Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oświatowy czy samorządowy, czyli co wy na to?
strony: [ 1 ]
Ewa z Rz07-05-2004 04:14:59   [#01]

Podesłano mi link do czegoś ciekawego - o TU!

Jest tam mowa aż o dwóch orzeczeniach SN. I byłoby to bardzo ciekawe, gdyby nie to, że tych orzeczeń nie udało mi się znaleźć... Albo w sygnaturach jest coś pomylone, albo ja nie umiem szukać albo tych orzeczeń nie ma (w necie).

Jak ktoś ma to niech podeśle, bo z tego jak to zostało napisane wynika, ni mniej ni więcej, że nie muszę składac oświadczenia majątkowego, a to baaardzo mnie interesuje...

ewa07-05-2004 09:45:13   [#02]

hm

ciekawe, coraz ciekawiej się robi ;-)
beera07-05-2004 10:19:28   [#03]

się wpasował ten artykuł

w nasze poglady- zdaje się :-)

Eha dziala- ciekawam rezultatu:-)

Marek Pleśniar07-05-2004 11:00:10   [#04]

odpowiedź jest prosta:

jak zarobki - to niesamorządowe

jak obowiązki i oświadczenia majatkowe - jak samorządowi

;-)

Janusz Pawłowski07-05-2004 13:33:06   [#05]

Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych

z dnia 10 stycznia 2003 r.

I PK 84/2002

Jurysta 2003/6 str. 28

Nie będący nauczycielem pracownik szkoły specjalnej, funkcjonującej w systemie oświaty, chociaż zakładanej, prowadzonej i finansowanej przez powiat wykonujący publiczne zadania o charakterze ponadgminnym w zakresie edukacji publicznej, nie ma statusu pracownika samorządowego w rozumieniu art. 1 pkt 2 ustawy z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (Tekst jednolity: Dz. U. 2001 r. Nr 142 poz. 1593 ze zm.), ale jest pracownikiem oświaty.

ewa07-05-2004 14:47:01   [#06]

no to sprawozdaję...

no cóż, jestem po rozmowie z autorem artykułu, który przywołuje w #1 Ewa.  Z treści  tej rozmowy wynika dokładnie, to co napisał Marek w #4. Podobno sędzia odpowiadając na zapytanie, uzasadnił swoje stwierdzenie powołując się w znacznej mierze na wyrok, który z kolei podaje Janusz. Jest pdobno do niego  uzasadnienie, ale nie udało mi się go odnaleźć, a Pan też nic konkretniej powiedzieć nie potrafił.

Ewa w sygnaturach nic nie pomylono, pierwszą - wyrok -podaje wyżej Janusz, a drugiej jeszcze nie opublikowano i nie wiadomo kiedy będzie.

Reasumując, dalej nic pewnego nie wiadomo, o czym było już dosyć dawno tu: http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2472&st=0

Nionka10-05-2004 21:34:51   [#07]
Miałam ten problem rok temu, gdy sprzątaczka odchodziła na emeryturę. Zwróciłam się o pomoc do prawnika związkowego i do radcy prawnego gminy. Obydwaj podali mi jako podstawę prawną ustawę o pracownikach samorządowych i kazali wypłacić odprawę 6 -miesięczną. Dodam jeszcze, że podobny problem był w szkole prowadzonej przez powiat i tam również wypłacono za 6 miesięcy. Na dzień dzisiejszy, poza kodeksem pracy, nie ma żadnej podstawy prawnej, która regulowałaby kwestie płacowe niepedagogicznych pracowników szkoły. Byc może jakims rozwiązaniem byłby regulamin uchwalony przez radę gminy, ale u mnie czegos takiego nie ma - jest regulamin, ale tylko dotyczący n-li.
Ewa z Rz11-05-2004 07:03:53   [#08]

owszem,

regulamin, ale zatwierdzony przez Ciebie - to szkoła jest pracodawcą dla prac. obsługi i zgodnie z kodeksem pracy musi mieć w takiej sytuacj regulamin pracy i wynagradzania pracowników.
kubek23-06-2004 10:52:20   [#09]

pracownik samorządowy czy oświatowy

Sekretarz szkoły nie jest pracownikiem samorządowym w myśl ustawy z dnia 22.03.1990r, ale stosuje się do niego rozporządzenie RM z dn.1 08 2000r.Rozporządzenie to reguluje zasady wynagradzania i wymagania kwalifikacyjne pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach budżetowych...... . Natomiast nie stosuje się tego rozporządzenia do pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych ........ Można w skrócie powiedzieć, że są dwa rodzaje pracowników samorządowych jedni to ci którzy pracują w urzędach gminy i starostwach powiatowych, urzędach wojewódzkich, a drudzy to ci którzy są zatrudnieni w jednostkach podległych urzędom.

Wyrok sądowy zamieszczony w tym wątku dotyczy tego, że pracownik nie będący nauczycielem, nie jest pracownikiem samorządowym w myśl atr.1a ustawy z dn.22 03 1990 czyli że nie jest pracownikiem samorządowym zatrudnionym w urzędzie gminy, powiatu, województwie.

ewa23-06-2004 13:38:29   [#10]

"Wyrok sądowy zamieszczony w tym wątku dotyczy tego, że pracownik nie będący nauczycielem, nie jest pracownikiem samorządowym w myśl atr.1a ustawy z dn.22 03 1990 czyli że nie jest pracownikiem samorządowym zatrudnionym w urzędzie gminy, powiatu, województwie."

No ale do takiego stwierdzenia to chyba nie trzeba wyroku sądu, przecież wiadomo , że szkoła to nie urząd gminy .... ;)

a zapytanie dotyczyło wysokości odprawy emerytalnej (o ile dobrze pamiętam) takiego pracownika... czyli zgodnie z wyrokiem po prostu KP - tak? ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]