Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ubezpieczenie ucznia
strony: [ 1 ][ 2 ]
ola 1322-09-2015 15:33:11   [#51]

Podpisałam, jednak po lekturze tego wątku już od stycznia będę trąbić, że to sprawa rodziców i nie będziemy się tym zajmować. Jedynie wykupię OC nauczycieli i swoje.

I będzie święty spokój, chyba. :-)

DYREK22-09-2015 15:51:45   [#52]

OC pracowników + ubezpieczenie ich dzieci -> warto porozmawiać z  ubezpieczycielem z którym macie zawarte pracownicze ubezpieczenie grupowe -> rozszerzenie grupowego ubezpieczenia pracowniczego

olaszyma23-09-2015 11:17:54   [#53]

A czy oc pracowników jest obowiązkowe? Chyba nie, choć w dzisiejszych czasach wysoce wskazane. {oza tym to coś innego niż ubezpieczenie oc deliktowe zawarte przez OP.

DYREK23-09-2015 13:36:39   [#54]

OC zawarte przez OP dotyczy odpowiedzialności OP, nie dotyczy nauczyciela

 

dla nauczyciela OC nie jest obowiązkowe ale wskazane

http://www.ubezpieczenie.com.pl/odpowiedzialnosc_cywilna_nauczycieli__wychowawcow_i_opiekunow/30,8138.html

 


post został zmieniony: 23-09-2015 13:40:13
ola 1323-09-2015 18:18:28   [#55]

Teraz nauczyciela mają OC niejako "wiązane" z ubezpieczeniem dzieci. Potem będę musiała opłacać je sama.

olaszyma23-09-2015 18:48:43   [#56]

do Ola13 . Dlaczego piszesz, ze będziesz musiala ? OC nauczycieli tez nie jest obowiazkowe i każdy powinien je opłacić sam jeżeli chce

ola 1323-09-2015 18:53:32   [#57]

Tak wiem, że jest dobrowolne, ale jak to mówią..... za wszystko odpowiada dyrektor. :-)

olaszyma25-09-2015 12:42:16   [#58]

Festiwalu z ubezpieczeniami ciąg dalszy. Już zostałam przesłuchana "na okoliczność" przez wójta i czekam na pytania ze strony komisji oświaty rady giminy. Qurcze, zaczynam mieć wątpliwości. Czy może nie dopełniłam jakiegoś obowiązku? Wszyscy zwracają się do mnie tak jakby podpisanie umowy z ubezpieczycielem było naprawdę moim obowiązkiem.

qwerty25-09-2015 12:54:03   [#59]

Czyli wychodzi kolejny absurd.

Ubezpieczasz dzieci - źle, bo dostajesz prowizję.

Rezygnujesz z ubezpieczeń - też źle.

I bądź tu człowieku mądry.

 

U mnie w tym roku do ubezpieczenia przystąpiło 70 % uczniów. Nikogo nie zmuszaliśmy. 

W poprzednim roku ubezpieczało się 100 % uczniów.

 

U mnie ze strony OP było tylko pytanie w jakiej firmie ubezpieczamy dzieci i czy "zmuszamy" do ubezpieczenia oraz czym kierujemy się przy wyborze ubezpieczyciela. 

ola 1325-09-2015 15:43:04   [#60]

Olaszyma,

dla podtrzymania na duchu podsyłam:

2. Wpłaty Rodziców z tytułu ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW  są również dobrowolne. Każdy powinien mieć wybór pomiędzy zawarciem umowy ubezpieczenia wskazywanej przez dyrekcję szkoły a skorzystaniem z innych ofert zakładów ubezpieczeń z zakresem ochrony ubezpieczeniowej, dostosowanym do indywidualnych potrzeb ubezpieczonych. Prawo nie nakłada na szkołę i rodziców obowiązku ubezpieczenia uczniów. Ubezpieczenie NNW  jest umową zawartą pomiędzy firmą ubezpieczeniową a rodzicami, dlatego decyzję o ewentualnym zawarciu umowy ubezpieczeniowej podejmują właśnie rodzice.

Znalezione w sieci na stronie: http://portaledukacyjny.krakow.pl czyli jakby nie było duży OP. :-)

dota c25-09-2015 18:53:20   [#61]

Każdy powinien mieć wybór pomiędzy zawarciem umowy ubezpieczenia wskazywanej przez dyrekcję szkoły a skorzystaniem z innych ofert zakładów ubezpieczeń z zakresem ochrony ubezpieczeniowej, dostosowanym do indywidualnych potrzeb ubezpieczonych.

Uwaga!  Dyrektor, jak już zostało wcześniej powiedziane, nikogo nikomu tu nie wskazuje.

Sisteron20-06-2016 22:25:18   [#62]

Witajcie,wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku.Podzielcie się swoimi przemyśleniami dot.ubezpieczenia. Przekazałam oferty ubezp.,ktore do mnie wpłynęły przew.RR.Czy mam organozowac spotkanie RR w celu zapoznania się z ofertami czy też zostawić im wolną rękę? Powiedzieć, że mają się ubezpieczyć we własnym zakresie?

noe1921-06-2016 11:36:21   [#63]

ja ten na ten rok poinformowałem o dobrowolnym ubezpieczeniu ucznia przez rodzica i mam spokój. W przyszłym roku tak samo zrobię.

Nie zbieramy kasy, rodzice sami dobrowolnie ubezpieczają dzieci. Oferty przekazuję RR.

olaszyma19-08-2016 11:44:07   [#64]

Podnoszę po wakacjach. Mam nadzieję że w tym roku będzie nas więcej, tych, którzy nie podpiszą umowy z ubezpieczycielem. Jak rozwiązujecie problem poinformowania rodziców uczniów klas pierwszych, że jeżeli chcą ubezpieczyć dzieci to powinni zrobić to we własnym zakresie? Czy komunikat na stronie szkoły wystarczy?

Jacek19-08-2016 11:58:14   [#65]

ale po co?

jak noe19, przekazać RR oferty i niech sobie z nimi robią co chcą. Albo na pierwszym zebraniu z rodzicami wychowawca może poinformować rodziców uczniów swojej klasy. W ub. roku rodzice jednej z klas podjęli decyzję, że ubezpieczą uczniów, zebrali kasę sami i ktoś z nich ubezpieczył całą klasę.


post został zmieniony: 19-08-2016 11:58:51
olaszyma19-08-2016 13:08:36   [#66]

Jacku, jedyny problem jest taki, że ubezpieczenie poprzednie dla nowoprzyjętych uczniów skończy się 31 sierpni, a zebrania z rodzicami będą pewnie  koło 15 września. Jeżeli dziecko ulegnie wypadkowi pomiędzy 31.08 a 15.09 to nie dostanie odszkodowania. W zeszłym roku miałam taka sytuację i ktoś robił "dym" że nie wiedział. W poprzednich latach kiedy ubezpieczenia załatwiała szkoła , uczniowie byli nim objęci już od 1 września , mimo że płacili często dopiero w październiku.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]