Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przedszkola -brak oświadczenia woli rodzica
strony: [ 1 ]
Macia26-04-2016 11:27:09   [#01]

Co jeśli rodzic nie złoży oświadczenia woli  uczęszczania dziecka do przedszkola? Czy są jakieś konsekwencje, czy to dziecko nie zostaje przyjęte i umieszczone na liście dzieci nieprzyjętych? A może nic się nie dzieje to po co wtedy to oświadczenie. Rodzic zadzwonił z pretensjami, że on składał wniosek co jest równoznaczne z chęcią przyjęcia dziecka.  Rozporządzenie ani zarządzenie burmistrza nic o tym nie mówi. Czy mieliście taka sytuację?

mrycz26-04-2016 20:46:36   [#02]

U mnie podobnie, nie dotarli wszyscy. Wszystkim rodzicom wręczyłam terminy przy pobieraniu kart, jakież zdziwienie jednej z matek, jak spotkałam ją w sklepie dziś już po pracy/zamknięciu p-la. Pani pracuje w urzędzie :), osoba wykształcona i świadoma chyba? Była bardzo zdziwiona po moim zapytaniu - dlaczego nie zgłosiła się, twierdzi, że nie wiedziała. Przypomniałam jej o wręczonej kartce, wydobyła ją i ...., jakie zdziwienie, no cóż-będzie na pewno jutro, przeprasza. Trochę to jest kłopotliwe dla wszystkich dyrektorów, duża strata czasu. Zastanawiam się, co robić z pozostałymi rodzicami? 25 i 26.04 miałam potwierdzenie woli, ręce opadają. Jutro podejmę dalsze decyzje w porozumieniu z dyrektorem zespołu.

aza26-04-2016 21:24:29   [#03]

System elektroniczny jest bezduszny.

Brak oświadczenia do wczoraj do 15 nie kliknęłam dziecka...

System już zamknięty.

Płacz i zgrzytanie zębów.

Trudno....

Macia26-04-2016 21:49:16   [#04]

no i co dzieci nie będą na liście przyjętych a macie to w jakimś dokumencie zawarte że jeśli rodzic ie złoży oświadczenia to ....., bo ja nie mam i nie wiem co robić ma komisja.  Jeśli nie przyjęte to zostają wolne miejsca i rusza postpowanie uzupełniające czy dobrze myślę? A jeśli rodzic zapyta dlaczego, na jakiej podstawie to właściwie nie ma. Co prawda w harmonogramie jest termin składania oświadczeń woli ale nie ma inf. o konsekwencjach niezłożenia wiec właściwie można się czepiać

aza26-04-2016 22:00:25   [#05]

Mam w regulaminie Rady Miasta

ibula28-04-2016 13:39:54   [#06]

Macia, jeśli rodzic nie złoży oświadczenia woli przyjęcia to nie przyjmujemy dziecka, w decyzji komisji piszemy, że nie wyraził woli.. Jeśli masz wolne miejsca to je wykazujesz. Rodzice zawsze mogą złozyć nowe wnioski na komisję uzupełniającą i wówczas te dzieci będą przyjęte. Tak robimy u nas.

Macia02-05-2016 09:48:34   [#07]

chyba raczej nie mogę,bo nigdzie nie jest napisane o konsekwencjach niezłożenia takowego oświadczenia tak ja np. u azy i mam ręce związane. Komisja nie ma więc podstaw prawnych by ne przyjąć dziecka a tka rodzic z pewnością zapyta.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]