Forum OSKKO - wątek

TEMAT: znów o kwalifikacjach
strony: [ 1 ]
nurich14-05-2004 16:28:51   [#01]
Witam,
mam licencjata filologii germańskiej z przygotowanie pedagogicznym + magisterskie uzupełniające na kierunku Komunikacja i Zarządzanie zasobami informacji.
Czy z takim studiami jestem liczona jako licencjat czy jako magister (jestem kontraktowym)? Nie wiem teraz czy te drugie studia licza mi się do kwalifikacji?
Uczę tylko niemieckiego.
A co mam zrobić w takim przypadku jeśli chciałabym tez nauczać informatyki
? ( czyli SUM)
Basik14-05-2004 16:35:37   [#02]
jesteś magister
AnJa14-05-2004 17:15:41   [#03]
A czy ta kom. i zarz. zasobami informacji daje kwalifikacje do informatyki to sam diabeł pewnie nie wie - na pewno daje to kwalifikacje do przedmiotów quasi-zawodowych w LP:zarządzanie informacją.
nurich14-05-2004 17:47:26   [#04]
A w takim razie jak się dowiedzieć czy daje?
w indeksie widnieje sporo godzin z informatyki, baz danych, ochrony danych, projektowania sieci itp.
Czy mam ten indeks przedstawic dyrektorowi szkoły czy w kuratorium?
Nazwa studiow jest nieco dziwna ale chodziło o informatykę głównie i komunikację interpersonalna.
AnJa14-05-2004 18:07:03   [#05]

Tak wyglada(po niedawnym orzeczeniu TK o niekonstytucyjnosci zapisu Rozp.MEN dającego uprawnienie o uznawaniu zbieżności Kutatorowi) - ze nikomu.

Czyli - jak Ci dyrektor przydzieli, to masz.

violka14-05-2004 18:08:44   [#06]

trzeba do kuratora

na stronie lubelskiego KO jest np. coś takiego:

Zasady ustalania przez kuratora oświaty
czy dany kierunek jest zbliżony z nauczanym przedmiotem
lub rodzajem prowadzonych zajęć

W oparciu o zapisy § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia (DZ.U. nr 155, poz. 1288) wprowadza się następujące zasady ustalania przez kuratora oświaty, czy dany kierunek jest zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć:

1.       Ustalenie czy dany kierunek (specjalność) studiów jest zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć odnosi się wyłącznie do nauczycieli legitymujących się dyplomem ukończenia studiów magisterskich lub studiów wyższych zawodowych (inżynierskich i licencjackich). Ustalenie czy dany kierunek jest zbliżony z nauczanym przedmiotem nie dotyczy absolwentów studiów podyplomowych i zakładów kształcenia nauczycieli, chyba że te zakłady nadają tytuł licencjata.

2.       Ustalenia, czy dany kierunek (specjalność) studiów jest zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć dokonuje się wyłącznie w odniesieniu do typu i rodzaju szkoły (placówki), w której nauczyciel jest zatrudniony albo ma być zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub mianowania.

3.        Dyrektor szkoły bądź nauczyciel, za pośrednictwem dyrektora szkoły, występuje do Lubelskiego Kuratora Oświaty z wnioskiem o ustalenie, czy dany kierunek (specjalność) studiów jest zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć, przedstawiając w załączeniu:

1) Potwierdzoną przez dyrektora szkoły (placówki) kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych;

2) Wydane przez uczelnię zaświadczenie o przebiegu studiów wyższych i wymiarze realizowanych w toku studiów zajęć wskazujących na uzyskanie odpowiedniej wiedzy merytorycznej do nauczania danego przedmiotu lub prowadzenia danego rodzaju zajęć;

3) Potwierdzoną przez uczelnię lub dyrektora szkoły (placówki) kopię indeksu.

4.        Do przeprowadzenia przedmiotowej analizy może być także wykorzystana opinia uczelni, która wydała dyplom ukończenia studiów. Opinia powinna zawierać informacje, czy ukończenie danego kierunku studiów (specjalności) dało dostateczną wiedzę merytoryczną do nauczania danego przedmiotu bądź prowadzenia zajęć.

5.        W wyniku analizy przedstawionych dokumentów Lubelski Kurator Oświaty stwierdza, czy nauczyciel, realizując zakres przedmiotów objętych programem studiów, a potwierdzonych zdanym egzaminem lub uzyskaniem zaliczenia, nabył dostateczną wiedzę merytoryczną z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.

6.        Lubelski Kurator Oświaty ustala, czy dany kierunek (specjalność) studiów jest zbliżony z nauczanym przez nauczyciela przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć, informując o tym pisemnie dyrektora danej szkoły (placówki).

nurich14-05-2004 18:26:04   [#07]
hmm ale chyba właśnie te ustalenia o których pisze violka zostały uznane za niezgodne z konstytucją? czy się mylę?
więc ja już sama nie wiem o co chodzi i jak to zrobić aby od września tej inform. uczyć
violka14-05-2004 18:31:30   [#08]

może i tak

ale może warto skrobnąć do KO - jak oni uznają to tym bardziej dyr

za miesiąc może się znów coś zmieni, ale z pewnością nie na tyle by trzeba było pisać do ministra

AnJa14-05-2004 18:34:07   [#09]

Powtarzam poprzez operacjonalizację celów;-)

1. iść do dyra.

2.przekonać, żeby przydzielił.

3.uczyć.

Oczywiście przy przekonywaniu trzeba mieć argumenty.

Niekoniecznie prawne - moga byc np. takie:

http://ostroleka.com.pl/geek/article.php?story=2004051318123366

Uwaga ogólna: nikt raczej nie wie o co chodzi ( z kwalifikacjami oczywiście, z argumentami wszyscy - chociąż udajemy, że nikt)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]