Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Skierowanie na badania lekarskie
strony: [ 1 ]
Nionka10-05-2004 14:26:42   [#01]

Wiem, że już o tym była mowa na forum, ale ja bardziej od strony praktycznej, bo nigdy czegos takiego nie robiłam. Baaardzo proszę o pomoc:

- czy mogę skierowac na badania lekarskie (kontrolne) n-la mianowanego, skoro okres jego nieobecności w pracy spowodowanej chorobą był krótszy niż 30 dni?

- jak ma takie skierowanie wyglądać, co zawierać, czy to jakieś wzory, druki są?

- gdzie kieruję: do specjalisty medycyny pracy czy do specjalisty np.laryngologa?

- kto za takie badania płaci?

Wiem, że dla wielu z was moje pytania wydadzą się banalne, ale ja po raz pierwszy mam do czynienia z takim przypadkiem.

Z góry dziękuję za pomoc!

ReniaB10-05-2004 23:51:39   [#02]

po 30 dniach

to nawet musisz; druki mam jakieś gotowce, ale nie wiem gdzie kupione; na pewno do lekarza medycyny pracy, a on ewentualnie dalej; płaci zakład pracy czyli ty; aha lekarz medycyny pracy żąda od skierowanego zaświadczenia od lekarza który go leczył, że leczenie jest zakończone, więc, aby nie chodził dwa razy niech o takowe poprosi; tyle pamiętam; jeżeli chcesz to zapytam o twe druki.
Gaba11-05-2004 03:15:12   [#03]
możesz skierować nawet po kilku dniach nieobecności, ponad trzydziestu to jest obowiązek przyjść z dopuszczeniem do pracy. Zdarzyłó mi się raz jedyny ale dwójkę skierowywać do regularnego badania, co chorzali równolegle, to ja buch - bo stan zdrowia ich nie zezwalał im na pracę, a Ty ponosisz odpowiedzielność za prace pracownika chorego, którego stan Cię niepokoi - jeden to stale na coś się skarżył pracować nie mógł, drugi postanowił zdrowieć na urlopie dla poratowania zdrowia. Odmowa pójścia na te badania drugi raz skutkuje zwolnieniem z pracy.
Konto zapomniane11-05-2004 08:19:51   [#04]

co do badania

Witam

1) druk juz wysłałem na Twojego e-maila,
2) Kierujesz takiego pracownika do lekarza medycyny pracy a ten jesli będzie uważał to za konieczne skieruje go do innego pracownika,
3) Za badania płaci pracodawca.

pozdrawiam

daniel z Giżycka
Nionka11-05-2004 13:09:02   [#05]
Dziękuję Wam wszystkim! Jesteście kochani!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]