Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Egzamin dojrzałości i poprawki
strony: [ 1 ]
Woron17-05-2004 13:25:14   [#01]

Mam tu niepewność więc uświadomcie mi czy dobrze myślę:

Uczeń otrzymał z obu pisemnych części egzaminu dojrzałości oceny niedostateczne.

Do ustnych przystępuje normalnie. W sesji poprawkowej (koniec sierpnia zdaje USTNIE drugi przedmiot (są chyba jakieś ograniczenia odnośnie uzyskiwanych ocen na świadectwach). Język polski natomiast zdaje PISEMNIE za rok, w maju.

Jeśli natomiast miał z pisemnej części jedną jedynkę to w zależności od tego czy to polski czy to drugi przedmiot - odpowiednio jak wyżej.

Tak?

Małgoś17-05-2004 13:43:17   [#02]
uczniowi przysługuje poprawkowy egzamin dojrzałości z drugiego pisemnego  przedmiotu w sierpniu, jesli z tego przedmiotu przez 2 ostatnie lata miał przynajmniej 4
ale jeszcze rzuce okiem w przepisy ;-)
AnJa17-05-2004 13:49:17   [#03]

 

1. do ustnych przystepuje teraz, niezaleznie co miał z pisemnych.

2.poprawkowy (drugi przedmiot) po pisemnych - teraz ustnie, musi  miec 4 na koniec klasy przedostatniej i ostatniej,

3.polski - za rok, lub przed kuratoryjna w styczniu,

4.ustne: jeśli 1 poprawka w sierpniu, więcej - j.w.

Woron17-05-2004 13:55:13   [#04]

To poprawkowy z drugiego przedmiotu zdaje teraz?????

A jeśli powiedzmy dostał jednynkę z matematyki pismnej i to wybrał na ustny to zdaje ustną poprawkę i ustną matmę normalnie (bo przecież wybrał)???

bogna17-05-2004 14:15:23   [#05]
tak - pod warunkiem, że miał 4 na koniec klasy przedostatniej i ostatniej
Mariola17-05-2004 15:09:10   [#06]

bogna

4 musiałby mieć aby miał zdaną maturę (całą)
natomisat zdaje normalnie pisemną maturę dalej niezależnie co miał na świdectwie (oczywiście pozytywną ocenę )
bogna17-05-2004 15:23:09   [#07]

zgadza się - ustne zdaje niezależnie od wyników pisemnego

a ustną poprawkę drugiego przedmiotu pisemnego może zdawać, jeśli miał przynajmniej 4 w klasie przedostatniej i ostatniej.

Woron17-05-2004 15:48:46   [#08]

To wiem, tak też i sam przepisy analizowałem choć dziwne mi się wydawało, że jeśli dostał np. 1 z matmy pisemnej to (jeśli te czwórki są) zdaje zaraz ustną poprawkę i ustną matematykę (bo wybrał). Jeden ustny po drugim z tego samego przedmiotu. Jakieś dziwne mi się to właśnie wydawało.

Dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]