Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wycieczka "zerówkowiczów"
strony: [ 1 ]
Baba Ewa05-05-2004 22:17:32   [#01]
Organizujemy wycieczkę klas I-III (mała szkoła) i chciałybyśmy zabrać na nią również dzieciaczki z "zeróweczki". Koleżanka stwierdziła, że takie małe dzieci mogą jechać tylko pod opieką rodziców. Czy to możliwe? Moje osobiste jeździły na przedszkolne wycieczki (fakt, że tylko w obrębie województwa) tylko pod opieką wychowawczyń.Czy może tu decydować odległość? Czy jest to gdzieś w przepisach? Nie mogę się czegoś takiego sama doszukać. Pomóżcie :-)
Rycho05-05-2004 22:38:38   [#02]

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. Nr 135, poz. 1516)

§ 1. 1. Przedszkola, szkoły i placówki, zwane dalej "szkołami", mogą organizować dla wychowanków i uczniów, zwanych dalej "uczniami", różnorodne formy krajoznawstwa i turystyki

§ 5. Organizację i program wycieczek oraz imprez dostosowuje się do wieku, zainteresowań i potrzeb uczniów, ich stanu zdrowia, sprawności fizycznej, stopnia przygotowania i umiejętności specjalistycznych.

Nie ma więc żadnych prawnych przeciwskazań, żeby "zerówkowicze" mieli nie jechać na wycieczkę.

Baba Ewa05-05-2004 23:42:57   [#03]

Wielkie dzięki!! :-))))

Tylko czy na pewno nie ma nigdzie nic o "zasięgu terytorialnym" wycieczki przedszkolaków? Czy mogą jechać poza granice województwa?

Marudna jestem, co? ;-))

Rycho05-05-2004 23:56:11   [#04]

:-)

a i owszem, marudna jesteś ;-)

nigdzie w przepisach nie ma nic o zasięgu terytorialnym organizowania wycieczek. Mało tego dopuszcza się (bo nie ma takiego ograniczenia) nawet organizowanie wycieczek zagranicznych.

W zasadzie są tylko dwa kryteria które "w tym temacie" (nie mylić z organizacją całości wycieczki) należy spełnić.

Jest cytowany już § 5 rozp i

§ 8. Udział uczniów niepełnoletnich w wycieczkach, z wyjątkiem przedmiotowych odbywających się w ramach zajęć lekcyjnych, i imprezach wymaga zgody ich przedstawicieli ustawowych.

Czyli żeby gdzieś pojechać wystarczy mieć na to zgodę rodziców dzieci i dostosować wyjazd do ich wieku.

wszystkie przepisy na ten temat znajdziesz tu:

 http://prawo.vulcan.pl/ipwo.html

Baba Ewa06-05-2004 07:30:29   [#05]

Dziękuję :-)))

Zasięg terytorialny określony był w starym rozporządzeniu:(wiedziałam, że gdzieś dzwoniło ;))

2. Dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej powinny być organizowane przede wszystkim wycieczki przedmiotowe i krajoznawczo - turystyczne na terenie najbliższej okolicy, macierzystego województwa i regionu geograficzno - turystycznego.

Teraz już tego nie ma.

Jeszcze raz dziękuję i postaram się już nie marudzić ;-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]