dostaje świetlicę. Tak napawdę nie ma kwalifikacji do żadnego przedmiotu (SN biologia z chemią). Daję jej przeniesienie na inne stanowisko w trybie art. 18. Ona nie wyraża zgody. I co? Co Twoim zdaniem znaczy: będziesz musiała rozwiązać stosunek pracy? W trybie, którego art.? Jeśli art. 20, to dlaczego? Przecież mam dla niej pracę.
Ewa z Rz19-05-2004 07:04:05   [#07]

panda,

nie masz!

Do pracy jaką masz ona nie ma kwalifikacji, więc... nie masz dla niej pracy - art 20

panda19-05-2004 08:41:02   [#08]

masz rację

co prawda wcześńiej myślałam o roku 2006 (do tego czasu bez kwalifikacji do pracy w szkole podstawowej może być zatrudniona), znalazłam jednak wyrok SN z 7.03.1997 IPKN52/96, na podstawie którego jeśli n-l nie wyraża zgody należy zastosować art. 20.

Ale uwaga - dotyczy to sytuacji np. świetlicy - czyli zmiany pensum, bo:

wyrok SN z 27.05.1999 I PKN 82/99 mówi, że nauczyciela można też przenieść w ramach tej samej szkoły bez jego zgody jeśli w umowie o pracę lub akcie mianowania nie napisano, że jego "miejsce pracy" nie zostało powiązane z wykonywaniem określonej czynności.

violka28-05-2004 22:44:05   [#09]

ciągnę temat dalej

kolejna analogiczna sytuacja

zamiast planowanych dwóch klas 1, będzie jedna - w związku z tym brak pracy dla jednej z nauczycielek 1-3

w połowie maja pojawia się  pomysł organu zorganizowania w szkole "0"

jedna z n-lek zintegrowanego ma kwalifikacje "nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne" - chcę ją przesunąć do "0" stosując art. 18 KN

Art. 18. 1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania  może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko.

trzeba dać wypowiedzenie zmieniające (zmiana pensum z 18 na 22) - co zrobić w przypadku odmowy n-lki (mianowanej) ?  -  wypowiedzenie ? art. 20 ?

 

mam dla niej pracę, ma kwalifikacje - a jeśli nie zechce "0" ?

 

żeby trochę sprawę utrudnić dodam, że w kwietniu planowałam dwie klasy 1, ale na dzień dzisiejszy mamy już oficjane informacje, że ponad 20 osób przyjęto do innych szkół, więc już dziś wiem, że będzie tylko jedna klasa 1

 

więc muszę jedną n-lkę przesunąć do "0"  -  chcę zdążyć jeszcze w maju, a może nie muszę - np. skrócony okres wypowiedzenia i dać w czerwcu ?

 

dodam, że raczej niewielkie są szanse że liczba dzieci zmieni się w sierpniu

 

podpowiedzcie

violka28-05-2004 23:16:54   [#10]

wypowiedzenie zmieniające

a jak nazwać nowe stanowisko

"nauczyciel wychowania przedszkolnego"

"nauczyciel oddziału przedszkolnego"

"nauczyciel oddziału 6-latków"

czy "nauczyciel dzieci 6-letnich" (to z KN art 42 ust 3.)

Ewa z Rz29-05-2004 07:26:58   [#11]

to nie jest wypowiedzenie

a przeniesienie z art 18 i można dokonać go w każdym czasie.

W przypadku braku zgody n-la, stosujesz art 20 KN, jeśli wypadnie w czerwcu to ze skróconym okresem wypowedzenia do 2 m-cy i ekwiwalentem za skrócenie.

Jej odmowa przeniesienia jest wystarczającym powodem wybrania do zwolnienia właśnie jej, a nie którejś z pozostałych n-lek.

Nazwa nieistotna, byleby dokładnie odpowiadała temu co n-l ma trobić - ostatnie sformułowanie jest najbezpieczniejsze - określa to stanowisko zgodnie z KN.

violka30-05-2004 21:35:25   [#12]
:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]