Forum OSKKO - wątek

TEMAT: DKW a DKOS - pomocy
strony: [ 1 ]
Gusia11-05-2004 15:34:14   [#01]
Kochani pomocy, chciałam zmienić książkę, lecz zamiast DKW widnieje DKOS. Jaka jest różnica?? Wszyscy nauczyciele mają programy DKW. Dyrektor trochę się zdziwił zapisem...
Marek Pleśniar11-05-2004 17:59:08   [#02]

a numer programu?

ten sam????

Gusia12-05-2004 06:43:15   [#03]

nie, obecny mam DKW 4014 -221/99 a nowy DKOS - 5002-11/04.

Czy mogę wprowadzić taki podręcznik z takim numerem?

AnJa12-05-2004 07:36:16   [#04]

To takie dosyć skomplikowane;-)

DKW maja programy do starych szkół ( zwykle, w ponadgimnazjalnych to nawet zdaje się zawsze) DKOS do nowych.

Programów zamieniac się nie powinno, choć Bogiem a prawdą to nie pamietam, kiedy jakikolwiek ze zrozumieniem przeczytałem - w każdym bąź razie, realizuj co chcesz, wpisuj jednak do szkolnego zestawu programów ten nowy.

Podręcznik - nie widzę żadnych przeszkód formalnych, by nauczyciel realizujacy nowy program mógł korzystać ze starego podręcznika - byleby treści się z podstawą zgadzały, umiejętności mozna kształcić na bazie dowolnego podręcznika a nawet bez niego:-)

Iwon12-05-2004 10:13:52   [#05]

W szkołach podstawowych używamy zreformowanych podręczników właśnie z symbolem DKW. Są leciwe, ale nie stare - zostały opracowane już dla klas IV-VI.

Rozszyfrował symbole jerzyk na bliźniaczym wątku.

Szkoły ponadgimnazjalne weszły w reformę dwa lata temu, więc tam większość podręczników jest z symbolem DKOS.

Iwon12-05-2004 10:18:12   [#06]
Nieprawda, sprawdziłam kilka podręczników mojego syna z I klasy LO i tam wcale nie ma żadnego symbolu, tylko numer dopuszczenia np.112/ 03
Gusia12-05-2004 15:39:28   [#07]
ta "nowa" (DKOS) technika tej samej autorki i jeszcze 2 innych. A co jeszcze ciekawe...ma 2 numery dopuszczenia. Numer dopuszczenia: 96/04 i Numer dopuszczenia DKOS-5002-11/04. Jest to książka do techniki dla klas IV-VI ze WSiP-u.
jerzyk12-05-2004 18:17:15   [#08]

Gusiu
co chcesz zmienic? program czy podręcznik?

Programy maja w  numerach dopuszczenia literki DKW lub DKOS
ich wykaz masz tu: http://www.menis.gov.pl/oswiata/programy/progr_.htm

  zaś podreczniki  w swoich numerach dopuszczenia  literek nie mają, a  tych aktualną listę znajdziesz tu:  http://www.menis.gov.pl/oswiata/podrecz/podrecz.htm

podrecznik wybiera nauczyciel, program do szkolnego zestawu programów wpisuje dyr po zasiegnieciu  różnych opinii  :-)

Leszek12-05-2004 18:56:07   [#09]

DKW, DKOS to skróty nazw departamentów w MEN, MENiS, czy też MO lub MOiW (tak się nazwy zmieniały...), które mają w swych kompetencjach

Do zakresu działania DEPARTAMENTU KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO, SPECJALNEGO I PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ należą zagadnienia i sprawy:

13. Ustalania i prowadzenia procedur dopuszczania do użytku szkolnego programów wychowania przedszkolnego, programów kształcenia ogólnego i podręczników.

14. Wykazu rzeczoznawców do spraw programów nauczania i podręczników szkolnych w zakresie kształcenia ogólnego.

15. Finansowania podręczników do kształcenia specjalnego oraz dla mniejszości narodowych i etnicznych, w tym koordynacji wydawania, zakupów i dystrybucji.

16. Dotacji z budżetu państwa na wydawanie podręczników szkolnych (dotacje przedmiotowe i podmiotowe).

17. Podatków dotyczących wydawnictw, w szczególności podręczników szkolnych i innych publikacji edukacyjnych.

Pozdrawiam

Gusia13-05-2004 08:29:12   [#10]
DKOS-5002-11/04 Technika na co dzień. Modułowy program nauczania techniki w klasach IV-VI szkoły podstawowej.

 

  1. Królicka E., Duda M. - Technika na co dzień. Część 2. Podręcznik z ćwiczeniami dla uczniów klasy 4-6 szkoły podstawowej. WSiP S.A. (96/04).

Znalazłam.

Dzięki.

Zmyliło mnie to że teraz jest DKOS.

Ludzką rzeczą jest błądzić... ale dzięki Wam tego nie robię :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]