Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiany w umowach
strony: [ 1 ]
bes4004-05-2004 21:15:42   [#01]

Jak dokonać zmian w umowach o pracę zgodnie ze znowelizowanym KP, czy zmiany dotyczą też nauczycieli. Może dysponujecie wzorami druków?

Z góry dziękuję za pomoc:-)

ellys05-05-2004 05:58:45   [#02]
Ostatnio byłam na spotkaniu z inspektorem PIP i wyjaśniał, że n-lom nie ma potrzeby podawać na piśmie informacji o urlopie czy okresie wypowiedzenia, bo to wynika z KN i nie może byc inaczaj. Natomiast adm. i obsługa powinna dostać do końca czerwca takową. Jeżeli natomiast robisz zmiany w warunkach zatrudnienia - wymiar, wynagrodzenie to nie ma juz aneksów. Dajesz wypowiedzenie starej umowy i proponujesz nowe warunki. wszystko z zachowaniem przepisowych okresów wypowiedzenia. Nie wiem, czy o to ci chdziło. Może sprecyzuj bardziej pytanie. Dysponuję aktualnymi wzorami umów ale mam to w pracy.
Gaba05-05-2004 06:24:54   [#03]
ellys, przyśilij je, mam nadzieję, że masz to w kompie!
Jasiu05-05-2004 09:10:10   [#04]
ellys, jeśli możesz przesłać, to ja również chętnie skorzystam ze wzorów:-)
bes4005-05-2004 15:25:55   [#05]

ellys, dzięki za wyjaśnienia. Właśnie chodzi mi o te zmiany, które mamy dok. do końca czerwca. Nie wprowadzam zmian warunków zatrudnienia dla obsługi. Umowy mają spisane kilka, kilkanaście lat temu.

 Proszę o wzory umów, którymi dysponujesz. :-)

Tadek05-05-2004 15:39:22   [#06]
Ja także chetnie skorzystam.
ulkowa05-05-2004 16:45:40   [#07]
ja też chętnie skorzystam ze wzorów
GregWeb05-05-2004 16:48:30   [#08]
A może by je tak do wymiany plików?
jerzyk05-05-2004 18:32:47   [#09]

najprostrze rozwiazania sa najlepsze- popieram :-)

Tadeusz105-05-2004 22:24:45   [#10]
ja tez proszę
ellys06-05-2004 05:04:25   [#11]
Wrzucę to do wymiany plików na początku przyszłego tygodnia. Muszę skończyć "zdawać" egzaminy i uporać się z deklaracją na pracownię. Miotam się technicznie, bo z forum korzystam w domu a papiery mam w szkole. Proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość.
Uśka06-05-2004 19:15:48   [#12]

ellys

"Jeżeli natomiast robisz zmiany w warunkach zatrudnienia - wymiar, wynagrodzenie to nie ma juz aneksów. Dajesz wypowiedzenie starej umowy i proponujesz nowe warunki. wszystko z zachowaniem przepisowych okresów wypowiedzenia"

 Proszę podaj mi gdzie znajdę informację, że nie ma aneksów do umów.Byłam już na kilku szkoleniach z tego zakresu i nie zwrócono nam uwagi na to !

Tadek07-05-2004 18:29:02   [#13]

nowa umowa

Skorzystałem z wymiany plików i mam pytania;

1 z dniem 1 V 2004 z wyrównaniem od 1 I pracownikom administracji i obsługi dałem podwyżki -

a/ czy daje to aneksem, czy nowa umową (proszę o wzór), wcześniej wypowiadam warunki umowy (wzór str 5)

b/ czy daję pismo uszczególnijące umowę o pracę (wzór str 6) .

mam jeszcze jedną prośbę, gdzie można znaleść komentarz-wyjaśnienia do kodeksu pracy w tej sprawie.

wielkie podziękowanie za pomoc.

ellys08-05-2004 12:08:12   [#14]

Z waszych pytań wnioskuję, że wyraziłam się mało precyzyjnie i spowodowało to lawinę pytań. Ale, po kolei.

Co rozumiemy pod pojęciem aneks? Miałam na myśli, i tak nam tłumaczono, że chodzi tu o sytuacje, gdy pracownik ma umowę na czas określony, nastepnie pracodawca daje mu aneks do niej i przedłuża mu okres zatrunienia na kolejny np rok, po jego upływie kolejny aneks i kolejny rok itd. W efekcie pracownik ma podpisaną tylko jedną umowę o pracę i wciąż zatrudnienie na czas określony. W świetle nowych przepisów dany aneks przedłużający okres obowiązywania umowy uważa się za zawarcie kolejnej umowy o pracę - art. 25, paragraf 2 KP. Od 1 maja 2004 r. 3 umowa o pracę na czas określony staje się z mocy prawa umową na czas nieokreślony.

