Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop macierzyński......
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane14-05-2004 17:39:16   [#01]

Jestem w ciąży i poród będę mieć w połowie czerwca. I mam trzy pytania: 

  1. Czy jest możliwe po urodzeniu dziecka być na zwolnieniu lekarskim i przedłużyć L-4 na lipiec, tak aby w drugiej połowie czerwca nie zaczynał mi się urlop macierzyński?
  2. Czy będąc na L-4 w lipcu ten miesiąc jako niewykorzystany urlop wypoczynkowy mogę wykorzystać w późniejszym terminie?
  3. Czy urlop wychowawczy jest odpłatny?
Elusia14-05-2004 18:11:56   [#02]

1. Wydaje mi się ,że nie.

2.jw.

3. odpłatny czy płatny? ;-) a na poważnie to zależy od warunków finansowych.

violka14-05-2004 18:12:16   [#03]

zwykle już na 2 tygodnie przed terminem nie dają zwolnienia tylko od razu macierzyński

niewykorzystany w wakacje urlop mozesz wykorzystać po zakończeniu macierzyńskiego

wychowawczy jest niepłatny - jesli są niskie dochody mozna dostać zasiłek (załatwia się chyba tak jak rodzinne)

Ewa z Rz15-05-2004 05:58:54   [#04]

Iwona

Ad 1. jak urodzisz, to urlop macierzyński jest obowiązkowy i dla ciebie i dla pracodawcy. Urlop ten możesz zacząć wcześniej, jesli chcesz, ale nigdy później.

Ad. 2. jeśli jesteś na L4 albo na urlopie macierzyńskim w trakcie to nie wykorzystujesz wtedy urlopu wypoczynkowego. Wobec tego należy ci się urlop uzupełniający w wymiarze do 8 tygodni. Oznacza to, że bezpośrednio po urlopie macierzyńskim otrzymasz jeszcze zaległy urlop wypoczynkowy - będzie to 6 tygodni (ciurkiem), bo pewnie wykorzystałas 2 tygodnie w czasie ferii zimowych. Jeśli nie, np. miałaś wówczas L4, to otrzymasz 8 tygodni tego urlopu.

Ad. 3 - odpowiedziała violka (#03)

Konto zapomniane15-05-2004 12:22:37   [#05]
Będąc na rocznym urlopie na poratowanie zdrowia jestem w ciąży.
Czy mam pisać podanie oskrócenie urlopu, gdy pójdę na macieżyński ?
Konto zapomniane15-05-2004 16:42:41   [#06]
Dziękuję za odpowiedzi. Teraz mam jasną sytuację.
Ewa z Rz16-05-2004 04:38:48   [#07]
Razem z zaświadczeniem o porodzie złóż podanie o skrócenie urlopu zdrowotnego - nie możesz być jednocześnie na dwóch urlopach.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]