Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przerwa świąteczna a zajęcia opiekuńczo wychowawcze...
strony: [ 1 ]
nela223-11-2015 13:23:47   [#01]

Jak organizujecie pracę 23,24,28,29,30,i 31 grudnia?

dariuszn723-11-2015 13:29:38   [#02]

23,28,29,30 grudnia i 4,5 stycznia dyżury nauczycieli, i tak pewnie żadnego ucznia nie będzie.

elrym23-11-2015 20:10:32   [#03]

Rozumiem dyżur 4i5 I,ale dlaczego w przerwie świątecznej?

 

hmm...

elkap23-11-2015 20:45:25   [#04]

Przerwy świąteczne to nie jest czas ferii. To są dla uczniów dni wolne od zajęć edukacyjnych, a dla nauczycieli nie są dniami wolnymi od pracy. Gdyby pracujący rodzice mieli ochotę przysłać dziecko do szkoły na zajęcia opiekuńcze, to w świetle obowiązujących przepisów mają do tego wszelkie prawa. Z doświadczenia wiemy, że takich jest niewiele. Ale pojedynczy rodzice mogą chcieć, by dziecko było w tych dniach w szkole. Ja, zanim przeszłam na emeryturę, praktykowałam takie rozwiązanie: wychowawcy przekazywali rodzicom pisemną informację, że dziecko może skorzystać z zajęć opiekuńczych w szkole i prośbę o deklarację w tej sprawie. To dawało rozeznanie, czy będą chętni. Ale nawet w przypadku braku deklaracji rodziców, przynajmniej 2 nauczycieli pełniło dyżur, tak na wszelki wypadek, a kilku kolejnych wiedziało, że w razie gdyby niespodziewanie na zajęcia opiekuńcze dotarło więcej uczniów, to po informacji telefonicznej niezwłocznie pojawiają się w szkole.

malgala23-11-2015 22:49:30   [#05]

A może pójść z duchem czasu i wyprzedzając zwerbalizowanie oczekiwań rodziców zorganizować nocne dyżury nauczycieli 31 grudnia?

W ubiegłym roku już docierały do nas wypowiedzi niektórych rodziców, że przerwa świąteczna nie jest potrzebna, bo dzieci tylko po domu się plączą i w porządkach świątecznych przeszkadzają, a 24 grudnia, to najlepiej niech by jak najdłużej w szkole były.

izael24-11-2015 08:09:31   [#06]

elkap, a w świetle jakich przepisów szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć opiekuńczych w czasie przerwy świątecznej?

dyskutowaliśmy o tym w poprzednim roku

to nie są dni wolne od zajęć edukacyjnych, to jest PRZERWA ŚWIĄTECZNA

i nie zdefiniowano co to za ustrojstwo

domniemać należy, że jak przerwa w pracy szkoły, to wypoczynek można zorganizować, ale to już zupełnie inna bajaka

DYREK24-11-2015 09:02:08   [#07]

wątek z 2014r.: Obowiązkowa opieka podczas przerwy świątecznej...

nela224-11-2015 09:15:58   [#08]

Chodziło mi o godziny pracy świetlicy w tych dniach.Jak jest u Was ?

izael24-11-2015 10:19:58   [#09]

my jeszcze nie wiemy jak...

tak naprawdę powinna być szkoła zamknięta, bo jest PRZERWA

ale na fali dyskusji o nauczycielach-nierobach otworzyliśmy świetlicę w poprzednim roku

przyszło dwoje dzieci - dwa dni, w Wigilię zapowiedziały się następne - nie przyszły, w Sylwestra podobnie

jedno dziecko - matka niepracująca, z pretensjami dlaczego w Wigilię nie do 17.00, a tylko do 13.00 ta opieka

eeeh:(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]