Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Egzamin klasyfikacyjny z zajęć technicznych
strony: [ 1 ]
IwonaS01-06-2016 10:35:41   [#01]

Witam.

Bardzo proszę o pomoc w kwestii egzaminu klasyfikacyjnego. W klasie III gimnazjum został przyjęty uczeń z gimnazjum artystycznego, gdzie nie miał m.in. zajęć technicznych, poprzedni dyrektor nie zapewnił mu zajęć z tego przedmiotu, więc w konsekwencji musi mieć teraz egzamin klasyfikacyjny, aby mieć wpisaną ocenę na świadectwie ukończenia gimnazjum. Wiem, że jest to egzamin praktyczny, jednak czy uczeń może wykonać jakąś pracę na zaliczenie w domu, czy musi to być praca wykonana w szkole podczas egzaminu? Jak dokumentować i tworzyć protokół z tego egzaminu?

 

olaszyma01-06-2016 10:47:50   [#02]

W domu raczej nie, bo nie wiadomo czy praca wykonana samodzielnie. Dać trochę teorii i pracę do wykonania zgodnie z danym modułem zajęć. (papieroplastyka, modelarstwo, szycie, gotowanie itp) Praca nie musi być skończona jeżeli jest czasochłonna - oceniać można planowanie, przygotowanie do realizacji, organizacje pracy, staranność, twórcze podejście itd. Taki egzamin może trochę potrwać !Szkoda, że wcześniej się nie zorientowaliście, bo zaliczenie tego przedmiotu da się zorganizować dość bezboleśnie, ale trzeba mieć kilka miesięcy.

Protokół powinien zawierać informację o tym jaką pracę uczeń wykonywał i jak sobie z nią poradził.

P.S. A jakie to gimnazjum artystyczne ? Baletowe? O innych nie słyszałam.

IwonaS01-06-2016 11:08:20   [#03]

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A było to gimnazjum plastyczne. Miłego dnia 

olaszyma01-06-2016 11:16:33   [#04]

A to takie tez istnieją ? Organem prowadzącym jest tam MKiDN ?

IwonaS02-06-2016 08:22:41   [#05]

Tak dokładnie, subwencja spływa z MKiDN i szkoła w całości dysponuje tymi pieniędzmi, a organ prowadzący nie ma tu nic do powiedzenia.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]