Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak sformułować pismo?
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane05-05-2004 22:04:26   [#01]

Jak musi sformułować uczelnia pismo do kuratorium w sprawie potwierdzenia uprawnień do nauczania przedmiotu: Wiedza o kulturze? Jeśli ktoś wie, to proszę o pomoc. Jestem po filozofii i chciałbym coś takiego otrzymać, wiem że to możliwe.

 

                                                             Pozdrawiam

                                                                        Jarosław S.

krystyna06-05-2004 00:51:55   [#02]

a dlaczego to pismo ma formułować uczelnia ???

Jesteś filozof i to Ty zwracasz się do swojego KO o uznanie Twoich kwalifikacju za zbliżone do nauczanego przedmiotu.

Kserujesz indeks, każdą jego stronę podbijasz "za zgodność z oryginałem" , podkreślasz (odblaskiem) wszystkie przedmioty związane z "kulturą".

I piszesz do Ko wniosek o uznanie..............., a wnim dobrze jest wypisać w słupku wszystkie te zakreślone z indeksu przedmioty wraz z liczbą godzin w każdym semestrze - po to, by na końcu pięknie wszystkie te godziny zesumować i by wyszło ich (wg mnie...) tak przynajmniej z 350 (bo tyle mają podyplomówki).

Wniosek trzeba sensownie uzasadnić i już.

A do wniosku dołączyć pisemko od dyra o wymiarze zatrudnienia wraz z wykazaniem niezbędności uznania Twoich kwalifikacji za zbliżone "dla dobra szkoły".......

Szczegóły zależą też od konkretnego kuratorium, a więc sprawdź, co wymaga w tej sprawi Twoje KO, bo np. podkarpackie ujęło to tak:

WYRAŻANIE zgody na zatrudnienie nauczycieli
nie spełniających wymagań kwalifikacyjnych oraz ustalanie,
czy dany kierunek studiów jest zbliżony (lub nie)
z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć.

      Uprzejmie informuję Państwa Dyrektorów, że z wnioskiem o wyrażenie zgody na zatrudnienie w roku szkolnym 2004/2005 nauczycieli nie spełniających wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 155, poz. 1288) należy wystąpić pod koniec roku szkolnego 2003/2004 tj. w drugiej połowie sierpnia 2004 r.
     Do wniosku należy dołączyć dokumenty określające kwalifikacje kandydata na stanowisko nauczyciela oraz potwierdzające podjęte działania w celu pozyskania nauczyciela z pełnymi kwalifikacjami.
     Aktualnie można występować z wnioskiem o zatrudnienie na stanowisku nauczyciela języka angielskiego osoby nie posiadającej wymaganych kwalifikacji określonych ww. rozporządzeniem, która uzupełnia kwalifikacje w formach szkolnych tj. nauka w nauczycielskim kolegium języków obcych lub szkole wyższej.

     Zgodnie z § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 155, poz. 1288), ustalenia, czy dany kierunek studiów jest zbliżony (lub nie) z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć dokonuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny.
     Kierunek zbliżony oznacza kierunek (specjalność) dający dostateczną wiedzę merytoryczną z zakresu nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć.
Powyższy przepis ma zastosowanie do nauczycieli zatrudnionych w szkole, placówce i nauczających dany przedmiot lub prowadzących zajęcia.
     Pojęcie kierunku zbliżonego odnosi się wyłącznie do studiów magisterskich lub zawodowych i nie ma zastosowania wobec absolwentów studiów podyplomowych i zakładów kształcenia nauczycieli.
     Z wnioskiem o ustalenie ukończonego kierunku studiów za zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć występuje nauczyciel.

Do wniosku należy dołączyć:

- uwierzytelnione kserokopie: dyplomu ukończenia studiów, indeksu (lub zaświadczenie z uczelni), dokumentu potwierdzającego przygotowanie pedagogiczne - jeżeli uzyskano je w innej formie, inne dokumenty potwierdzające doskonalenie w zakresie nauczanego przedmiotu,
- zaświadczenie dyrektora potwierdzające zatrudnienie w danej szkole, przydział czynności oraz potrzebę uznania kierunku studiów za zbliżony do nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć (organu prowadzącego jeśli wniosek składa dyrektor szkoły, placówki)."

Chyba, że Ci chodzi o zupełnie coś innego !!!!!!!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]