Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje po podyplomowych
strony: [ 1 ]
krystyna12-05-2004 22:31:51   [#01]

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 23 września 2003 r. w sprawie standardów kształcenia nauczycieli :

"Kształcenie nauczycieli na studiach podyplomowych może być prowadzone w zakresie: 1) kształcenia kierunkowego, jeżeli: a) program studiów uzupełnia przygotowanie merytoryczne absolwenta studiów wyższych zawodowych lub studiów magisterskich na kierunku (specjalności) zbliżonym do zakresu merytorycznego studiów podyplomowych, tak aby łącznie spełnione były standardy nauczania dla właściwego, zgodnego z nazwą przedmiotu lub zajęć, kierunku studiów,b) studia prowadzone są w wymiarze co najmniej 350 godzin i trwają co najmniej trzy semestry;"

------------------------------------------------------------------

No i nie bardzo wiem, czy nauczyciel historii, który mi właśnie przyniósł dyplom ukończenia studiów podyplomowych z zakresu języka polskiego ma kwalifikacje do j. pol w gimnazjum, czy nie.

A te "studia" trwały 2 semestry (zaczęły się jesienią i już się zdążyły skończyć ???) i obejmowały 270 godzin, no i zrobił je historyk !

Ale w końcu ten przepis odnosi się raczej do organizatorów studiów podyplomowych, a nie do dyrektorów, którzy dostają w swoje ręce takie różniaste "dyplomy"...

Chociaż dyrektorowi też wolno przepisy znać, tylko co z tą znajomością można praktycznie zrobić ???

O jakości wykształcenia takiego "polonisty" nie chce mi się nawet myśleć...

No, ale kwit przyniesiony, a moja niechęć do niego ogromna !!!

Jak to ugryźć lub przełknąć ???

gajga12-05-2004 22:45:22   [#02]

sposób

Uczelnie robią wybieg. Organizują studia podyplomowe - trzysemestralne, ale w ciągu 1 roku.
Elusia12-05-2004 22:53:56   [#03]
Jeżeli zaczął je przed wejściem rozporządzenia, to w porządku. Tak przynajmniej twierdzi wizytatorka.
Ewa z Rz13-05-2004 07:16:36   [#04]

Jak przyniósł świadectwo

ukończenia studiów podyplomowych w zakresie... to te studia ma i kropka.

Dyrektor nie jest upoważniony do kwestionowania decyzji uczelni wyższej.

A na podstawie tego rozporządzenia i nieadekwatnego do niego programu studiów, Menis może zamknąć te studia, ale wydane już świadectwa są nadal ważne!

W rozporządzeni o kwalifikacjack, póki co, jest napisane, że n-l ma kwalifikacjwe jeśli ma świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]