Forum OSKKO - wątek

TEMAT: potrzebuję...może ktoś pomoże....
strony: [ 1 ]
emeryt17-05-2004 15:03:06   [#01]

Po kontroli PIP potrzebuję (chociaż ramówkę).

1. Ocena ryzyka zawodowego w zakresie prawidłowości oświetlenia światłem elektrycznym stanowisk pracy w szkole

Instrukcję eksploatacyjną dla instalacji elektroenergetycznej w szkole z określeniem częstotliwości i zakresów przeglądów i oględzin.

z góry wielkie dzięki

Konto zapomniane18-05-2004 08:52:05   [#02]

postaram sie pomóc

Witam

Tak szczerze to nie jestem pewien czy dobrze rozumiem twoich potrzeb tzn> czy w pkt1. chodzi ci o prawidłowość oswietlenia w szkole w konkretnych pomieszczeniach wyrażona w lux-ach ?

Co do pyt. 2 to o jaka dokładnie instalację ci chodzi ? czy tylko o tzw. przeglądy elektryczne czy tez chodzi ci dikładnie o jakies konkretne urządzenie elektryczne ?
emeryt18-05-2004 09:04:39   [#03]

Danielu..

pkt.1 - San epid dokonał pomiarów i stwierdził że jest do kitu.Opracowałem projekt wymiany i wykonałem. W projekcie określono luxy dla każdego pomieszczenia dla zastosowanego typu lamp.Wykonałem remont - wymianę. Po kontroli PIPa każe wykonać ocenę ryzyka zawodowego(?????) prawidłowości oświetlenia.

pkt.2 - Chodzi o główną centralę (włączniki oświetlenia i elektrycznych siłowników sterujących systemem wentylacyjnym) w sali gimnastycznej.

Konto zapomniane18-05-2004 13:55:02   [#04]

hmmm

Powiem szczerze ze to co napisałeś jest  dla mnie bardzo ciekawe, ponieważ z tego co się orientuję ocena ryzyka jako proces mający na celu wskazanie i zminimalizowanie lub usunięcie zagrożeń wystepujących na danym stanowisku jest robiona dla każdego stanowiska pracy a nie dla urządzeń elektrycznych czy też dla jakichkolwiek innych. Tak na mój rozum to albo dla PIP-u chodzi o ponowne wykonanie przez sanepid badań oswietlenia ( po wymianie ), albo też PIP chce abyś wykonał ponownie ( jeśli już miałes takową ) Ocene ryzyka zawodowego na tych stanowiskach gdzie zmieniłeś lampy ( zmiana oświetlenia jako warunek polepszenia jakości pracy dla poszczególnych stanowisk a co za tym idzie zmniejszenie zagrożeń dla twoich pracowników ).


Ale to tak na mój chłopski rozum... :)

daniel
ReniaB19-05-2004 14:44:11   [#05]
na kursie bhp mówili, ale nie znam podstawy, że metry kwadratowe okna do metrów kwadratowych pomieszczenia powinny być 1/8. Jeżeli ta proporcja nie jest zachowana, należy uzupełnić oświetleniem sztucznym liczonym w luxach.Poszukam w notatkach może coś znajdę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]