Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy dobrze- świadectwa ukończenia gim.
strony: [ 1 ]
Nionka17-05-2004 21:10:28   [#01]

Ten rok mam zły - nigdy chyba nie miałam tylu watpliwości. Będę przynudzać, ale powiedzcie czy dobrze myślę:

1. Na świadectwie ukończenia gimnazjum wpisujemy wszystkie zajęcia - także te, których nauka zakończyła się w klasie I lub II (u mnie np. technika, plastyka itp.).

2. Średnią - np. do swiadectwa z wyróżnieniem - liczymy jednak tylko z tych zajęć, które uczeń miał w klasie III.

Czy dobrze myslę, czy tez znowu coś mnie ominęło?

gera17-05-2004 21:20:30   [#02]
Moim zdaniem średnia liczona jest z wszystkich zajęć na świadectwie, z wyjątkiem nadobowiązkowych (w tym religii oczywiście).
Roman K17-05-2004 21:31:03   [#03]

Średnia przedmiotów obowiązkowych wypisanych na świadectwie

Pozdrawiam

Roman_K

Koralik17-05-2004 21:47:09   [#04]
Myślę, że nie może  strona tytułowa (pasek+ zdał z wyroznieniem ) być niezgodna z druga stroną świadectwa (może się zdarzyć że nie ma średniej 4,75). U nas wszystkie stopnie na świadectwie . Muzyka, plastyka i technika kończy sie w 2. klasie
krystyna17-05-2004 23:34:05   [#05]

wklejam

fragment korespondencji do MENISA, która pojawiła się chyba w ub.r. to na forum:

Mam pytanie w sprawie uzyskania świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnienim.

 

Przykład: w szkole realizowano zajecia z techniki w klasach I i II gimnazjum. Na świadectwie ukończenia wpisuje się zgodnie z paragrafem 8 również ocenę z techniki z klasy II. Czy ocena ta jest wliczana do średniej wpływającej na ukończenie szkoły z wyróżnieniem (patrz paragraf 6)?  Czy dobrze odczytuje rozporządzenie?

Uprzejmie informuję, że właściwie odczytuje Pan tę część rozporządzenia,
która dotyczy świadectw ukończenia z wyróżnieniem szkoły. Oceny uzyskane w
klasach niższych wliczać należy do obliczania średniej ocen na swiadectwie
ukończenia szkoły.
 
                                                                         
                   Zenon Frączek

Nionka18-05-2004 12:48:40   [#06]
Dzięki! Albo żle czytałam, albo jakąś nowelę pominęłam.
beera18-05-2004 13:32:43   [#07]

wiem, ze już o tym rozmawialiśmy

ale ja mam nadal wątpliwości:

§ 6. 1. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej uczeń szkoły dla młodzieży, który w wyniku klasyfikacji końcoworocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej dobrą ocenę zachowania, otrzymuje świadectwo szkolne promocyjne stwierdzające uzyskanie promocji do klasy programowo wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły stwierdzającej ukończenie szkoły - z wyróżnieniem.

na koniec klasy trzeciej gimnazjum, lub VI podstawówki, dokonujemy klasyfikacji końcoworocznej , czyli obejmujacej przedmioty, ktore obowiązywały w tej wlasnie klasie. W wyniku tejże- końcoworocznej klasyfikacji uczeń otrzymuje średnią 4,75 i nie dostaje świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem ( bo ocena z poptrzedniego roku zaniża mu ją)- choć przepis stanowi inaczej.

Chyba, ze uznamy, iż klasyfikacji końcoworocznej dokonujemy klasyfikując ucznia ponownie z przedmiotów, z ktorych był klasyfikowany rok wcześniej...

Uważam, ze ten własnie problem jest przyczyną ustalenia w nowym projekcie klasyfikacji końcoworocznej i końcowej- jako wyodrębnionych dzialań.

Na dzień dzisiejszy jednak- przy starym rozporządzenbiu i mimo interpretacji ministerialnej mam duże wątpliwości, czy Fraczek ma rację.

Elusia18-05-2004 15:09:42   [#08]
dlatego w planie jest końcoworoczna i końcowa ;-)
ElaM18-05-2004 16:55:22   [#09]

ale zasiałaś mi mętlik :)

Teraz już mam mętlik w glowie i chcę się upewnić: to wobec tego w arkuszu w kl. III gim. na koniec roku wpisujemy tylko przedmioty które były w tejże klasie, a na świadectwie ukończenia wszystkie jakich się dany uczen uczył w klasach I-III. (?)
Elusia18-05-2004 18:48:16   [#10]
oui. w sp tak samo
Marek Pleśniar18-05-2004 21:33:45   [#11]

i znów wyszło jak w wyjaśnieniach Radia Erewań;-)

Uprzejmie informuję, że właściwie odczytuje Pan informację - tyle że nie mercedesy a rowery i nie rozdają a kradną;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]