W chwili, gdy dajemy nowe wynagrodzenie i wiąże się to z indeksacją nie wypowiadamy starej umowy, bo nic się w niej nie zmienia. Zmiana wynagrodzenia jest tylko regulacją i o niej informujemy na piśmie. Ja robię to tak, że we wstępie podaję podstawę prawną na mocy której dokonuje się ta zmiana, od dnia ..... mowe wynagrodzenie tyle ...... dodatki tyle ....... Dla obsługi jeszcze przeliczam punkty i podaję grupę, w której się mieszczą.

Na str 6 jest wzór pisemka, które trzeba dać do końca VI 04 r. ludziom już pracującym , a nowo zatrudnionym w ciągu 7 dni od podpisania umowy   .

Na ostatnie pytanie Tadka podam adres, który jest na materiałach otrzymanych na szkoleniu:  file://C:\WINDOWS\TEMP\kodekspracy\IB\tabela_dobra.htm

Marek Pleśniar08-05-2004 18:32:39   [#15]

niestety adres jest na dysku twardym szkoleniowca.

Jak dotąd tylko A . Jakubowskiej i pewnej instytucji udało się ze swoim dyskiem dotrzeć do szerszej publiczności!

Uśka10-05-2004 19:03:15   [#16]

ellys

a w przypadku umowy na czas nieokreślony, gdy zmienia się np. obowiązkowy wymiar z 18 h na 26 h ? Można aneksem?
Jolanta Szuchta11-05-2004 17:30:56   [#17]

Ja znalazłam to

w Głosie Nauczycielskimnr13/2004 i na podstawie Glosu spreparowałam z moją sekretarz szkoły.

Wygląda to tak cytuję w calości.Nie dałam tego jeszcze nauczycielom bo nie do końca podobaja mi sie te paragrafy może ma ktoś inny lepszy pomysł

Załacznik do umowy o pracę

W nawiązaniu do art,29 paragraf 3 KP ustala się co następuje:

1Czasem pracy jest okres,w którym pracownik pozostaje w dyspozycji jednostki,na jej terenie lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy

2Ustala się zatem następujący rozkład czasu pracy:

-czas pracy nauczycieli zatrudnionychw pełnym wymiarze zajęc nie może przekraczać40 godzin na tydzien

-tygodniowy wymiar zajęc dydaktycznych,wychowawczych i opiekuńczych wynosi odpowiednio..........

3 wynagrodzenie zasadnicze łacznie z dodatkami do niego wypłacane jest miesięcznie z góry w pierwszym dniu miesiąca.Jeżeli pierwszy dzień miesiąca jest dniem wolnym od pracy,wynagrodzenie wypłacane jest w dniu następnym.

  inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy,na podstawie innych przepisów wypłacane są najpózniej w najbliższym terminie płatności,przypadającym po dacie ustalenia ich wysokości.

4 Miejscem wypłaty wszystkich wynagrodzeń jest zakład pracy.Wypłaty dokonuje się w formie gotówkowej lub na konto bankowe pracownikow(po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody)

5.Przysługuje Pani(u) urlop wypoczynkowy w okresie ferii zimowych i letnich w wymiarze odpowiadającym tym feriom.

6Rozwiązanie umowy o prace może nastąpić za wypowiedzeniem.Bez względu na rodzaj umowy i niezależnie od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące.

ellys11-05-2004 19:28:51   [#18]

uśka

W przypadku, o którym piszesz na pewno trzeba dać wypowiedzenie warunków pracy i zaproponować nowe. Rozumiem, że n-l przechodzi z etatu dydaktycznego na świetlicę.

Natomiast to co pisze Jolanta jest moim zdaniem niepotrzebne - wszystkie informacje są uregulowane KN i nie ma innej możliwość w przypadku n-la: ulop tylko w czasie ferii, czas pracy wg KN, wynagrodzenie wg regulaminu itp.

Jolanta Szuchta12-05-2004 10:48:14   [#19]

Usiu ja tego

nie wymysliłam naprawdę taka jest informacja w Głosie Nauczycielskim, którego numer podałam.Wypowiada się prawnik.

A co na ten temat inni forumowicze?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]