Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZMP-kto wie?
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta11-05-2004 16:54:00   [#01]

to nie skrót od Związku Młodziezy Polskiej tylko.....Czy ten egzamin z języka niemieckiego daje uprawnienia do nauczania  w szkole podstawowej?

Uznałam że tak i nie pamiętam z jakich przepisów korzystałam może ktoś podpowie?

A mogę miec problem bo dziewczyna jest w trakcie stażu na mianowanego,a NKJO kończy dopiero za 2 lata.

AnJa11-05-2004 17:14:44   [#02]

Rozp. o kwalifikaqcjach

4. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia:

1) studiów magisterskich na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub

2) studiów wyższych zawodowych:

a) na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub

b) w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych albo

3) zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych,

a ponadto świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i która ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego.

Załącznik: 

1. Podstawowa znajomość języka:

Die Zentrale Mittelstufenprüfung (ZMP), Goethe Institut,

 

Jolanta Szuchta11-05-2004 17:32:18   [#03]

Dziękuję

odetchnęłam z ulgą.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]